Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak odgrodzić się od sąsiadów?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak odgrodzić się od sąsiadów?

joanna_boguc... 13:20, 11 lut 2013

Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 3
witam
i prosze o pomoc.
mam działkę obsadzoną tuja brabant.
jednak chciałabym się już odgrodzić od sąsiadów.
tak wygląda ogród




i chodzi mi dokładnie o ten kawałek ogrodu:


chciałabym posadzić jakieś drzewka iglaste - zimozielone, o wym 2 m - choinki, świerki, cyprysy??? tylko takie które będą dorastać do max 4-6 m
co radzicie?
kaisog1 13:27, 11 lut 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Swierki przed tujami to dla mnie kiepski pomysł... tuje nie będą widoczne...
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
joanna_boguc... 14:16, 11 lut 2013

Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 3
własnie się zastanawiam czy nie lepszym pomysłem będzie posadzenie wiciopkrzewu przy siatce?

Sebek 15:08, 11 lut 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj Jeśli chcesz od razu mieć osłonę to po prostu umocuj na siatce maty. Brabanty rosną szybko i myślę, że za dwa lata możesz mieć żywopłot jaki widać w oddali - wtedy wywalisz maty i zostanie tylko zielona ściana
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
goniak 16:57, 11 lut 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Sebek napisał(a)
Witaj Jeśli chcesz od razu mieć osłonę to po prostu umocuj na siatce maty. Brabanty rosną szybko i myślę, że za dwa lata możesz mieć żywopłot jaki widać w oddali - wtedy wywalisz maty i zostanie tylko zielona ściana

Bardzo rozsądna rada
Tak naprawdę nic nie urośnie w jeden miesiąc, ba, nawet w jeden rok
____________________
Małgosia mój zielony świat
Netka 17:48, 11 lut 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Chyba, że posadzisz od razu tak wysokie serby jakie sadziła Danusia w niektórych ogrodach ... Ale przed tymi tujkami, to faktycznie bez sensu. Ja mam za ogrodzeniem dość ruchliwą drogę i posadziłam przy siatce brabanty, ale dodatkowo przymocowaliśmy do siatki panele, właśnie żeby trochę się odciąć, dopóki tuje nie urosną. Także chyba pozostaje poczekać te kilka lat ...
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Gardenarium 18:41, 11 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
joanna_bogucka_beckerich napisał(a)
własnie się zastanawiam czy nie lepszym pomysłem będzie posadzenie wiciopkrzewu przy siatce?



To zły pomysł bo zasłoni tylko do wysokości podpory po której będzie się piął, czyli siatki lub konstrukcji.

Najszybsze zasłonięcie polega na zamianie Brabantów na wysokie na 6 metrów świerki serbskie, u siebie niektóre takie już sadziłam, tylko że cena jest bardzo wysoka, a posadzić taki długi szpaler - to już majątek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:43, 11 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Skup się na pielęgnacji, podlewaniu i nawożeniu żywotników, dbaj o nie i tnij w pionie, żeby się zagęszczały i leciutko równaj górą, żeby nie było "uskoków".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:44, 11 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jest jeszcze jeden sposób, wysokie drzewa na pniach o dużych koronach, ale wtedy trzeba je posadzić w trawniku, albo poszerzać rabatę, a żywopłot strzyc i czekać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nieszka 21:13, 11 lut 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
goniak napisał(a)

Witaj Jeśli chcesz od razu mieć osłonę to po prostu umocuj na siatce maty. Brabanty rosną szybko i myślę, że za dwa lata możesz mieć żywopłot jaki widać w oddali - wtedy wywalisz maty i zostanie tylko zielona ściana

Bardzo rozsądna rada
Tak naprawdę nic nie urośnie w jeden miesiąc, ba, nawet w jeden rok

I ja popieram W czasie wzrostu brabantów akurat mata się zużyje
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies