Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodoterapia czyli uspokojenie wśród tylu spraw :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodoterapia czyli uspokojenie wśród tylu spraw :)

Kondzio 23:58, 18 lut 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Fajna działka
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
anna_g 00:02, 19 lut 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
I jeszcze trochę "po bokach"



przejście do tyłu ogrodu - rabatka pustawa ale wiosną wyrosną na niej konwalie, kompostownik postawiony tam w zeszłym roku...


to samo miejsce tylko "naprzeciwko" - pustawo. W zeszłym roku robilismy odnowienie elewacji budynku - te dwie rabatki przerabiałam całkowicie bo było strasznie (tym razem naprawdę - moje młodsze dziecko stwierdziło, że były na nich tylko połamane krzaczory i wielkie kamienie i że w ogóle straszyło) więc jestem dumna z wykonanej pracy,ale muszę je udoskonalić, jeden z krzaczków wydaje mi sie nie przeżył zimy...


pomocnicy w robieniu zdjęć M. przymuszony bo uważam że lepiej mu wychodzą niż mnie a psina go pilnuje Miejsce jak widać to samo.
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 00:05, 19 lut 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
i drugi bok od północy:





____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 00:11, 19 lut 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
I tak to obecnie wygląda Działka ma jakieś 11 arów - więc jest nie taka maleńka chociaż szału też nie ma ale to dobrze póki co bo tak jak Kondzio wspomniał oprócz pracy "na roli" jeszcze na chleb jako księgowa pracuję codziennie do 17-tej więc nie byłoby kiedy wielkiego pola obrabiać - zwłaszcza że w domu od czasu do czasu też wypadałoby się czymś zająć
Na pewno będę miała do was wiele pytan i próśb. Chcialabym poznać nazwy kilku roślin u mnie rosnących - a już na pewno nazwy powojników których kilka posiadamy, nazwy azalii i rh - wiem że tutaj są specjaliści No i porady w udoskonalaniu tego co jest i czynienia ogrodu piękniejszym Mam kilka planów, kilka pragnień, kilka chciejstw. Oczywiście to wszystko po lekturze Waszych wątków takie natchnienia. Mam nadzieję, że mnie tu odwiedzicie - zapraszam serdecznie wszystkich
Na dzisiaj to tyle - pora spać Dobrej nocy życzę wszystkim którzy by tu przypadkiem jeszcze teraz zabłądzili
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Gardenarium 00:38, 19 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Witaj Aniu, fajnie że się odważyłaś
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nebel 01:08, 19 lut 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Witaj Aniu,
już chyba Cię znalazłam, bardzo się cieszę - dziewczyno odwagi i powodzonie.
Ja też potzrebuje w swoim życiu takich odważnych kobiet jak Ty
____________________
Ogród Nebel
anna_g 07:46, 19 lut 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Dziękuję za powitanie Szefowo Dziękuję Nebel Zapraszam do odwiedzin. Z Was to już prawdziwe "nocne marki" - chociaż ja to wczoraj z wrażenia chyba bardzo długo zasnąć nie mogłam Miłego dnia życzę wszystkim
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Maria667 08:26, 19 lut 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2387
Witam serdecznie!
Przychodzę do Ciebie z rewizytą. Opisujesz ogród tak negatywnie, a zdjęcia mówią co innego. Nie jest źle.Ogród to takie miejsce, że nie da się go zrobić, powiedzieć:skończone, wszystko gotowe i go zostawić.Jak już zacznie się coś koło niego robić, to końca nie widać.
Pozdrawiam
____________________
Marysia Ogrodowe zacisze ***
anna_g 08:35, 19 lut 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Witaj Mario Cieszę się że zaglądnęłaś Zapraszam na dłużej

____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 08:37, 19 lut 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Chyba mi trochę nie wyszło z tym opisem ogrodu - nie taki miałam zamiar - zatem się tutaj poprawię. Ramy ogrodu są, i jak napisałam teściowie zawsze dbali o to żeby był zadbany i ładny. I zawsze taki byl. Jeden z najładniejszych ogrodów na ulicy a może najładniejszy Jednak ostatnio wycięliśmy bardzo dużo drzew które już się nie mieściły, zburzyliśmy altank,ę która była stara i już nie używana, robiliśmy remont elewacji budynku,posypała się nam część pergoli,część rabatek jest do przeróbki bo albo się za bardzo rozrosło albo zginęło, takie tam ogrodowe zmiany. I teraz - jak zejdą śniegi zobaczycie - jest wiele miejsc które chcialabym tak zagospodarować, bo wymagają tego - aby znowu było ładnie. To nie ma być rewolucja dla brzydkiego ogrodu, bo ja go bardzo lubię tylko ewolucja, żeby było piekniej i żebym sobie z tym poradziła Tak to jest jak się pisze o północy gdy boli głowa i męczy katar Bądźcie wyrozumiali - wprowadzam poprawkę A teraz zmykam bo już sie do pracy spóźniłam
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies