Gdzie jesteś » Forum » Pnącza » Co to za pnącze? - rozpoznawanie

Pokaż wątki Pokaż posty

Co to za pnącze? - rozpoznawanie

Ozz 19:19, 12 cze 2013


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Mnie też przypomina to klasyczne kiwi - Aktinidię chińską (Aktinidia chinensis), ale ręki sobie uciąć nie dam.
http://www.gartenhans.org/de/component/joomgallery/pflanzen/kuebelpflanzen-web/511-635.html
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
DMNK 19:37, 19 wrz 2013

Dołączył: 19 wrz 2013
Posty: 1
Witam

Dziękuje za odzew na temat mojego posta:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3818-prosba-o-identyfikacje-pnacza

Może spróbuje inaczej.
Nie chodzi mi o konkretną rosline. Chodzi mi o pnącze, które ma opisane w załączonym poscie walory, czyli:

1. Bardzo małe liscie
2. Liscie gęsto nasadzone (bo chodzi o kompletne pokrycie pionowej powierzhni - z cegły)
3. Wieloletnie
4. Najlepiej z dużym sezonowym przyrostem
5. Może być pnączem kwitnącym na biało, ewentualnie w fioletach (pomarańcz, żółty, czerwień odpada)
6. Może mieć owoce, kolor bez znazenia
7. Kształt lisci bez znaczenia

Czy jestecie Państwo w stanie podpowiedzieć mi jakie pnącze spełnia te lub podobne kryteria?
Będę wdzieczny za wszystkie wskazówki.
Gardenarium 18:58, 23 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wiciokrzew Hery'ego spełnia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grzeguz 18:09, 06 kwi 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 116
Mogę Was prosić o pomoc w identyfikacji tej rośliny.

Kupiłem go 2 sezony temu jako wiciokrzew i taką metkę ma zapiętą na gałązce.

Myślę jednak, że on klasycznego wiciokrzewu nie przypomina. Do tej pory jeszcze nie kwitł, dość wolno rośnie i nie chce się piąć.



____________________
Mój ogrodowy bakcyl..................... Wizytówka - Ogrodowy bakcyl
grzeguz 06:26, 14 kwi 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 116
- czy ktoś rozpoznaje tą roślinkę?
____________________
Mój ogrodowy bakcyl..................... Wizytówka - Ogrodowy bakcyl
Gardenarium 15:51, 20 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może Lonicera involucrata ??

Link


Szukaj pod hasłem Lonicera w grafikach

Pokaż lepsze zdjęcie liści, bo nie widać dobrze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mstrzes 13:03, 14 sie 2014


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
A coś takiego. Widuje się to często, ale co to jest. Na pewno jednoroczne. Niestety innego zdjęci anie mam.
____________________
Pozdrawiam Magda
Gardenarium 20:18, 15 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli ma takie liście, jak tutaj w naszym wątku http://www.ogrodowisko.pl/watek/2223-kolczurka-klapowana-echinocystis-lobata?page=1#post_0

to jest kolczurka klapowana, roślina bardzo inwazyjna i nie do usunięcia.

Stan prawny wg wikipedii:

Kolczurka klapowana uznawana jest w Polsce za gatunek inwazyjny, groźny dla rodzimej przyrody. Jego wprowadzanie do środowiska lub przemieszczanie w środowisku przyrodniczym jest zabronione przez Ustawę o ochronie przyrody z 2004 roku. Od 2012 roku także jego import, posiadanie, prowadzenie hodowli, rozmnażanie i sprzedaż wymagają specjalnego pozwolenia Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Nieprzestrzeganie wymienionych ograniczeń według ustawy o ochronie przyrody jest wykroczeniem podlegającym karze aresztu lub grzywny pieniężnej
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zibiP 23:57, 22 mar 2015

Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 4
Podłącze się do pytania. Dostałem sadzonki pnącza, a nie widziałem całego krzewu.
Ponoć kwitnie na biało i pięknie pnie się po siatce. Co to może być?

____________________
Gardenarium 13:01, 31 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To może być Lonicera henryi
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies