Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój 4 arowy azyl...

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój 4 arowy azyl...

barbara_kraj... 20:25, 30 paź 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Bogusiu, jeśli uzbroisz się w cierpliwość, to z listka możesz się takiego niejednego skrętnika doczekać. Tu opisane, jak je rozmnażać. A listki mogę Ci przesłać
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Nallar 21:50, 30 paź 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
barbara_krajewska napisał(a)

Ewo, wydaje mi się, że jest to Pszonak żółty Erysimum kotschyanum.
Poczytaj tu


Agnieszka potwierdziła że Pszoniak tylko że Alliona
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
barbara_kraj... 21:57, 30 paź 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Jeśli Twój jest bardziej pomarańczowy, to z pewnością jest to pszoniak Alliona. Agnieszka ma, albo miała go u siebie, po kwitnieniu trzeba go przyciąć.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Nallar 22:06, 30 paź 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
barbara_krajewska napisał(a)
Jeśli Twój jest bardziej pomarańczowy, to z pewnością jest to pszoniak Alliona. Agnieszka ma, albo miała go u siebie, po kwitnieniu trzeba go przyciąć.

Pomogłaś mi bardzo Basiu. Dziękuję raz jeszcze.
Pozdrawiam.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Milka 12:02, 31 paź 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
barbara_krajewska napisał(a)

Hahaha, tak pisałam kilka dni temu, a dzisiaj wykopałam dalie i usunęłam cynie. Przycięłam też winogron, bo wszystkie liście opadły. I z tego najbardziej się ucieszyłam. Został mi jeszcze jeden winogron do przycięcia, ale sił mi już brakło, bo jeszcze inne prace wykonałam

Plan planem, a natura zrobi swoje!


Dokładnie tak, ale dziś noc bez przymrozku, na plus 4 o 6 rano, nieźle
Podziwiałam różę, co sama z patyka wyhodowałaś, robiłam i ja, wiem, w nieodpowiedniej porze, bo koniec września lub początek października- ot skleroza, ale nie wiem czy się uda, wiosną się okaże
...koronek u mnie jeszcze nie uświadczysz, podziwiam twoje
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Pszczelarnia 13:47, 31 paź 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Basiu, może Ty będziesz wiedziała, jak mam zrobić z tymi kosmosami czekoladowymi - wykopać i przenieść do chłodnego pomieszczenia? Oraz z szałwiami ozdobnymi, co do któych mam wątpliwość, czy przezimują w gruncie (nasion nie zebrałam). Tak samo postąpić? Kto wie?

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
barbara_kraj... 22:40, 31 paź 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Irenko - róż z patyka które mi się ukorzeniły mam już siedem, z tego pięć mi kwitło. Ukorzeniają się następne. Tym razem patyki wetknęłam już w lipcu. Twoje ukorzenią się na pewno, bo w Waszym rejonie zimy są łagodne. Trzymasz je pod butelkami?

Ewo, przykro mi, ale ja o uprawie kosmosu czekoladowego nic nie wiem. Nigdy go nie miałam
Na pewno rady udzieli Ci Ania Monte, ona go uprawia od kilku lat.

Szałwia ozdobna jest rośliną jednoroczną, nie przechowasz jej przez zimę. Szkoda że nie zebrałaś nasion, chociaż może to i dobrze, bo rozmnażanie z siewu jest dość kłopotliwe. Patrz tu
No cóż, skoro ją polubiłaś, to wiosną pozostaje Ci kupić nowe rośliny
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
monteverde 23:07, 31 paź 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Pszczelarnia napisał(a)
Basiu, może Ty będziesz wiedziała, jak mam zrobić z tymi kosmosami czekoladowymi - wykopać i przenieść do chłodnego pomieszczenia? Oraz z szałwiami ozdobnymi, co do któych mam wątpliwość, czy przezimują w gruncie (nasion nie zebrałam). Tak samo postąpić? Kto wie?


Ewa zrób tak samo jak z daliami po wykopaniu
Basiu pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
barbara_kraj... 23:21, 31 paź 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Aniu, kosmos czekoladowy ma bulwy? Nie wiedziałam!
Pozdrawiam również
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
mira 00:01, 01 lis 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
barbara_krajewska napisał(a)
Na dobranoc hortensjowe koronki


i Pink Swany z patyczka


Basiu poczytałam, hortensjowe koronki dziś zabieram i nie kumam co z różami w lipcu rozmnażać? na razie mi nie spieszno ale może lepiej wiedzieć, kiedyś odkopałam od korzeni jakąś rugozę - normalnie ciachłam kępkę młodych odrostów i wsadziłam i bez problemu sobie krzak rośnie, a odmianowych nie próbowałam .

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies