Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Nasze kaktusy

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze kaktusy

Gardenarium 14:05, 25 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304

Filmik znalazłam jak się kwiat rozwija Tylko to jest Epiphyllum oxypetalum - ale warto zobaczyć

http://www.youtube.com/watch?v=yQ8qkdzhwUU
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
stefcia 15:37, 15 sie 2013

Dołączył: 14 mar 2013
Posty: 17
Dziękuje za porady,a teraz niespodzianka...będzie kwitła!!!!! .Na kwiat czekamy prawie 27lat,teraz obawiam się czy pąk wytrzyma ulewy,nocne chłody,wiem na pewno że nie wolno zmieniać jej miejsca,może zrzucić pąka.To są dzisiejsze fotki,postaram się pokazywać wszystkie fazy rozwoju .Ależ ja się cieszę....możecie to sobie wyobrazić?
stefcia 19:21, 20 sie 2013

Dołączył: 14 mar 2013
Posty: 17
pomimo złej pogody pąk nadal się rozwija
Slavvciu 19:37, 20 sie 2013

Dołączył: 11 sty 2012
Posty: 6
trzymam kciuki za dalszy rozwój i przychylność pogody
gratuluję
oby kwitł co roku
stefcia 15:57, 22 sie 2013

Dołączył: 14 mar 2013
Posty: 17
dzisiejsze zdjęcia,z dołu i góry,pąk jest większy chyba buduje się łodyga,łatwiej go fotografować.Właśnie czy pogoda się nie zepsuje,niedługo wrzesień i może być klapa z kwitnieniem,nie jestem pewna czy nie zaczyna rosnąć drugi pąk bliżej wierzchołka pędu?
dorsiger 23:01, 25 sie 2013

Dołączył: 25 sie 2013
Posty: 1
Piękna roślina. Od dawna na nią choruję. Moje Epiphyllum oxypetalum podczas kwitnienia robi wrażenie, ale Selenicereus grandiflorus na pewno bije je na głowę Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej uprawie.
agniecha973 10:54, 27 sie 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Dostałam zadanie od taty - mam pokazać kaktusy kwitnące na oknach u moich rodziców. Kwitną od kilku lat zawsze w lecie. Kwiaty żyją tylko jeden dzień, ale zjawiskowe są i pachnące. Kaktusy ogromne (są dwa) - doniczki mają ok. 25-30 cm średnicy. Na raz pojawia się zazwyczaj do 10 kwiatów.



Kwiaty są bardzo ciekawie zbudowane - każdy ma w środku dodatkową gwiazdkę-kwiatek i gęsty dywan pręcików. Te dwa zdj są robione bokiem, ale nie odwracam, bo na zdj w pionie gorzej widać





Tu przybliżenie już w dobrą stronę

____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 10:54, 27 sie 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Do tych kwiatów przylatuje trzmiel.



Ląduje na dywanie z pręcików i zapada się w nim. Przez dłuższą chwilę "maszeruje w miejscu", bo dywan ma za wysoki włos. Bardzo zabawnie to wygląda. Zobaczcie jak się przy tym usmaruje.



W końcu zdobędzie cel, naje się do syta



I wylatuje rozsiewając wokół siebie pyłek. Jak startuje, wygląda jakby się "dymiło".

____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Gardenarium 17:59, 22 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Świetne zdjęcia i kolor kwiatów
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malgorzata_p... 22:18, 27 lut 2014


Dołączył: 16 sty 2014
Posty: 6
Witam wątek jakoś się zakurzył , a więc może pokażę moje kaktusiki

Aylostera fiebrigii


Gymnocalycium


Rebutia pygmaea


To na razie na tyle
____________________
Pozdrawiam Małgorzata:))
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies