Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W kamiennym kręgu od początku

Pokaż wątki Pokaż posty

W kamiennym kręgu od początku

GorAna 20:18, 14 lut 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16016

Goszcząc w moim ogrodzie widzieliście na pewno takie miejsca nie obsadzone jeszcze roślinami. Dotychczas sadziłam tam tulipany, a po ich wykopaniu uzupełniałam roślinami jednorocznymi. Sami wiecie, że to syzyfowa praca. Planuję zasadzić tam krzewy ,trawy i trochę bylin, żeby czasu na podziwianie bylo więcej. Proszę Was o pomoc
Na rabacie okalającej kamienny krąg mam posadzone krzewy: złote, czerwone i zielone.
Zastanawiam się, czy na pokazanym na zdjęciu fragmencie rabaty dodać kolor srebrny, czy pozostać przy zielonym? Przy kamieniach posadziłam berberys "Admiration", a przy trawniku tawułkę "Golden carpet". Doradźcie proszę, czym wypełnić wolne miejsce?
Rabata w najszerszym miejscu ma 130cm.


Tak było latem.


Tak wygląda teraz.


____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Anabell 22:29, 14 lut 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Witaj Aniu!!!! Lubię taką przestrzeń i podsadzenia roślin w zgrupowaniu.Mało mogę Ci doradzić , sama mam problem z obsadzeniem rabaty bym była zadowolona.
Twoja letnia podoba mi się zestawienie różu ze srebrem. też sadziłam starca na obwódki.
łał .....tulipanowa ilość u Ciebie. sadzę tulipany co kilka lat nowe. Zostają w tym samym miejscu. w tym roku kupiłam siatkę budowlaną podtynkową ona jest z włóknem szklanym . Ciełam na kawałki jak pasowało mi w odpowiednie miejsca. Kopię dołek mniejszy czy większy zasypuje odrobiną ziemi ustawiam cebulki i zasypuje ziemią. siatka równo z ziemią . Tak wyczytałam przeciw nornicom . one podchodzą pod spodem. w tym roku mam posadzonych 2000 cebul . Zobaczymy jak się utrzymają.
Wiem że siedzą pod krzewami wszędzie. Jest żywopłot ligustru wzdłuż wjazdu , pod nim hosty. W ubiegłym roku jak czyściłam wiosną hosty. Przeraziłam się widokiem , siedziały pod karpą, widoczne były norki, a korzenie zjedzone. wyciagałam podsypywałam świeżą ziemią, potem długo sie ukorzeniały.
Jesienią zaczełam walkę z nornicami. Prawie dokarmiałam je. W kilkunastu miejscach na plastikowych tackach rozkładałam granulki trucizny, znikały .w grudniu kupiłam preparat w paście nie wilgotniał. Tacki okryte skrzyneczką , na to folia i obciążone czym mogłam by wiatr nie zwiał.
Już za dużo sie rozpisałam . Pozdrawiam jeszcze Walentynkowo.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
danuta_szwajcer 23:27, 14 lut 2013


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
jagoda99 19:54, 19 lut 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 2597
Witam Cie Aniu piekny ten kamienny krag
Uwielbiam kamienie korzenie ale mam za malo ogrodu mam tylko maly skrawek
pozdrawiam
____________________
ogrodeczek jagody99 - Wizytówka ogrodeczek jagody99
Ewa4 20:41, 20 lut 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
tulipanki cudne.pozdrawiam
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Maria667 08:59, 21 lut 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2387
Aniu!
Sama układałaś te kamienie, czy miałaś pomocników? Efekt końcowy super. Masz tam jeszcze dużo miejsca....
____________________
Marysia Ogrodowe zacisze ***
romka 09:13, 21 lut 2013


Dołączył: 12 sie 2012
Posty: 515
witaj
jak przeczytałam w kamiennym kręgu to mi się ten dawny serial z TV przypomniał , ale jak pooglądałam to już wiem dlaczego w kamiennym super ten krąg (cały ogród też), ja uwielbiam kamienie i u mnie będzie ich dużo!
____________________
sylwia vel romka nic nie umiem, nie znam się.... ale bardzo chcę i www.romka.mojabudowa.pl
Bogdzia 09:21, 21 lut 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
To ja wcześniej widziałam Twoją wizytówkę. Masz niesamowita ilośc tulipanów, wiosną musi byc cudnie. Podziwiam bo sama nie umiem sobie poradzic z cebulowymi, wszędzie przeszkadzają a najgorsze ze sie je uszkadza jak już ich nie widac.Kamienie tez kocham ale aż takich okazów jak u Ciebie to nie mam. Odnosnie pierwszego zdjęcia na tej stronie to ja bym dodała jakis bardzo srebrny akcent np jodłę Abies procera Gluca, ma piękny kolor.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Ewa4 14:50, 21 lut 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
A muszę zobaczyć ten świerk inversa o którym piszesz no bluszcz to ładnie by wyglądał ale jak mam mnieć problem z elektrykami no muszę to przemyśleć
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Roberto 15:13, 21 lut 2013


Dołączył: 19 lut 2013
Posty: 335
Witaj Anno, rabata latem super kolorowa, bardzo efektownie wygląda, chyba masz "gościa" na trawniku, a to wstrętne krety. Pozdrawiam.
____________________
Ogród - wspaniałe miejsce na relaks
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies