Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Mazan 17:32, 12 lip 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Dorocia

Wystarczy co 5 - 6 dni, ale jeżeli masz czas to możesz i co dzień. On roślinie nie szkodzi tylko patogenowi.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
halfing 22:21, 15 lip 2016


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 11
kompostnik12 napisał(a)
Przepiekne warzywka, pozdrawiam


Bardzo dziękuję ewelaa74 za miłe słowa! Ja też pozdrawiam.
I - jak to zwykle - mam pytanie. Czy mrozicie botwinkę? Miałam "nadurodzaj" brokułów, to już przeszłość, zostały zjedzone, teraz mam baaaardzo urodziwe buraczki (zdjęcia jutro). I tak zastanawiam się czy nie od rzeczy byłoby ich trochę zamrozić? Mam tu na myśli część pięknych i zdrowych liści. Czy można buraczki trochę oskubać z liści ? Czy będą dalej ładnie rosły z tą przerzedzoną czuprynką? Czy ktoś z Was robił takie sztuczki? Bardzo proszę o Wasze opinie, z góry dziękuję.
I jeszcze jedno pytanie - czy Wasza cebula już też wyrwana i suszy się?
Pozdrawiam
halfing 13:35, 16 lip 2016


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 11
Witam i znowu się pochwalę - oto moje buraki, które chciałabym "podskubać"
Czy, jak pytałam w poprzednim wątku, można je trochę pozbawić liści?






I co z cebulą - czy już ją wyrwać i podsuszyć?

Ten niezbyt piękny kciuk to dla porównania wielkości cebul - ta jeszcze nie jest największa, mam je już ochotę wyrwać, co Wy radzicie?

A fasolki już nie mogę się doczekać - dość późno ją sadziłam, ale mam nadzieję trochę się nią pocieszyć


Bardzo proszę o Wasze opinie o tych burakach i cebuli, z góry dziękuję.
Pozdrawiam wszystkie ogrodniczki i ogrodników
Bartolomeo 19:28, 24 lip 2016


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 5
Hej,

Planujemy z żoną budowę 3 skrzynek drewnianych na warzywa o wymiarach 200x100x45 cm.

Mam pytania:

1. Czy dno skrzynki musi mieć kontakt z gruntem? Czy też całość może leżeć np. na agrotkaninie pokrytej 3-cm warstwą żwiru?
Myślę o tym, że deski na żwirze nie gniłyby, gdyż kontakt z gruntem byłby wyeliminowany.

2. Czy mogę prosić o link do instalacji nawadniania skrzynek w "Ogrodzie z lustrem'? Wątek ma ponad 300 stron...
Ew. proszę o rady, linki, jak można takie nawadnianie zrobić.
Osobiście myślę by wyciągnąć w środku skrzyń rurę zasilającą PE 25 mm i do niej łącznikiem podłączać wąż pocący.
MalwinaK 11:28, 25 lip 2016

Dołączył: 25 lip 2016
Posty: 2
u mnie w tym roku w skrzyniach rosną głównie cukinie. i powiem, że jakoś marnie im idzie. (później pójdę zrobię zdjęcie). wszystko robione jak zawsze, rok temu wyrosły olbrzymy, a teraz karły już nie wiem co z nimi zrobić
Gardenarium 12:11, 25 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cebulę wyrwać i podsuszyć cebulą do góry, szczypior na dół.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
iwonkap 09:51, 23 sie 2016

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
Mam pytanko z jakiej grubości dechy macie zrobione skrzynie ?
Iggia 09:53, 23 sie 2016


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
ja mam standardowe 32mm w jednej skrzyni i 25mm w drugiej
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
halfing 19:06, 23 sie 2016


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 11
Witaj Iwonkap, pytasz o skrzynie więc dwa słowa o moich:
deski calowe (2,54 cm), sosnowe, wymiary 3 mb na 1 mb, dwie deski nad sobą, wszystko oparte na cegłach.


Na dnie pod cegły podłożona siatka przeciw kretom i innym "łakomczuchom".
Wnętrze wyłożone folią fundamentową, zewnątrz pomalowane drewnochronem 3 razy.
anczaj 14:37, 25 lis 2016

Dołączył: 11 kwi 2014
Posty: 84
halfing muszę cię pocieszyć że w moich skrzyniach mimo siatki położonej na dnie harcuje sobie nornica i mimo moich zabiegów regularnie :wiosna wyżera np posadzone fasolki, ryje tunele wszędzie a zwłaszcza w miejscu po oborniku pod pomidorami, ogórkami tam gdzie znajdzie dżdżownice i potem podgryza marchewki i buraki. Na jesieni się uspokaja i skrzynie stoją ładnie puste. Zabezpieczenie od dołu ok jednak od góry tez się dostaje.
____________________
Anczaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies