Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W cieniu - zacieniona

Pokaż wątki Pokaż posty

W cieniu - zacieniona

monteverde 21:37, 15 kwi 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
bogumila_bienko napisał(a)
...i jeszcze w domu..
hortensja ogrodowa


rącznik


pomidor Koralik


cleome


tunbergia


stipa

Bogusiu masz jeszcze miejsce na sadzonki bo ja już nie a zimno na dworze, szklarenki nie mam i co tu robić zdziczeją , powyciągają się a są takie piękne
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
bogumila 21:41, 15 kwi 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
JoannA napisał(a)
Bogusiu, czy pomidor Koralik rośnie wysoki czy karłowy?
Pomidory masz takie dorodne, moje to takie maleństwa.
pozdrawiam
Koralik jest wiotki,dość wysoki,wymaga podpórki.Mam jeszcze większe,żółte ...maja pierwsze pączki i są sztywniejsze.Pomidory szybko rosną,dostaną w gruncie dobre ekologiczne jedzonko i będą śmigać do góry...moje obydwa mają małe owocki i takie najbardziej mi się udają.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
JoannA 21:43, 15 kwi 2014


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
bogumila_bienko napisał(a)
Koralik jest wiotki,dość wysoki,wymaga podpórki.Mam jeszcze większe,żółte ...maja pierwsze pączki i są sztywniejsze.Pomidory szybko rosną,dostaną w gruncie dobre ekologiczne jedzonko i będą śmigać do góry...moje obydwa mają małe owocki i takie najbardziej mi się udają.

Dziekuję Bogusiu
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
bogumila 21:51, 15 kwi 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
paniprzyroda napisał(a)
Sadzonki pierwsza klasa W domu mam tylko stipę i pomidory, ale muszę z nimi uciekać, bo się zaczęły wyciągać do światła Pozostałe pod folią, przyhamowały z wzrostem. Jak myślisz, jeżeli codziennie otwieram tunelik i wietrzę, a w słoneczne dni zdejmowałam folię, to po świętach mogę już wysadzić do gruntu? Parę sztuk cleome i ożanki wysadziłam dobry tydzień temu i nic im nie jest, poza tym że nie rosną
Nie wiem jak u Ciebie z temp.,ja niestety chyba będę czekać z wysadzeniami do gruntu...u mnie od jeziora wieją bardzo zimne wiatry.
Wysadziłam na rabatę tylko marunę.Zamierzam po świętach przesadzić na rabaty ostróżki i jeżówki...skoro wychodzą z gruntu ubiegłoroczne to i moim zahartowanym nie powinno zaszkodzić.Później w kolejce będzie szałwia trójbarwna,werbena i cleome....w maju reszta.Na samym końcu pomidory i fasolnik chiński {wysiew zrobiłam wczoraj}.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
bogumila 21:55, 15 kwi 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
monteverde napisał(a)

Bogusiu masz jeszcze miejsce na sadzonki bo ja już nie a zimno na dworze, szklarenki nie mam i co tu robić zdziczeją , powyciągają się a są takie piękne
Aniu...swoje stresuję,listki bardzo zzieleniały i dostały włoski...trochę za zimno,ale wystawiam na balkon.
Miejsca już nie mam i nic więcej nie wysiewam.Astry karłowe i cynie pójdą do gruntu...wypikowałam tylko po kilka sztuk.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
paniprzyroda 21:58, 15 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Dzięki. Rzeczywiście warto naśladować naturę. Pomidory i wszystkie pozostałe jednak muszę wysadzić najpóźniej do maja, bo potem wyjeżdżam i byłby klops. Najwyżej zabezpieczę je włókniną ( pomidory). Miłego wieczoru.
____________________
Dwa ogrody
monteverde 22:01, 15 kwi 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
bogumila_bienko napisał(a)
Aniu...swoje stresuję,listki bardzo zzieleniały i dostały włoski...trochę za zimno,ale wystawiam na balkon.
Miejsca już nie mam i nic więcej nie wysiewam.Astry karłowe i cynie pójdą do gruntu...wypikowałam tylko po kilka sztuk.

a ja właśnie za szybko cynie wysiałam liliputy i karłowe i mam problem też na balkon wystawiam ale na noc np. jak dzisiaj do domu
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
bogumila 22:02, 15 kwi 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
paniprzyroda napisał(a)
Dzięki. Rzeczywiście warto naśladować naturę. Pomidory i wszystkie pozostałe jednak muszę wysadzić najpóźniej do maja, bo potem wyjeżdżam i byłby klops. Najwyżej zabezpieczę je włókniną ( pomidory). Miłego wieczoru.
Zawsze podglądam co tam się zieleni...to taki biologiczny zegar,że już można wysadzać nowe.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
bogumila 22:06, 15 kwi 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
monteverde napisał(a)

a ja właśnie za szybko cynie wysiałam liliputy i karłowe i mam problem też na balkon wystawiam ale na noc np. jak dzisiaj do domu
Wiem,ze cynie bardzo się wyciągają i dlatego spokojnie czekam.Jednak można je w gruncie sadzić głębiej...to nawet dobrze,bo lepiej się ukorzenią.W ubiegłym roku trzy razy z nimi biegałam z przesadzaniem,ciągle mi nie pasowało miejsce i rosły coraz silniejsze.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Mirka 22:06, 15 kwi 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Bogusiu wysiałam w sobotę cynie wprost do gruntu jak myślisz nie za wcześnie?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies