Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Gardenarium 18:57, 19 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tutaj widać co pod ogórkami - koper, buraki, rzodkiewka




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:58, 19 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ogórek nie lubi się z pomidorem

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Lissi 13:29, 20 lut 2017

Dołączył: 19 lut 2017
Posty: 3
Dziękuję serdecznie za odpowiedź odnośnie gałęzi Mam jeszcze jedno pytanie: czy przy warzywniaku 40 cm wysokości jest różnica czy pod nim ziemia będzie lekko przekopana czy po prostu można postawić skrzynię i dac gałązki i na to zakupioną ziemię/humus?
agnieszka_m 13:37, 20 lut 2017


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Lissi napisał(a)
Dziękuję serdecznie za odpowiedź odnośnie gałęzi Mam jeszcze jedno pytanie: czy przy warzywniaku 40 cm wysokości jest różnica czy pod nim ziemia będzie lekko przekopana czy po prostu można postawić skrzynię i dac gałązki i na to zakupioną ziemię/humus?


A dajesz na spód siatkę ochronną
____________________
Mój mały ogródeczek :).
Lissi 14:00, 20 lut 2017

Dołączył: 19 lut 2017
Posty: 3
Zapomniałam o siatce Tutaj też mam problem, bo nie wiem czy mogę wykorzystać taką budowlaną od styropianu czy kupić jakąś specjalną (i jaką konretnie). Na ten rok planuję dwie skrzynie ok 1.2 na 4 metry i dwie 1.2 na 3 metry więc trochę materialu na to pójdzie i wiadomo, że wolę wykorzystać to co mam już na stanie
agnieszka_m 14:26, 20 lut 2017


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Lissi napisał(a)
Zapomniałam o siatce Tutaj też mam problem, bo nie wiem czy mogę wykorzystać taką budowlaną od styropianu czy kupić jakąś specjalną (i jaką konretnie). Na ten rok planuję dwie skrzynie ok 1.2 na 4 metry i dwie 1.2 na 3 metry więc trochę materialu na to pójdzie i wiadomo, że wolę wykorzystać to co mam już na stanie


Taką budowlaną ona jest plastikowa i ją mogą przegryźć
Ja mam metalową oczka tak 0.5cmx0,5cmm
____________________
Mój mały ogródeczek :).
jarcik9 15:38, 24 lut 2017

Dołączył: 24 lut 2017
Posty: 1
leon60 napisał(a)
Moje świeżo zrobione



Przepiękne skrzynie! Wiem, że malowane impregnatem Remmers Lasura, a dokładnie jaki to kolor? Duży wzornik koloru nie pozwala mi na dobranie takiego jak ma Pani, nie mam pewności który to Z góry dziękuję za odpowiedź
leon60 19:28, 24 lut 2017


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
jarcik9 napisał(a)


Przepiękne skrzynie! Wiem, że malowane impregnatem Remmers Lasura, a dokładnie jaki to kolor? Duży wzornik koloru nie pozwala mi na dobranie takiego jak ma Pani, nie mam pewności który to Z góry dziękuję za odpowiedź

Remmersem malowała Magda70, na moich jest Tikkurila Valtti Complete 5081
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
evvk 11:40, 02 mar 2017

Dołączył: 18 paź 2016
Posty: 4
Piękne te wasze warzywniaki!
aż chce się zakasać rękawy i zabrać za swoją działeczkę

W tym sezonie zabieram się za moją pierwszą podwyższoną grządkę, drewno już zamówione

Znacie jakieś bezpieczne impregnaty do drewna - bez chemii?

Między ziemią a drewnem chcę dać folię kubełkową i wiem, że ziemia nie będzie dotykała bezpośrednio drewna, ale jednak lepiej bym się czuła gdybym mogła go zabezpieczyć jakimś naturalnym środkiem...

evvk 10:33, 07 mar 2017

Dołączył: 18 paź 2016
Posty: 4
troszkę poszukałam i znalazłam ekologiczny sposób
Podzielę się jakby ktoś był zainteresowany:
mianowicie deski trzeba opalić(najlepiej palnikiem) po czym wyczyścić metalową szczotką (jeżeli są jasne plamy to dodatkowo opalić) i następnie naoliwić olejem roślinnym (poczekać do wsiąknięcia)

Podobno metoda ta pochodzi z Japonii ale z rozmów wiem że poprzednie pokolenia też ją u nas stosowały.

Dla zainteresowanych polecam sobie popatrzeć na tutoriale dostępne na sieci naprawdę fajne efekty można uzyskać

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies