Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miejska ogrodniczka :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Miejska ogrodniczka :)

popcorn 16:38, 22 lut 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hmm.. byłam tam wczoraj i wydawały mi się marne, do tego nadal po 9,9 zł i pojechałam na Moniuszki i tam kupiłam po 3,99zł. Już mam w sumie 9, wystarczy!
____________________
Mój nowy ogródek
Gosiniak 17:14, 22 lut 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Margolka napisał(a)
Gosiniak, przepraszam, przez te aksamitki zapomniałam sie z toba przywitać, wybaczysz?
Witam serdecznie Ja lubie iglaki, ale ogrodu iglastego w 100% nie mogłabym miec. Może to i wygodne, ale nie dla mnie. Zajrzę do ciebie w wolnej chwili i obejrze twój ogródek. Póki co, dziekuje, ze do mnie zajrzałaś )

Ale u mnie nie ma samych iglaków, a te co mam to w większości szczepione, zwykłe mnie tak nie kręcą. Ogrodowisko zaraża więc i u mnie róże, hortensje, bukszpany, czyli wszystko co Danusia poleca, ostatnio zakochałam się też w żurawkach i trawkach. A jeśli chodzi o iglaki to nie zupełnie prawda że takie bezproblemowe, oczywiście to zależy co się ma. Z niektórymi mam dużo więcej pracy niż z liściastymi, opryski, nawożenie, przycinanie itd. wymagają takiej samej jak nie większej uwagi.
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
romka 17:27, 22 lut 2013


Dołączył: 12 sie 2012
Posty: 515
Witaj Margolcia, przyszłam się przywitać!
piękna aksamitkowa historia!!! czekam na jej ciąg dalszy!
____________________
sylwia vel romka nic nie umiem, nie znam się.... ale bardzo chcę i www.romka.mojabudowa.pl
GosiaJoanna 18:55, 22 lut 2013


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
Helllo witam imienniczkę Trzymam kciuki za Twój ogródeczek i cieszę się, że coraz wiecej Gosiaków na Ogrodowisku
____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
margi 09:12, 23 lut 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Małgosia pozdrawia Małgosię ale Nas jest dużo Małgoś
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Margolka 09:39, 23 lut 2013


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Ale wysyp Małgoś
Jak my się będziemy rozróżniać?


popcarol napisał(a)
Hmm.. byłam tam wczoraj i wydawały mi się marne, do tego nadal po 9,9 zł i pojechałam na Moniuszki i tam kupiłam po 3,99zł. Już mam w sumie 9, wystarczy!
No to są dwie opcje, albo dostawili po przecenieniu, albo kompletnie się nie znam na roślinach
Daj foto tych twoich, to ci powiem, czy moje są marne Kupiłam po 3.99, czyli byłam po tobie

Witaj Romka Ciąg dalszy aksamitkowej historii będzie, kiedy chociaz jedna indyjska aksamitka mi wykiełkuje, więc proszę o kciuki!
Oni maja tez fantastyczną marchewke,bardzo słodką i taką... bardziej czerwoną niż pomarańczową, ale niestety nie znam nazwy tej odmiany, ani tym bardziej nie mam nasion...

GosiaJoanna, tez cie witam Obiecuję, że zajrzę do twojego ogrodu

Margi, miło, ze zajrzałaś do mnie

Ja dzisiaj juz od rana namachałam się szczotą, bo podjazd w nocy zawiało... Postrząsałam śnieg z małych tujek i poszłam sie przyjrzeć temu drzewu, co było do wycięcia. Wcześniej tego nie zauważyłam, ale to są w zasadzie dwa drzewa w różnym wieku, rosnące bardzo blisko siebie Mogę się mylić, ale mają inne pnie.
Myślę, że to są dwie thuje, ale niekoniecznie ten sam gatunek. To mniejsze jest rozgałęzione nad ziemią i właśnie jedna z tych części podeschła. Czyli sytuacja jest lepsza, niż mi sie wydawało, bo nie trzeba będzie całego drzewa wycinać
____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
Margolka 17:29, 23 lut 2013


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Raaany, jak śnieg wali!!! A ja głupia zamiatałam dzisiaj scieżki, bo byłam pewna, ze juz po sniegach i mrozach, tak ptaszki dzisiaj spiewały No ico? I... brzydkie słowo
____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
GosiaJoanna 10:08, 24 lut 2013


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
Dzień Dobry a na poprawę humorku wysyłam mieczyka abisyńskiego
____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
Margolka 11:41, 24 lut 2013


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Gosiu, ale mi radość sprawiłaś Co ja się go naszukałam!
Zapisuję, chociaż ja raczej mam pamięć do nazw i już zakodowałam for ever
Dzisiaj byłam popodglądać, jak roslinki przezimowały i wydaje sie, że wszystko w porządku! Ten, którego nie przesadziłam wygląda marniej, ale sierściuch zrobił sobie koło niego wc, więc nic dziwnego... W tym roku zmienię mu miejscówkę. To piękna roslinka, zasługuje na lepszą miejscówkę niz psi kibelek

Czy u was tez odwilż?
U mnie wszystko spływa...
Obejrzałam rhododendrony. Sporo ostatnio o nich czytałam i teraz juz wiem, że zrobiłam spory błąd - nie oberwałam im kwiatostanów po przekwitnieciu. No ale w ub. roku to ja jeszcze nie miałam ani domu, ani ogrodu. Byłam pomocnikiem ogrodnika z doskoku Dopiero niedawno zaczęłam o nich czytać i wiem wiecej.
Teraz moje Rh maja sporo pąków, ale mogły mieć 2 razy tyle... Trudno. Teraz juz wiem.

Magnolia cala w pąkach. Tak jej sie dzisiaj przyjrzałam dokładniej. Sięga juz do barierki balkonu pierwszego piętra Pewnie ma ze 4 - 5 metrów... Niedługo będzie problem, bo zasłoni mi balkon.
Ale bedę się tym martwić później

Tak dumam nad tym moim ogrodem, i dumam...
Chcialabym np. tak:
____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
GosiaJoanna 11:46, 24 lut 2013


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
U mnie wieje i jest dość zimno
____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies