Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Dolinie Muminków

Pokaż wątki Pokaż posty

W Dolinie Muminków

Green 11:36, 28 sty 2013


Dołączył: 03 gru 2012
Posty: 66
no właśnie, byle do wiosny!!! To dopiero będzie widok!
____________________
Mój zielony, magiczny świat W zielone gramy!!! :)
GosiaJoanna 15:55, 28 sty 2013


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
Basiu już coraz cieplej, wczoraj -20 a dzisiaj juz tylko -2 oj wiosenka idzie do nas już małymi kroczkami
____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
BASIA8 19:59, 28 sty 2013


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Niech wiosenka szybko przychodzi. Czekam na nią każdego dnia.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Celina 22:36, 29 sty 2013

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
Wpadłam i pozdrawiam
____________________
Celina - Moje poletko
Anabell 23:09, 31 sty 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Witam Cię Basiu!!!!! na tak wspaniałej działce możesz planować...... Zachęcam Cię do ukorzeniania iglaków , hortensji , krzewów. bo pieniążków trzeba. lub zakupić w szkółce ukorzenione rośliny mogą być z gołym korzeniem , wówczas popikować w małych doniczkach , umieścić na zagonkach zagłębionych w ziemi. w miarę wzrostu rostawiać . Lepiej opiekować się w mniejszym miejscu , czekać jak podrosną. Ja tak zamawiałam tuje kolumnowe i szmaragdowe w dużej ilości dla córki i dla siebie i znajomym rozdałam . To tylko moje podpowiedzi. Pozdrawiam H widzę zgubiłam literkę w pisaniu
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 14:26, 03 lut 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Basiu!!! Tuje Brabant rzeczywiście najszybciej rosną , choć inne po pierwszym roku po dobrym zakorzenieniu , roczne przyrosty mają ponad 40 cm i też szybko.
Brabant jak podrośnie trzeba strzyc , z urody ma luźny pokrój i zimą brązowieją igły , a dużo mają zawiazków nasion . jesienią dojrzewają i brzydko wygląda . najmiej nasion , mają szmaragdowe tuje i najładniejszy kolor .
Kolumnowe i szmaragdowe kiedy już będą wysokie , trzeba górę przyciąć , zaczną się wzmacniać . Przy śnieżnej zimie mniej są narażone na rozpadanie się .
u mnie jesienią pierwszy śnieg rozłamał dwa brabanty , jałowiec bardzo wysoki . już ścięte zostało ok . 50 cm od ziemi. postaram się przesłać Ci zdjęcie tuj wysokich co nie były ogłowione , jak wygiete od ciężaru śniegu. Mam je wyrównac wiosną.
Sama kiedyś byłam przeciwna cięciu tuj , że tracą naturalny pokrój. okazuje się , że to konieczność
To są moje spostrzeżenia. Pozdrawiam
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 14:28, 03 lut 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Basiu!!! Tuje Brabant rzeczywiście najszybciej rosną , choć inne po pierwszym roku po dobrym zakorzenieniu , roczne przyrosty mają ponad 40 cm i też szybko.
Brabant jak podrośnie trzeba strzyc , z urody ma luźny pokrój i zimą brązowieją igły , a dużo mają zawiazków nasion . jesienią dojrzewają i brzydko wygląda . najmiej nasion , mają szmaragdowe tuje i najładniejszy kolor .
Kolumnowe i szmaragdowe kiedy już będą wysokie , trzeba górę przyciąć , zaczną się wzmacniać . Przy śnieżnej zimie mniej są narażone na rozpadanie się .
u mnie jesienią pierwszy śnieg rozłamał dwa brabanty , jałowiec bardzo wysoki . już ścięte zostało ok . 50 cm od ziemi. postaram się przesłać Ci zdjęcie tuj wysokich co nie były ogłowione , jak wygiete od ciężaru śniegu. Mam je wyrównac wiosną.
Sama kiedyś byłam przeciwna cięciu tuj , że tracą naturalny pokrój. okazuje się , że to konieczność
To są moje spostrzeżenia. Pozdrawiam
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 14:32, 03 lut 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Basiu! przepraszam , poszło dwa razy , nie umiem skazować , kiliknełam raz nie weszło , to po chwili drugi raz.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Ewa4 17:55, 03 lut 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
pieknie się robi w dolinie muminków wytrwałości bo areał spory coś jak u mnie
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
BASIA8 18:34, 04 lut 2013


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Wiosna 2011 roku przyniosła kolejne zmiany w Naszym ogrodzie. Narodziła się myśl posiadania altanki. Mąż wziął sprawy w swoje ręce, narysował 2 projekty. Po kilku dniach zapadła ostateczna decyzja jak będzie wyglądała Nasza altanka. Dach czterospadowy, wymiary 4m na 3m. Szybkie obliczenia, wyjazd do tartaku i materiał był w domku. Po pracy mąż czyścił, szlifował następnie malował bazą kantówki przez kilka popołudni.
Kiedy wszystko było gotowe poprosiliśmy mojego Brata o pomoc przy montażu. Ja nie dałabym rady pomóc mężowi przy składaniu poszczególnych elementów.
Wymyśliliśmy sobie, że Nasza altanka będzie stała na lekkim podwyższeniu do tego celu użyliśmy podkładów kolejowych.
I tak oto w piękny sobotni poranek rozpoczeła się realizacja........













____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies