Gdzie jesteś » Forum » Róże » Róże pienne

Pokaż wątki Pokaż posty

Róże pienne

Gardenarium 13:09, 27 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Klona owiń włókniną białą kilka razy, albo zrób chochoła ze słomy. Kopczyk z kory na korzenie.

Natomiast róże pienne należy sadzić pochyło, potem wiązać pionowo do palika, a jesienią przygina się do ziemi i kopczykuje ziemią. Ziemia jest najlepsza do okrycia i ochrony przed mrozem.

Jeśli przygiąć się nie da, to trudna sprawa, zwłaszcza na północnym wschodzie.

Można kombinować z włókniną i sypać ziemię w taki węzełek, przywiązywać do palika, żeby się nie przewróciło. Coś jak cukierek. Można matę słomianą, ale raczej zmarznie.

Raczej widzę to kiepsko.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 23:01, 22 gru 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Tu można znaleźć inny sposób zabezpieczenia róż piennych jak pierwszego nie można zastosować
http://www.oczarjk.pl/index.php?act=264/
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
marzena_p 10:57, 18 mar 2014


Dołączył: 02 sie 2013
Posty: 412
Moja różyczka żyje.W sobotę rozebrałam ją z kapturka,wypuszcza nowe gałązki.Mam nadzieję że już mrozu nie będzie.W przyszłym tygodniu planuję cięcie.
____________________
Marzenamarzenie o pięknym ogrodzie
skarabeusz 14:45, 29 wrz 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Chcę ją pobudzić, jest nieładna. Powiela kwitnienie, ale ma mało kwiatów i pełno kikutów uschniętych. Chciałabym ,żeby była gęsta. Przezimowała zimę, bez okrycia. Czy ja mam ją ogolić. Może potrzebuje ostrego cięcia? Doradźcie coś.

____________________
Magdalena Enklawa w mieście
agneszka 07:36, 03 paź 2014

Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 42
Gardenarium napisał(a)


Natomiast róże pienne należy sadzić pochyło, potem wiązać pionowo do palika, a jesienią przygina się do ziemi i kopczykuje ziemią. Ziemia jest najlepsza do okrycia i ochrony przed mrozem.





A jak się sadzi pochyło? Bo marzą mi się róże pienne ale nie chciałabym żeby zmarzły. Ale nie wiedziałam że można sadzić pochyło. Proszę wyjaśnijcie.
____________________
Ewa777 16:39, 05 lis 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
Agnieszko, tu są zdjęcia, jak sadzi się pochyło i kopczykuje róże

http://rozaria.pl/blog/roze-zima/

Są też filmiki na YouTube

http://www.youtube.com/watch?v=liH1kDUI4Ig
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Gardenarium 19:13, 06 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Sadzisz pod kątem, potem do pionu odginasz i przywiązujesz do kijka i jest w pionie.

Jak musisz przygiąć do ziemi to nie masz problemu, przyginasz oczywiście w "dobrą" stronę, a nie "pod prąd".

U nas był gdzieś taki rysunek.
Szukając rysunku natknęłam się na kradzież moich zdjęć w pewnym portalu

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Malgosik 09:34, 14 mar 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Witam

Moja pienna róża pojemnikowa ruszyła w lutym w garażu. Wzięłam ją do domu, do większej ilości światła i mocno przycięłam. Teraz ma już trochę nowych listków, pędów i zawiązuje 1 pąk kwiatowy.
Kupiona rok temu została przesadzona do nowej donicy, a w lutym podsypywałam ją fusami z kawy.

Czy powinnam ją teraz czymś nawieźć? Mam pod ręką florovit i świeży kompost.
____________________
Ogród na glinie
Gardenarium 14:20, 08 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Absolutnie nie, bo jest wydelikacona, a to jeszcze będzie ją pędzić, najlepiej aby zrobiło się ciepło i dała się wystawić na zewnątrz, ale ostrożnie , do cienia i chowanie na noc.

U mnie w lutym zakwitła w garażu.. potem przycięłam i wystawiłam, rosła od nowa. Dopiero na zewnatrz nawóź.

W tym roku normalnie stały zimą w donicy na ulicy i super.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Malgosik 15:52, 08 kwi 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Gardenarium napisał(a)
Absolutnie nie, bo jest wydelikacona, a to jeszcze będzie ją pędzić, najlepiej aby zrobiło się ciepło i dała się wystawić na zewnątrz, ale ostrożnie , do cienia i chowanie na noc.

U mnie w lutym zakwitła w garażu.. potem przycięłam i wystawiłam, rosła od nowa. Dopiero na zewnatrz nawóź.

W tym roku normalnie stały zimą w donicy na ulicy i super.


Dziękuję, na przyszłość sobie zapamiętam.
Oprócz fusów z kawy podsypałam ją wtedy kompostem. Wystawiam ją na podwórko i chowam na noc. Wyrosła. Ma 1 kwiat i 7 pąków.
Po przekwitnięciu przytnę od nowa. Ale wtedy to się już chyba słabiej przycina?
Połowę wyrośniętego tej wiosny pędu?
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies