Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Makusia 13:37, 05 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Magdaw;
wszystko zależy od tego, czy chcesz jeść te poziomki, czy mrozić czy sprzedawać w celach przemysłowych
Dla celów konsumpcyjnych wystarczy.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
magdaw 22:12, 05 lip 2016

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Makusia napisał(a)
Magdaw;
wszystko zależy od tego, czy chcesz jeść te poziomki, czy mrozić czy sprzedawać w celach przemysłowych
Dla celów konsumpcyjnych wystarczy.


jeść jeść oczywiście wystarczy powiadasz... moje krzaki rozrosły się bardzo ale na każdym po 1 dziennie poziomce... może doczekam się więcej
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
katarzyna_mi 19:19, 08 lip 2016


Dołączył: 30 gru 2015
Posty: 2
no własnie, jesli ogorki szaleją i wychodza za skrzynie na trawe - to moze im sie cos tam zlego podziac? nie sadzilam, ze w ogole mi cos wybije a ty kipi i nie myslalam o zadnych stelażach, kratkach za wczasu. generalnie mi nie przeszkadza ze wychodza na trawe, bo miejsce jest, tylko czy samym ogorkom to jakos szkodzi?

a i czy o ogorki trzeba jakos specjalnie dbac? np pomidory sie obrywa gałązki z dołu, zeby byla jedna łodyga, czy ogorkom cos gdzies obrywac?
____________________
Pięknego dnia :)
agnieszka_m 19:38, 08 lip 2016


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Z ogórkami nic sie nie stanie
to normalne że się rozłażą taka ich natura
nic nie trzeba przy nich robić tylko podlewać i aby nie po liściach i zbierać ogóreczki
____________________
Mój mały ogródeczek :).
Mylka 20:17, 08 lip 2016


Dołączył: 02 lip 2015
Posty: 52
Wiele razy widziałam na tym forum truskawki w skrzyniach. Proszę napiszcie jak zimują takie truskawki? Nie przemarzają Wam?
____________________
Monika
Dorocia 22:25, 10 lip 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 20
Do wczoraj moje pomidorki były okazami zdrowia, dziś zauważyłam chyba mszyce i plamy na liściach. Nie wiem, czy jedno z drugim ma związek i czy te plamy to robota mszyc, czy jakieś inne nieszczęście. Może ktoś pomoże i doradzi co z tym mogę zrobić. Zastanawiałam się nad oktanem wapnia, kredę już mam, więc mogę jutro przygotować preparat i opryskać, bo plamy wyglädają mi raczej na jakieś choróbsko. Poradźcie, brakuje midoświadczenia - to mój pierwszy sezon z warzywami i potrzebuję Waszych porad. Poniżej fotki.

Mazan 17:15, 11 lip 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Dorocia

Jeśli plamy mają koncentryczne kręgi to antraknoza. Pod spodem jeżeli jest nalot od szarego do brunatnego, a ogonki liściowe i pędy nie są atakowane to brunatna plamistość pomidora. Konwencjonalnie zwalczać stosując Bravo lub Gwarant i Topsin. Ekologicznie: octan wapnia, mleczan wapnia, timorex.


Pozdrawiam

____________________
Mazan - Walerek
Dorocia 21:49, 11 lip 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 20
Wielkie dzięki za diagnozę, Mazan jesteś niezawodny, jutro rano wobec tego oprysk OW, czy pogoda przy oprysku ma znaczenie ? Pierwszy raz będę robiła oprysk dlatego pytam. I czy oprysk po kilku dniach powrórzyć?








Mazan 07:52, 12 lip 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Dorocia

Tak. Działanie zależy od temperatury.
Tak. Powtarzać trzeba nawet chemią. Ta substancja także wzmacnia rośliny.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Dorocia 15:55, 12 lip 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 20
Jak często powtarzać - co trzy, cztery dni będzie dobrze?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies