Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Odśnieżarka - jaką wybrać?

Pokaż wątki Pokaż posty

Odśnieżarka - jaką wybrać?

Pofla 11:38, 07 lut 2013

Dołączył: 14 lis 2012
Posty: 5
Powiedzcie mi jaka odśnieżarka jest najlepsza? Rozglądałam się z mężem za porządnym sprzętem i takim rozsądnym cenowo i polecanym są odśnieżarki Stiga. Pytanie która lepsza: spalinowa czy elektryczna?
MartaNowak 19:29, 10 lut 2013

Dołączył: 08 lut 2013
Posty: 9
Spalinowa. My mamy honde HS 622 HT, droga gruntowa o dł. 500m nam nie straszna
Areks 15:04, 13 mar 2013

Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4
Ja na początku zimy kupiłem taką odśnieżarkę NAC ST2100 5,5KM
____________________
W wolnych chwilach piszę na blogu zielonoomi
AmaPoland 09:10, 29 mar 2013

Dołączył: 29 mar 2013
Posty: 2
W pierwszej kolejności trzeba dobrać odpowiednią moc do wielkości obszaru do odśnieżania. Maszyny elektryczne są raczej na niewielkie przestrzenie i na niewielki śnieg. Da się nimi pracować "ciężej" ale musimy mieć świadomość, że zwiększamy szansę przegrzania silnika - a to kosztowna awaria.
Jak już dobierzemy maszynę to należy się poważnie (i tu nie żartuję, naprawdę poważnie) zastanowić nas tym, ile pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na taki sprzęt. Pamiętać trzeba, że kupujemy odśnieżarkę aby było wygodnie i bez kłopotu a nie z chęci ściągnięcia na siebie problemów.
Trawa może poczekać, tak samo jak żywopłot, krzaczki, drzewka, piasek na kostce brukowej i wszystko inne, ale śnieg musi być odśnieżony wtedy kiedy spadł. Dlatego maszyna którą kupujemy musi być jak najmniej awaryjna i działać wtedy kiedy jest potrzebna.
Proponuję zwracać uwagę na detale takie jak wyprofilowanie łopatek na wirniku, grubość wirnika, waga maszyny (im cięższa tym lepsza), przekładnia obrotu komina wyrzutowego mocowana powinna być na górze, szybkość obrotu komina, materiał i jakość komina wyrzutowego (tędy będą latały kawałki lodu lub nawet kamienie więc musi być bardzo twardy), rączki powinny być solidnej konstrukcji.
Dodatkowo, jeśli nie chce się pani męczyć z jazdą to polecam maszyny z dyferencjałem (choć te są droższe)

Niekwestionowanym liderem jeśli chodzi o odśnieżarki jest Ariens. Jako, że jestem osobą stronniczą, zwłaszcza jako dystrybutor Ariensa w Polsce, polecam poczytać o tych maszynach opinie na różnych forach.

Polecam udać się do swojego punktu serwisowego i tam porozmawiać. Mijać szerokim łukiem markety.
witekk 07:50, 04 paź 2013

Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 5
a co sądzicie o odśnieżarkach Stigi, konkretnie model Snow Patrol? Mam kosiarkę tego producenta i nie narzekam, a jak jest z odśnieżarkami? Z góry dzięki za opinie
AmaPoland 08:54, 04 paź 2013

Dołączył: 29 mar 2013
Posty: 2
stiga ma serwis wszędzie co jest dużą zaletą. Sama maszyna nie jest jakoś rewelacyjna. Z pewnością nie mozna o niej powiedzieć (przy tym modelu) bezawaryjna. Kupisz to nic złego sie nie stanie, popracuje.
Jesli masz odrobine determinacji to przyjrzyj sie maszynom Toro, Honda lub już w ogóle najwyższa półka odśnieżarek - Sno-Tec lub Ariens.
animka 21:54, 09 gru 2013

Dołączył: 09 gru 2013
Posty: 1
Musisz rzeczywiście określić dokładnie swoje potrzeby oraz to ile możesz wydać pieniędzy. Bez sensu wydawać kupę forsy na maszynę którą można lotnisko odśnieżać kiedy masz do zrobienia podjazd. AmaPoland ma rację, szerokim łukiem omijaj markety.

witekk 13:22, 12 gru 2013

Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 5
jeśli ktoś szuka odśnieżarki spalinowej z mocnym silnikiem to zdecydowanie mogę polecić marki Stiga model Snow Patrol, którą to odśnieżarkę już drugi sezon będę użytkował, ani razu nie zawiodła mnie nawet w tych niespodziewanych opadach w kwietniu br
CebuleKwiatowe 14:36, 27 gru 2013

Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 93
No jeżeli odśnieżarka to tylko spalinowa,o innej nie ma nawet sensu mysleć. A ile chcesz przeznaczyć na ten cel? Bo to ważna kwestia.
____________________
Bonczektrn 12:02, 02 lis 2014

Dołączył: 02 lis 2014
Posty: 1
Jaka odsniezarke polecacie w przedziale cenowym 2000-2500 zl? W sumie z jedynym warunkiem, jaki musi byc spelniony to naped.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies