Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Przedogródek - gotowe przykłady ładnych aranżacji

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek - gotowe przykłady ładnych aranżacji

Ewik 22:37, 09 sty 2016


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Jak ukrop to trawy ciepłolubne , lawenda , jeżówki , szałwia , do tego bukszpany , na wiosne cebulowe . ja mam południową rabatę przed domem, też długą i do tego szeroką.
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
ewusia81 00:39, 07 lut 2016


Dołączył: 30 sty 2016
Posty: 194
A jeśli jest wschód?? i do tego wieje?? Szukam jakiegoś drzewa niewymagającego, w formie naturalnej, które rosłoby w przedogródku przy wejściu/płocie.. Szerokość przedogródka to 5m. Zamarzył mi się Drumondii ale pewnie za jasny na białą elewację... może śliwa nigra polecana przez wielu?? klon Royal Red chyba za duży... ciężko coś wybrać..
____________________
Ewa- [url=http://www.ogrodowisko.pl/watek/OgrodoveLove[/url]
pawel_snopek 10:35, 10 lut 2016


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
ewusia81 napisał(a)
A jeśli jest wschód?? i do tego wieje?? Szukam jakiegoś drzewa niewymagającego, w formie naturalnej, które rosłoby w przedogródku przy wejściu/płocie.. Szerokość przedogródka to 5m. Zamarzył mi się Drumondii ale pewnie za jasny na białą elewację... może śliwa nigra polecana przez wielu?? klon Royal Red chyba za duży... ciężko coś wybrać..


Witam a myslałaś może o formie kolumnowej plus ciemne liście np Buk "Dawyck Purple" ma piękny kolumnowy pokrój i śliczne ciemne liście co Ty na to ??
____________________
Paweł - Ogród pod górą
ewusia81 13:40, 22 lut 2016


Dołączył: 30 sty 2016
Posty: 194
Buk też jest bardzo ładny choć chyba trochę docelowo za wyskoki .. na szczęście mam jeszcze czas żeby podjąć ostateczną decyzję chociaż bardzo trudno się zdecydować tyle pięknych drzew, roślin, że wszystko by się chciało
____________________
Ewa- [url=http://www.ogrodowisko.pl/watek/OgrodoveLove[/url]
Gardenarium 07:51, 02 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
kleszcz72 napisał(a)

Witam
Chodzi o ok 40cm szerokości i 20 metrowej długości pas między chodnikiem a ogrodzeniem /siatką/
Chciałabym posiać tam cosmos pelny biały oraz mak Blac Peony /"czarny"-burgund pełny/-posadzone w kilku kępach razem,oraz jak się uda to aksamitka kremowa.
Całość byłaby uzupełniona smagliczką nadmorską.
Czy to będzie dobrze wyglądało?
A może zaproponujecie coś innego?
Jesienią chcę tam posadzić trzmielinę fortune'a +rozchodnik okazały +rogownica/?/
Wystawa jest wschodnio-południowa.
Dziękuję wszystkim za rady
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Magaraga 19:41, 02 cze 2016

Dołączył: 07 cze 2015
Posty: 3
Tak więc usuwam - wklejam tam gdzie należy.
Pani Danusiu, bardzo dziękuję za poświęcenie czasu mojemu problemowi.
Gardenarium 07:50, 03 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tutaj zamieszczamy przykłady już ładnie zrobionych przedogródków. Proszę wklej ten problem w dziale pojedyncze porady

http://www.ogrodowisko.pl/watek/3358-pojedyncze-pytania-na-temat-projektowania-rabat

Tutaj nie trzeba nic mówić, wystarczy popatrzeć na zdjęcia
Mix wszystkiego, czyli zbiorowisko roślinne. Każda roślina inna, no może są wyjątki

Przeczytaj to, na pewno zawartość tego wątku pomoże

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2740-ogolne-ogrodnicze-wskazowki-w-projektowaniu-i-realizacji-ogrodow
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gdzie_idziesz 12:04, 18 wrz 2017


Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 262
Na mój przedogródek właśnie nadszedł czas. Po długim dojrzewaniu do ostatecznej decyzji zdecydowałam się pod oknami umieścić rabaty różane. Podsadzone kocimiętką i przywrotnikiem, wiosną czosnkami. I pnące róże na kolumnach podtrzymujących ganek.
Mam nadzieję, że zimą nie będzie to smutno wyglądało, mam przy ogrodzeniu żywopłot bukszpanowy i szpaler lip, liczę że odwrócą uwagę od mniej ciekawej rabaty różanej.
____________________
Natalia słoneczny zakątek
Iwcia 09:06, 25 wrz 2017

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Trochę się pozmieniało. Teraz wygląda tak ☺
____________________
Mój przyszły ogród
ajka 23:42, 20 sie 2018


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3785
Gardenarium napisał(a)
Ostatnio robiliśmy pielęgnację tego ogrodu (czyszczenie RH, cięcie kantów) i ogólnie porządki.
Dodaję kilka aktualnych fotek z tego przedogródka - ogród nowoczesny (front stylizowany na japoński, ale w nowoczesnym wydaniu)..




Witam, czy mogę dowiedzieć się co rośnie przed rododendronami? czy to bukszpan?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies