Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodniczka i jej mały ogródeczek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodniczka i jej mały ogródeczek

myszorek 19:59, 24 mar 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
ups wcisnęłam się z poradami, nie zauważyłam, że Szefowa już coś powiedziała. Moja głowa.
____________________
ogród zmyślony
Madzenka 20:14, 24 mar 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Jola a Ty w trawniku coś chciałaś sadzić? Ja zrozumiałam, ze kola i wkoło rabaty ???
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Pola 20:21, 24 mar 2013


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
myszorek napisał(a)
ups wcisnęłam się z poradami, nie zauważyłam, że Szefowa już coś powiedziała. Moja głowa.

Szefowa, radzi zmniejszyć rabaty, i powiększyć trawnik, i tu mam mocny opór mojego M. Poprawić troszkę owal chce, bo stwierdził po obejrzeniu kilku ogrodów, że tylko wielkie trawniki w Polsce modne.
Gęste nasadzenia wokół kolistego trawnika, mnie też się podobają i podział na dwie części ogród napewno doda troszkę tajemniczości, podzielone stożkami z cisów w przewężeniu.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Pola 20:26, 24 mar 2013


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
myszorek napisał(a)

Witaj Polka,
jak zobaczyłam Twój ogród to się zrobiłam zazdrosna. Zawsze chciałam mieć długą, wąską działkę, a mam na odwrót. To wymarzona działka do robienia pokoików i zakamarków. Ja bym nie sadziła w mniejszym kole nic na środku. Tylko z boku np buka kolumnowego, albo wiśnię czerwoną i powtórzyła przy domku. Tak jakoś. Chyba bardziej skracałabym perspektywę. Może ścieżka z kamyków/ płytek/drewna w trawie, a nasadzenia oprócz żywopłotów w takie jęzory, łuki i fale o kontrastowych kolorach?

Tak, taki ogród podzielony na dwie części bardzo się nam podoba , buk kolumnowy też planuję posadzić po lewej stronie, tylko w tym przewężeniu, koło domku już jest buk koło pergoli tylko go na zdjęciu nie widać.
Fajnie to przerobiłaś , dziękuję za podpowiedź cały czas kombinuję....
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Pola 20:32, 24 mar 2013


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
To jest tak, jak naszym połówką wpadnie do głowy oglądać Maję w ogrodzie. Obejrzał ogród wiktoriański na wąskiej działce takiej jak nasza i ten busz tak się mu spodobał, trawnika to tam jak na lekarstwo....
No i klops, a przekonać go trudno, bo on będzie docelowo więcej ogrodem się zajmował niż Ja....
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
myszorek 20:41, 24 mar 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
pooglądaj sobie koniecznie Alana Titchmarscha (ma swoje rady na taki ogród) na youtubie i ogród Gabik, też ma poprawiane proporcje przez układ rabat.
____________________
ogród zmyślony
Pola 20:42, 24 mar 2013


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
myszorek napisał(a)
pooglądaj sobie koniecznie Alana Titchmarscha (ma swoje rady na taki ogród) na youtubie i ogród Gabik, też ma poprawiane proporcje przez układ rabat.

Alana obejrzałam, cudo a do Gabi lecę oglądać....
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
nieszka 20:46, 24 mar 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Pola napisał(a)
To jest tak, jak naszym połówką wpadnie do głowy oglądać Maję w ogrodzie. Obejrzał ogród wiktoriański na wąskiej działce takiej jak nasza i ten busz tak się mu spodobał, trawnika to tam jak na lekarstwo....
No i klops, a przekonać go trudno, bo on będzie docelowo więcej ogrodem się zajmował niż Ja....


Mój M. też zaczął ze mną oglądać. I nawet pilnuje żebym nie zaspała
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Anabell 21:02, 24 mar 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Witaj ! obejrzałam dwa wątki. fajnie dziewczyny kibicowały przy zakładaniu ogrodu.
Gratulacje w krótkim czasie wszystko dograne.W ogrodzie i tak co rok chce się coś zmieniać, ogrodomaniacy tak mają. Ja też widzę w rogu działki przy domku drewnianym potrzebne wysokie drzewo, może być świerk omornika jest wąski a wysokie wyrośnie
Jak w ikebanie podkreśli linię nieba.
W donicach rozważ czy w tym miejscu co maja stać nie ma podmuchu wiatru. jak jest to , na pniu czy stożki mogą być, bardziej poddatne na wywrócenie. Kulki lepsze , donice i tak wysokie. Pozdrawiam.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
kitek81 21:20, 24 mar 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
wow, ale zmiany planujesz fajnie to sobie wszystko wymyśliłaś!
ostatnio czytałam gdzieś artykuł, że właśnie wszędzie już odchodzi się od dużych trawników, a w PL dopiero moda na trawniki się pojawiła, ale pewnie za jakiś czas i ten trawnikowy szał minie!
o to ten artykuł:
http://stressfree.pl/precz-z-trawnikiem-manifest-weekendowego-lenia/
jestem ciekawa, jak ostatecznie będzie wyglądał plan zmian
oczywiście będę zaglądać i kibicować
pozdrawiam
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies