Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Nasze kaktusy

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze kaktusy

Basia32 23:22, 10 cze 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 57
Jaką ja kiedyś byłam kaktusiarką. Wszystkie parapety w kaktusach... Przeszło mi. Miłość jakoś się wypaliła i pozbyłam się kolekcji. Został mi tylko jeden, który przepięknie kwitnie, szkoda że kwiaty utrzymują się tylko jedną noc i następnego dnia do południa padają. Raz zakwitły trzy kwiaty jednocześnie, wspaniały widok... Zdjęcie obecnego kwitnięcia.
Betka 10:13, 19 mar 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Witam!
Pomocy mam kłopot z kaktusem ma jakieś plamy co to jest?
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Gardenarium 12:19, 19 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Strasznie dziwne, a czy nie został pokłuty innym kaktusem ? I teraz zabliźniły się ranki?

Jeśli nie to pozostaje choroba grzybowa albo poparzenia słoneczne. Może krople wody na nim były? Gdzie stał latem?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Betka 17:46, 19 mar 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Na pewno nie był pokuty przez inne kaktusy.Może to faktycznie w wakacje słońce go poparzyło
( podlewając podlewam po nim bo kolce nie pozwalają mi dostać się do doniczki) Kaktus stoi na parapecie od strony południa słońce jest tam naprawdę mocne!!! Co teraz z nim zrobić?
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Gardenarium 18:27, 19 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
To mogło być przyczyną , jak najbardziej. Przesadź go w płaską misę, żeby dało się podlewać, obsyp kamyczkami lub drobnym grysem. Jeśli nie przesadzisz i zostanie to podlewaj w sezonie, teraz nie - metodą podsiąkową, wstawiając do naczynia z wodą i wystawiając jak napije się.

E.tam. Jak patrze na zdjęcie, to da się podlewać, weź tylko koneweczkę z cienką rurką i jak najbardziej da się podlać bez polewania po nim.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Betka 18:37, 19 mar 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Dzięki za diagnozę ...więc muszę albo go przesadzić albo kupić koneweczkę Kaktusów troszkę mam więc lepiej zainwestować w konewkę Dzięki Danusiu
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Gardenarium 18:55, 19 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Są takie, ja też mam i wsadzam w szparę i podlewam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
stefcia 20:35, 13 kwi 2013

Dołączył: 14 mar 2013
Posty: 17
Ja mam problem z "Królową Nocy" Jest u mnie już ponad 26lat nigdy nie kwitła lato spędza w ogrodzie na zdjęciu sadzonka jednoroczna zaczęła wypuszczać takie jasne niby korzonki czy to normalne?
Gardenarium 14:01, 25 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
To epifit, czyli rośnie w naturze na drzewach, Korzeniami zaczepia się i pobiera wilgoć i pokarm, ale przyznam że nie widziałam w domu, żeby tak puszczał.

Jak widać to prawdziwa "królowa nocy" czyli Selenicereus grandiflorus. Kwitnie pięknie wielkimi kwiatami.

Może on ma za dużo słońca, widać widoczne przypalenia.? Palące słońce nie może być gdy w zimie stał gdzieś na półce.

Dalej napisałam czego potrzebuje.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:02, 25 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Selenicereus grandiflorus jest łatwy w zasadzie w uprawie. Jako podłoże dobrze jest mu dać kompostu z próchnicą, sporo wilgoci w lecie. Zimą 5 stopni czyli chłodno, może miał zimą zawsze ciepło?

Wiosną potrzebuje dużo światła i wilgotno, może ma za sucho?


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies