Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działka wkoło Lubczyka :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Działka wkoło Lubczyka :)

kitek81 09:45, 30 mar 2015


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
popcorn napisał(a)
hej!
jeśli mogę coś Ci doradzić, to.. przesadziłabym patyki jednak do gruntu. Gdzieś w ocienione, ale wilgotne miejsce. W doniczkach dużo gorzej utrzymać wilgotność, a ukorzenianie z pędów zdrewniałych do łatwych nie należy.. lepszą skuteczność miałam (prawie 90% przyjęć!) ukorzeniając tegoroczne przyrosty, jakoś końcem czerwca. No ale do tego trzeba mieć własne rośliny, bo przesłać takich miękkich czubków pędów bez ich zabicia chyba się nie da..
pozdrawiam!


Wiem, że tak najlepiej i w przyszłości będę tak robić, ale teraz problem jest tego typu, że będziemy wiosną robić elewacje i na pewno sadzonki by uległy zniszczeniu, w wiadomych okolicznościach. A to jest jedyne dobre miejsce na rozmnażalnik! Wszędzie indziej mam słońce! Po zrobieniu elewacji zadołuję doniczki, może to coś pomoże, a potem bedę dawać już bezpośrednio do gruntu
Dziękuję za zainteresowanie i rady
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
ewa004 10:54, 30 mar 2015


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Ja z patyczków nie ukorzeniłam w zeszłym roku ani jednej sztuki .
W tym roku mam jakieś 100 patyków ,część w wodzie część w gruncie ,zobaczymy co będzie ,ale na jakiś wielki sukces nie liczę .

Za to z gałĄzek które przysypałam ziemią w zeszłym roku będę miała kilka Limek i kilka Anabelek i dwie Vanilki.
Ten sposób dla mnie najlepszy .

A jak Kasiu stipa ,rośnie ?
Moja ma już nawet 5 zdziebełek (ty zaraz pewnie napiszesz że Twoja ma 10 )
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
kitek81 13:32, 30 mar 2015


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
ewa004 napisał(a)
Ja z patyczków nie ukorzeniłam w zeszłym roku ani jednej sztuki .
W tym roku mam jakieś 100 patyków ,część w wodzie część w gruncie ,zobaczymy co będzie ,ale na jakiś wielki sukces nie liczę .

Za to z gałĄzek które przysypałam ziemią w zeszłym roku będę miała kilka Limek i kilka Anabelek i dwie Vanilki.
Ten sposób dla mnie najlepszy .

A jak Kasiu stipa ,rośnie ?
Moja ma już nawet 5 zdziebełek (ty zaraz pewnie napiszesz że Twoja ma 10 )



No to ładnie udało Ci się ukorzenić hortek! Nie ważne jakim sposobem, najważniejsze że z sukcesem
A moja stipa po przepikowaniu jakoś wolnej rośnie zobaczy, co z tego będzie słoneczka by się więcej przydało
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
kitek81 21:49, 30 mar 2015


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
jeszcze tylko jutro do tyry i mam wolne do pracy dopiero po świętach szkoda tylko, że pogoda nie rozpieszcza!
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Mirka 22:00, 30 mar 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
kitek81 napisał(a)
jeszcze tylko jutro do tyry i mam wolne do pracy dopiero po świętach szkoda tylko, że pogoda nie rozpieszcza!
No proszę jak niektóży mają dorze a człek do końca tygodnia do tyry musi latać gdzie litość się pytam Kasiu u mnie wszystkie tz.20 patyków polarków w liściach
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
kitek81 22:36, 30 mar 2015


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Mirka napisał(a)
No proszę jak niektóży mają dorze a człek do końca tygodnia do tyry musi latać gdzie litość się pytam Kasiu u mnie wszystkie tz.20 patyków polarków w liściach


i znając Twój talent 20 Ci się ukorzeni
trzymam kciuki za powodzenie, chociaż będzie od kogo w przyszłości brać patyki
w trakcie wolnego pikowanie lawendy mnie czeka i rozplenicy szt 5
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Mirka 22:52, 30 mar 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
kitek81 napisał(a)


i znając Twój talent 20 Ci się ukorzeni
trzymam kciuki za powodzenie, chociaż będzie od kogo w przyszłości brać patyki
w trakcie wolnego pikowanie lawendy mnie czeka i rozplenicy szt 5
I jak tu iść spać lawenda też mnie denerwuje już ze 3tygodnie stoi i nie kiełkuje jak długo na nią czekałaś❓pokaż swoją
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
kitek81 23:12, 30 mar 2015


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Mirka napisał(a)
I jak tu iść spać lawenda też mnie denerwuje już ze 3tygodnie stoi i nie kiełkuje jak długo na nią czekałaś❓pokaż swoją


Qrcze zdjęć aktualnych nie mam, ale jutro zrobię, to pokażę mi w tym roku lawenda szybko wykiełkowała, może znów przysypałaś ziemią? Ja nie przysypuje!
Może musisz z nią zrobić to samo co z pelaśkami powstaną Ci naturalnie dobrane kompozycje kwiatowe
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
kitek81 23:14, 30 mar 2015


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
I zapomniałam się pochwalić w Intermarche kupiłam 2 bordowe lilie, mam nadzieję, że to takie, co na zimę nie trzeba ich wykopywać muszę się douczyć!
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Agatek 11:49, 31 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
Witam,
Całego wątku nie przeczytam, ale zdjęcia przejrzałam i muszę powiedzieć, że powstaje u Ciebie piękny ogród
ach a lubczyk uwielbiam
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies