Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Dżdżownice kalifornijskie

Pokaż wątki Pokaż posty

Dżdżownice kalifornijskie

KasiaBawaria 19:38, 13 lut 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
A tu komora z gotowym humusem i kolejna w fazie napelniania.
____________________
Zapraszam na kawe
hindsight 10:24, 14 lut 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Kasiu, dzięki, link nie działa, możesz mi wysłać na pw? Czy bentonit może byc w formie granulowanej, czyli żwirku dla kotów? Bo tylko taki mam.

Świetna ta skrzynka, musze pomysleć o czymś takim, bo na razie mam dżdżownice w ogromnej skrzynce plastikowej na kwiaty. Na wiosnę pójdą do kompostownika, ale przed zimą na pewno znów część wezmę do kotłowni. Dodam, ze to moja trzecia próba z dżdżownicami w domu, tym razem lepiej mi idzie. Pomogło dodanie sporej ilości lekko przegnilej juz trawy, praktycznie jest bez zapachu, szybko się rozkłada i dżdżownice ją lubią. Zaczęłam też mielić resztki, zobaczymy jak będzie.
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
KasiaBawaria 11:01, 14 lut 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Nie dawalabym zwirku dla kotow. Kupuje bentonit oscorny, edasil.25 kg za przystepna cene.
____________________
Zapraszam na kawe
ewa_k 11:32, 14 lut 2016


Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 321
U mnie też mielenie pomogło. Faktycznie jest ich więcej. Ostatnio przyniosłam z Lidla liście zewnętrzne z kalafiora. Cały karton. Trochę pani przy kasie z niedowierzaniem patrzyła. A jeszcze mąż zamiast powiedzieć, że dla królika, to oczywiście z radością, że dla dżdżownic .
To poszatkowałam, wyszły dwa małe wiaderka.
Tylko mam problem z owocówkami.
____________________
Ewa
motocross 18:55, 14 lut 2016

Dołączył: 13 lut 2016
Posty: 2
Napisz jeszcze prosze gdzie kupujesz maty z konopii i w jakiej cenie????
KasiaBawaria 20:03, 14 lut 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ewa- masz za kwasny substrat. Mi pomoglo dodawanie maczki kamiennej, bentonitu i przykrywanie matami. Nie mam wogole problemu z owocowkami. Aha, wapn oczywiscie tez jest ok.
Z matami nie pomoge, bo mieszkam w Niemczech i tu inny rynek. Ja kupuje na amazon ale zanjdziecie w zoologicznym pod nazwa: dywaniki dla gryzoni.
____________________
Zapraszam na kawe
ewa_k 18:43, 15 lut 2016


Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 321
A ja dzisiaj znalazłam w pojemniku z dżdżownicami obleśnego, bezskorupowego ślimaka!
Skąd mógł się wziąć?
Jesienią przyniosłam nie same robotnice, tylko trochę z nimi kompostu.
Czy tych ślimaków może być więcej?
I co robić teraz.
Przebierać?
____________________
Ewa
Michal77 19:27, 20 lut 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 44
ewa_k napisał(a)
A jeszcze mąż zamiast powiedzieć, że dla królika, to oczywiście z radością, że dla dżdżownic .


dobre...

u mnie muszki to głównie "problem" latem. zimą tylko pojedyncze sztuki. ph substratu jedna rzecz a inna, że jeśli się dodaje resztki owoców muszki są chyba nie do uniknięcia. Nie zaszkodzi - jak pisała Kasia - dosypać czegoś np. u mnie to jest Zakarpacki Zeolit PLUS który dodatkowo odkwasza (u mnie ląduje bardzo dużo resztek cytrysów). 30 zł z przesyłką za 15kg jest chyba ceną do zaakceptowania.

Co do ślimaków - ja bym zobaczył pojemnik (u mnie to kastry budowlane więc nie problem) i wybrał jeśli zdarzą się jeszcze dorosłe osobniki. Chemii raczej nie zastosujesz . Generalnie bez paniki - przecież masz hodowle cały czas pod kontrolą - czujną być i tyle.
____________________
pozdrawiam Michał
KasiaBawaria 19:31, 20 lut 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Cytrusow nie daje, chyba ze sa bio. Reszty owocow u nas duzo, kazdy sporo u nas je. A jednak owocowek nie mam Wazne jest mycie owocow, bo na skorkach sa czesto jaja owocowek.
____________________
Zapraszam na kawe
Konieczki 12:26, 22 lut 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Zabrzmi dwuznacznie, ale... narobiliście mi smaka na dżdżownice
____________________
Zielonym do góry... :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies