Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » Linia kroplująca czy taśma kroplująca-różnica

Pokaż wątki Pokaż posty

Linia kroplująca czy taśma kroplująca-różnica

blackstork 23:41, 15 kwi 2014


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
Też mi się wydaje, że linia nie zaszkodzi, zwłaszcza, że podlewanie naprawdę dużo czasu, a jednak latem pewnie będzie koniecznością częste stosowanie. Jeśli chodzi zaś o herbicyd w linii kroplującej, to czy jest to standard, czy trzeba o to dopytywać jeśli chodzi o linię z kompensacją ciśnienia, a tylko o takiej myślę, gdyż jest dość duża powierzchnia do pokrycia ok. 130 m. (chyba, że te z kompensacją takowe posiadają).
____________________
Wojtek - Ogród etapami
Rysiek 12:24, 16 kwi 2014

Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 12
Czy linie kroplującą z kompensacją się odpowietrza ?
blackstork 13:35, 17 kwi 2014


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
Apropos herbicydu, czy to dotyczy tylko linii podziemnej, czy naziemnej też? Znalazłem produkty, ale są to linie podziemne. Myślałem zaś o zakupie linii naziemnej, by przysypać ją korą.
____________________
Wojtek - Ogród etapami
Gardenarium 00:48, 19 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
blackstork napisał(a)
Też mi się wydaje, że linia nie zaszkodzi, zwłaszcza, że podlewanie naprawdę dużo czasu, a jednak latem pewnie będzie koniecznością częste stosowanie. Jeśli chodzi zaś o herbicyd w linii kroplującej, to czy jest to standard, czy trzeba o to dopytywać jeśli chodzi o linię z kompensacją ciśnienia, a tylko o takiej myślę, gdyż jest dość duża powierzchnia do pokrycia ok. 130 m. (chyba, że te z kompensacją takowe posiadają).


Trzeba się dopytywać bo to nie jest standard.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
radek 19:24, 24 maj 2014

Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 43
Ile wody potrzebują Tuje z linii kroplującej. Rozumiem, że to zależy od wielu czynników (tamp, ekspozycji na słońce, rodzaju gleby itp.), ale nie mogę dotrzeć do informacji nazwijmy "uśrednionej". Ile wody dostarczyć drzewu ok.1m wysokości w czasie upałów jak teraz?
Gardenarium 00:44, 25 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
5-10 litrów. ale jesteś skrupulatny, wlać tyle wody ile ma pojemności bryła korzeniowa tej tui.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tabius 16:41, 20 cze 2014

Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 2
Witam
podepne się pod temat. Mam zamiar zrobić linie kroplującą dla tuji. Wiem już jaka linia itd z tym że nie wiem jak ją zakończyć. Tzn czy konie linii musi byc zamkniety w obieg (wpiety spowrotem w trójnik czy może być poprostu zaślepiony na końcu? Powiedzmy taj jak na tym rysunku nr4 tylko bez odnozy. Jedna linia zakonczona zaslepka. Czy tak jak na nr 1 obw. zamkniety. Drugie pytanie to czy kupujac linie 50m moge ja podzielic na dwie jedna 30 druga 20m?
Pozdrawiam
rysunek:


p.s linia z kompensajcja nie ze sklepu powyżej
Gardenarium 09:51, 21 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Linię jeśli chcesz podzielić, to muszą być do tego oddzielne elektrozawory, więc to koszt, czemu chcesz podzielić, chcesz dać inne czasy podlewania?, bo jeden teren jest np. w cieniu a drugi w słońcu? Bo jeśli nie, to można podzielić, czasem nawet trzeba bo np. to jest oddzielna rabata, ale źródło zasilania tej linii może być jedno i czas podlewania taki sam.

Za mało szczegółów dałeś po co chcesz to zrobić.

Linię zaślepiasz, możesz zagiąć jej koniec i zamocować żeby woda nie wypływała jakimś zaciskiem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tabius 15:26, 21 cze 2014

Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 2
Na poczatek chciałem podziękować za szybką odpowiedź. Dokładnie tak jak piszesz podzielić chcę z powodu tego że sa dwie rabaty ale bd jedno źródło zasilania. Także chodzilo tylko o to czy moge gotowa linie podzielić na dowolne fragmenty. Jaką firme polecisz i sklep w którym mozna ją kupić?
Gardenarium 14:30, 23 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rysiek napisał(a)
Czy linie kroplującą z kompensacją się odpowietrza ?


Zakłąda się pustą, puszcza wodę po podłączeniu, po co odpowietrzanie. Chyba że chodzi o zimę i konserwację na zimę, Owszem cały system trzeba opróżnić z wody, linię też przed większymi spadkami temperatur.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies