Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój mały skrawek ziemi

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój mały skrawek ziemi

gierczusia 17:40, 03 lut 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Madziarzeszow napisał(a)
Może ktoś ma pomysł jak ładnie może wyglądać studnia na ogrodzie?
Nie mam pomysłu na nią kompletnie


Studnia powiadasz ... Hmmm... Moja sąsiadka ma szpanerską pompę , taką do pompowania i ona jest ozdobą .. Jak będzie jasno i śnieg stopnieje to Ci rypnę fotkę ,żebyś wiedziała o czym mówię ... A sąsiadki pytać o zgodę nie będę ... A jej pompa będzie robić karierę w necie
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Ewa4 18:15, 03 lut 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
witam
już tu u Ciebie kiedyś byłam bo poznaję psinkę też mam takiego i w pierwszym roku przyczynił się do kilku zniszczeń ale pużniej już się przyzwyczaił no i starszy teraz ale pięknie u Ciebie
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Madziarzeszow 19:07, 03 lut 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
Gierczusia gorzej jak sąsiadka Cię zauważy i pomyśli , że to jakaś inwigilacja sąsiedzka......

Ewo mój się tym różni , że będzie miał w maju ok 3 lata i dalej psoci..


A teraz obiecana moja brzydula studnia , myślę , że wybiorę na razie najtańszą wersję i zdejmę jeden krąg , będzie niższa i obsadzę ją jakimiś roślinami , ale nie wiem jakimi ,
w tym roku mam za dużo planów ogrodowych
Napiszcie proszę co o tym myślicie
____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
anna_g 21:19, 03 lut 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Może grafitti? W ładnych kolorach ogrodowych

Rzeczywiście jest niemała - pierwsze (po graffitii ) co mi przyszło do głowy to żeby ją może ogrodzić jakąś grubą siatka i posadzić jakieś pnącza i poprowadzić dookoła (najtańsze i najprostsze to chyba byłby wilec, ale pewna nie jestem taki tylko przyklad - ale to sezonowo bo w zimie i tak byłaby widoczna - chyba że coś zimozielonego), a może paprocie? tylko chyba jest za wysoka - no i jak jest używana to obsadzenie jej roślinami utrudni dostęp - na klapę można postawić donice - ew. zrobić nową pokrywę bardziej stabilną. Można by ją też ew. obudować jakimś drewnem, niekoniecznie na okrągło tylko zrobić taką konstrukcję w kwadracie - może gdybyś ciut obniżyła ta studnię byłoby łatwiej - ale to zależy jak tam u Ciebie ze "stolarzami" To tak na szybko co mi do głowy przyszło. Jutro zrobię zdjęcie naszej "studni" to pokażę co mam na myśli z tym obudowaniem. Co prawda my mamy studnię "na niby" ale może da jakąs inspirację.
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Gosiniak 21:21, 03 lut 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Niższą zdecydowanie łatwiej będzie zasłonić, można też zabudować, ale wtedy bardziej będzie się rzucała w oczy, a przed nią jakaś pergola jest? Jeden krąg czyli jaka ona wysoka będzie po jego wyciągnieciu?Czy tam planujesz rabatę, jeśli możesz,pokaż do miejsce z większej perspektywy, a na razie pozdrawiam niedzielnie
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
boguslawa_ma... 21:40, 03 lut 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Zaglądam do ciebie i słyszę ze potrzebujesz podpowiedzi w sprawie studni,
jak kupiłam działkę to miałam też taki krąg,ja chcialam obłożyć kamieniem a M zrobil tak
załączam zdjęcie.
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
anna_g 21:47, 03 lut 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Gdyby nie było tego daszka wyglądałoby jak wielka donica Fajny efekt takiego obudowania. Kamień też mógłby być ciekawy.
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
boguslawa_ma... 21:52, 03 lut 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
gdyby nie było daszku to nie byłaby studnia jest podciągnięta woda ,z tyłu jest kran i bierzemy wodę,można podłączyć wąż i podlewać ogród,ale masz racje donica też by mogła być.
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
boguslawa_ma... 21:58, 03 lut 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
i jeszcze z drugiej strony

____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Madziarzeszow 08:09, 04 lut 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
Witam i dziękuję za podpowiedzi wszystkie i już uzupełniam dane.....
wysokość po zdjęciu kręgu ok 30-40 cm myślę, , że będzie łatwiej coś z nią zrobić i nie będzie się tak rzucała w oczy , przed nią jest pergola z 2 różami , a podłączoną mam pompę do podlewania kwiatów , więc dużego , miejsca na dojścia nie potrzebuję

Poradźcie ewentualnie jakie rośliny też mogłabym posadzić.........
____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies