Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Babci Jasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Babci Jasi

Gardenarium 23:01, 02 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dom moich Dziadków.
Tu mieszkałam od urodzenia do 23 roku życia, potem został sprzedany.
My natomiast przeprowadziliśmy się do własnego domu budowanego przez nas samych z pomocą rodziny mojej Mamy.



Na tym poletku kiedyś uprawiałam z Mamą warzywa, a potem miałam pierwszy swój ogródek, gdzie trawę ścinałam nożem, chodząc w kucki, albo na kolanach. Wtedy jeszcze nie było kosiarek. Dopiero po jakimś czasie Witek zrobił taką kosiarkę z pralki. Chyba też jeszcze pamiętacie takie kosiarki?

Rodzinny dom Dziadków Michaliny i Jana- pierwszy ogród


Nowy dom i ogród wokół niego to było moje marzenie, kiedy byłam nastoletnią dziewczyną. Ponieważ nie należymy do leniwych, a i smykałkę do budowania nabyłam wraz z lekturami różnych książek i chyba "Majstra" wtedy, to i namówiłam rodziców, żeby budować dom własnymi rękami. No i stało się.
Z tego domku drewnianego przenieśliśmy się do własnego. Tata zrobił stolarkę, wujek i dziadek stawiali mury, mama rozrabiała beton, ja i brat podawaliśmy ciężkie pustaki. I tak budowa dobiegła końca.

Tutaj, wydzierając mamie "kartoflane" i truskawkowe pole, urządzałam prawdziwy ogród. Kwitło w nim mnóstwo roślin, rzadkich i trudno dostępnych w tamtych czasach. Teraz naszego domu prawie nie widać. Tuje i się bardzo się rozrosły, nie do wiary, jak ten czas leci ...

Nasz własny dom


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:05, 02 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na ulicy posadziłam ozdobne dwie jabłonie i lipy, na przemian. Pod nimi, wszystko, co pachnie, a więc lilaki i różnego kalibru jaśminowce: pełne, o żółtych liściach i o biało-zielonych liściach.





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:11, 02 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cała piękna historia tego ogrodu jest w moich albumach, bo były to wczesne lata osiemdziesiąte.
Kwitły tam piękne lilie (żółte, różowe, pomarańczowe, azjatki i te bardziej cenne - orientalne)przede wszystkim i pamiętam floksy. Posadziliśmy też świerka kłującego i tuje. Te drzewa są teraz ogromne.

Lata 80-te - zdjęcia są w albumie. Wtedy nie było takich aparatów, były Smieny, a ja nawet miałam jeszcze gorszy

Ale jak widać, od zawsze kochałam bukszpany w ogromnej ilości
Rok mniej więcej 2002.








____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:14, 02 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Słabość do kul, jak widać i do doniczek w ogrodzie



I do starych poidełek wykutych w kamieniu

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:21, 02 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dobrze, że chociaż trochę zdjęć zeskanowałam, miło powspominać stare lata, kiedy było się sporo młodszą.

Stare żardiniery z drucików





Kącik zapachów i motyli



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:22, 02 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:24, 02 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W pachnącym raju - kąciku zapachów i motyli







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:27, 02 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Verbena bonariensis - werbena patagońska



Różowa firletka i biała jeżówka



Zatyczki na kijki przywiezione z ogrodu Great Dixter, rok 2005



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:29, 02 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ustawiałam po ogrodzie różne detale. Zbierałam je na różnych targach staroci.



Z potłuczonych dachówek i starej cegły poniemieckiej Witek wg mojego pomysłu wykonał taki detal.
Zainspirowałam się programem z udziałem Geoffa Hamiltona, emitowano go w TVP Warszawa od roku 1996. Nagrywałam wszystkie programy.





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:31, 02 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Stare wejście do ogrodu, teraz teren ten sporo się poszerzył, bo Babcia Jasia (moja Mama) dokupiła kawał ulicy
Pokażę je potem.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies