Gdzie jesteś » Forum » Architektura ogrodowa » Miejsce na ognisko - ognisko w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Miejsce na ognisko - ognisko w ogrodzie

Sharlee 14:09, 07 kwi 2015


Dołączył: 07 lis 2011
Posty: 138
Marzy mi się ognisko w ogrodzie. Ale nie takie tradycyjne, ale w wersji bardziej nowoczesnej. Ognisko wyłożone byłoby kamieniem w kształcie koła/rozety w połowie otoczonym murkiem, na którym można byłoby sobie usiąść. Murek dodatkowo byłby z obu stron subtelnie podświetlony. Byłoby to miejsce spotkań, odpoczynku i zabawy dla dzieci

Upatrzyłam już sobie kamień w kolorze „krem prowansalski”.
Koło miałoby średnicę ok 4,2m.
I tak jak prace budowane mam już „rozpracowane”, co gdzie i jak, tak mam wielki problem z roślinnością.
Pomóżcie plissss

Ognisko będzie zajmowało centralne miejsce w ogrodzie. Wokoło właściwie nic nie ma, a chciałabym by to było takie intymne, komfortowe miejsce spotkań. Najłatwiej wydaje mi się można byłoby zasadzić kosodrzewiny, sosny, brzozy w stylu leśnym, ale mnie marzą się klony palmowe, grujeczniki, piękne magnolie, trawy, irysy, azalie i rododendrony no i koniecznie zielone iglaki… Ach utrudniam sobie, ale może da się to jakoś zgrabnie połączyć i rozplanować?... Już głowa mnie boli od myślenia i planowania…

Tak bym chciała by to było takie fajne, przytulne miejsce, osłonięte od wiatru, intymne.

Coś czuję, że bez Waszej pomocy nie dam rady Za mało umiejętności i doświadczenia
____________________
Kobiet nie trzeba rozumieć, trzeba je kochać!
Gardenarium 18:51, 07 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wszystko to fajne i zachwycające jest, ale po prostu się nie da. Wyobraź sobie, czy usiedzisz na palącym murku 2 metry od rdzenia ogniska, nie da się. Spali twarz i ubrania. Piszesz: Koło miałoby średnicę ok 4,2m.

Centralne miejsce w ogrodzie kłoci się z kolei tym :

chciałabym by to było takie intymne, komfortowe miejsce spotkań.

Albo centralne, albo intymne, jeśli intymne to ukryte. Z ogniskiem nie pchaj się w roślinność, bo ucierpią i klony i grujeczniki. Ognisko to nie jest coś do eksponowania, nigdy nie będzie ani ładne ani romantyczne.


Ognisko z dala od roślinności, a miejsce intymne dla spotkań to romantyczna altana osnuta delikatnymi tkaninami i lampiony ze świecami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 00:28, 23 kwi 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
u nas na razie sprawdza się takie
rośliny osłonięte palisadą zainpregnowaną na dzień dzisiejszy farbą akrylową , palenisko pogłębione, wyłożone kamieniami, dookoła wysypane piaskiem , pniaczki na których się siedzi można dowolnie przestawiać w razie dużego ognia lub dymu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
malkul 20:43, 23 kwi 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
a to u nas :
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
MiraR 22:25, 24 kwi 2015

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
wietrzyk napisał(a)
Nie przygotowaliśmy stałego miejsca na ognisko, więc zdecydowaliśmy się na wersję przenośną Można się posiedzieć, ugrzać się, a nawet upiec kiełbaski




Z jakiej grubości blachy zrobiona jest misa? Czy jest to kwasówka?
____________________
wietrzyk 15:54, 28 kwi 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Hej Mira,
Z pewnością to nie jest blacha. Palenisko jest bardzo ciężkie, jedna osoba nie jest w stanie unieśc. Grubośc ścianki 7mm. Może żeliwna?
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
MiraR 16:12, 28 kwi 2015

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
To jak ciężkie to być może tak jak napisałaś-żeliwo.Jeśli to żeliwo to jakoś je przygotowywaliście do pierwszego palenia? Bo mam kociołek żeliwny i sporo zabiegów nas czekało zanim użyliśmy by gotować w nim potrawy.Tzreba było wypalić w ognisku,potem smarować olejem itd itd
____________________
MiraR 16:14, 28 kwi 2015

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
ale może z paleniskiem jest inaczej bo właściwie kociołek służy do potraw i ma z tym styczność.
____________________
Kacha123 22:35, 29 kwi 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Tak miejsce na ognisko wygląda u nas:
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Gardenarium 09:09, 30 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jakże śródziemnomorsko jest
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies