Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miał być mały domek na wsi, a jest Jesionówka ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Miał być mały domek na wsi, a jest Jesionówka ;)

finka 20:01, 18 sty 2013


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502




coś tam się wspina, szału jeszcze nie ma, ale dla bluszczu kotlina jest ciężka

jeśli w tym miejscu jest sporo cienia to możesz "wrzucić" zadarniającą Runiankę japońską, Z wyższych bylin Cimicifuga racemosa czyli Pluskwica, Zawilce Anemone sylvestris (białe wiosenne) oraz z krzewów Hortensje bukietowe i paprocie, funkie, żurawki...wiosną polubią to miejsce Narcyzy...

Inna rzecz, że jest to zupełnie inny rodzaj cienia, czyli cień rzucany przez budynek,a nie przez istniejącą roślinność, a ja je jednak rozróżniam, bo przy budynku można pozwolić sobie na rośliny, które rosną również w częściowym słońcu, a w głębokim cieniu rzucanym przez drzewa już nie...
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
finka 20:17, 18 sty 2013


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Moja cienista... rano trochę słońca... i to wszystko
.






Funkie, Runianka japońska, Tawułki arendsa, Primula vialii, Anemone sylvestris, Hortensja 'Limelight' i 'Unique', Hydrangea aspera, Bukszpan, ale jak widać berberys 'Harlequin' odnalazł się i ma ładnie upstrzone listki, jest też Klon Shirasawy (dość kapryśny, ale tu ma zacisznie czego potrzebują też Hydrangea aspera i Pieris 'Debutante')
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
Jesionowka 20:39, 18 sty 2013


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 63
Wygląda pięknie i zachęcająco, czy Ty masz tam usypaną górkę, wygląda to trochę tak jakby byliny były posadzone zdecydowanie wyżej niż jest trawnik, czy to tylko złudzenie?
____________________
Grażyna - Miał być domek na wsi, a jest Jesionówka
Jesionowka 20:40, 18 sty 2013


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 63
gatunki i odmiany skrzętnie zapisuję
____________________
Grażyna - Miał być domek na wsi, a jest Jesionówka
finka 20:43, 18 sty 2013


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
złudzenie, jest płasko ...

w pierwszym zdjęciu skleiło mi dwa, wygląda jakby było jedno...
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
Jesionowka 20:51, 18 sty 2013


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 63
najbardziej podoba mi się rabata na pierwszym zdjęciu z prawej strony
____________________
Grażyna - Miał być domek na wsi, a jest Jesionówka
finka 20:53, 18 sty 2013


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
też lubię to zestawienie...

zmykam Grażynko...
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
Toszka 07:21, 19 sty 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Grażynko, a może na tę cegłę puścić hortensję pnącą?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
bociek 07:52, 19 sty 2013


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Witaj Grazynko w klubie zakreconych

Jesionowka piekna, urokliwa. Ciesze sie, ze Cie dziewczyny sprowokowaly do bytnosci na forum i zdecydowalas sie zalozyc watek.
Na pewno bedzie Ci u nas dobrze

Pozdrawiam serdecznie i witam kwiatem



i chlebem, jeszcze cieply



____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Mala_Mi 09:04, 19 sty 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Witaj Grażynko..... dzięki spotkaniu na nartach i ja mogłam zajrzeć do przepięknej Jesionówki.... a o gospodyni nasłuchałam się samych ochów i achów Pierwszy raz byłam w Kotlinie Kłodzkiej (w wieku świadomości tego co widzę.. czyli nie liczę kolonii i zimowisk w wieku szkolnym..z czego już nic nie pamiętam) i jestem zauroczona..... i zrozpaczona, że do Was mi tak daleko.

Kocham jak Ty tę zmienność w kwiatkach... będę kibicować poczynaniom... roślinki do cienia dziewczyny już Ci napisały co można posadzić..
Staw kąpieliskowy tez był moim marzeniem... i wcale nie potrzeba do tego żadnego strumienia.... ja zrobiłam sobie tylko "kałużę"...szkoda było mi ogrodu na tak duży akwen wodny... Ale w kałuży pływać się dało..póki nie posadziłam roślin i nie wpuściłam rybek....
Zamiast tradycyjnego kwiatka na przywitanie witam kałużą


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies