Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Gata 10:31, 27 sty 2017

Dołączył: 27 sty 2017
Posty: 11
Witam, pytanie mam do praktyków Chcę zrobić sobie wysokie skrzynie z palet. Zastanawiam się jaka będzie optymalna najwyższa wysokość, by było je wygodnie obsługiwać. Palety na krótszym boku mają 80-90cm, zastanawiam się, czy to nie jest za dużo. Wtedy chyba wszystko już trzeba robić na stojąco, prawda? nie usiądzie się na krzesełku by wygodnie sięgnąć do środka? dla mnie ma to duże znaczenie, mój kręgosłup mocno niedomaga i zbyt długie zwisanie w niewygodnych pozycjach nie jest dla mnie wskazane Czy 50-60cm to będzie ok? Czy mogą być wyższe?
agnieszka_m 12:05, 27 sty 2017


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Gata napisał(a)
Witam, pytanie mam do praktyków Chcę zrobić sobie wysokie skrzynie z palet. Zastanawiam się jaka będzie optymalna najwyższa wysokość, by było je wygodnie obsługiwać. Palety na krótszym boku mają 80-90cm, zastanawiam się, czy to nie jest za dużo. Wtedy chyba wszystko już trzeba robić na stojąco, prawda? nie usiądzie się na krzesełku by wygodnie sięgnąć do środka? dla mnie ma to duże znaczenie, mój kręgosłup mocno niedomaga i zbyt długie zwisanie w niewygodnych pozycjach nie jest dla mnie wskazane Czy 50-60cm to będzie ok? Czy mogą być wyższe?


Ja mam takie na ok 50 cm
Jeśli nie chcesz się zbytnio schylać spokojnie możesz zrobić wyższe.

Żona szefa mojego eM ma chyba ok metra wysokości i wszystko na prosto robi
____________________
Mój mały ogródeczek :).
Gata 14:31, 27 sty 2017

Dołączył: 27 sty 2017
Posty: 11
agnieszka_m napisał(a)


Ja mam takie na ok 50 cm
Jeśli nie chcesz się zbytnio schylać spokojnie możesz zrobić wyższe.

Żona szefa mojego eM ma chyba ok metra wysokości i wszystko na prosto robi


Czy takie bardzo wysokie grządki powinny być węższe, czy na prosto sięgnie się bez problemu do środka przy szerokości 1,2m?
agnieszka_m 14:53, 27 sty 2017


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Gata napisał(a)


Czy takie bardzo wysokie grządki powinny być węższe, czy na prosto sięgnie się bez problemu do środka przy szerokości 1,2m?



Do środka spokojnie śięgniesz przy takiej szerokości

Choć wydaje mi się że takie na 80 cm wysokości byłyby lepsze nisz te metrowe
to zależy też od Twojej wysokości czy dostaniesz
musisz dopasować pod siebie wysokość tak aby Ci było dobrze
____________________
Mój mały ogródeczek :).
Gata 15:18, 27 sty 2017

Dołączył: 27 sty 2017
Posty: 11
Palety, które mam do dyspozycji mają szerokość 80 lub 90cm, więc mogę dopasować mam 167 wzrostu.
Lissi 09:25, 19 lut 2017

Dołączył: 19 lut 2017
Posty: 3
Witam. Planuję właśnie swój warzywniak skrzyniowy i bardzo się cieszę, że trafiłam na ten wątek Bardzo wiele się tu dowiedziałam. Mam jednak jedno pytanie. Na dno skrzynek chcę dać gałązki od brzozy, bo mam ich dosyć sporo. Czy takie gałązki się nadają, czy od brzozy nie bardzo? Czy w ogóle ma to jakieś znaczenie z czego te gałęzie pozyskuję? Będę wdzięczna za rady
agnieszka_m 11:08, 19 lut 2017


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Lissi napisał(a)
Witam. Planuję właśnie swój warzywniak skrzyniowy i bardzo się cieszę, że trafiłam na ten wątek Bardzo wiele się tu dowiedziałam. Mam jednak jedno pytanie. Na dno skrzynek chcę dać gałązki od brzozy, bo mam ich dosyć sporo. Czy takie gałązki się nadają, czy od brzozy nie bardzo? Czy w ogóle ma to jakieś znaczenie z czego te gałęzie pozyskuję? Będę wdzięczna za rady


Jak najbardziej możesz dać
J a u siebie nie dawałam żadnych bo akurat wtedy nie miałam
____________________
Mój mały ogródeczek :).
madziq 16:25, 19 lut 2017

Dołączył: 19 lut 2017
Posty: 15
Witam,

Planuję zrobić dwie lub trzy skrzynie-warzywniki. Do jednej mam zamiar posadzić pomidory, cebulkę, marchew i zieloną pietruszkę ozdobną. W drugiej chciałabym posadzić ogórki. Ogórki mają być podwiązane, tak aby pięły się do góry. Proszę o poradę, co w takim razie posadzić razem z ogórkami. Na pewno koperek. I co jeszcze? Biorąc pod uwagę, że będą pięły się w górę, jak zatem zagospodarować miejsce pod nimi, przy ziemi?

Gardenarium 18:44, 19 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wyczytałam, że na ogórka dobrze wpływa fasola, kukurydza, groch, rzodkiew (czy rzodkiewka?- nie wiem), słonecznik i oczywiście wspomniany koper.

Czyli jeśli słonecznik to ogórek powinien się płożyć pod słonecznikiem.
Pod ogórkiem na sznurku w zasadzie nie ma nic.

Potem jeszcze znalazłam, że na ogórka dobrze wpływa sałata, burak ćwikłowy, seler, szpinak, pietruszka, czosnek bazylia, estragon, kolendra, kminek, nasturcja, nagietek, cząber.

A w poprzednim napisali, że zioła aromatyczne nie lubią się z ogórkiem. A więc kto ma rację?

W namiocie u mamy uprawiam pod ogórkami sałatę, rzodkiewkę i buraki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:56, 19 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Intuicyjnie, wcale nie patrzyłam na naukowe podpowiedzi


Ogórek

sałata


Rzodkiewka

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies