Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z widokiem na jezioro

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z widokiem na jezioro

JoannA 18:55, 09 kwi 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Jaki porządek i ani sladu zimy, u mnie jeszcze hałdy śniegu. Nie wiem czy do soboty to wszystko się rozpuści. Ja nie widzę żadnyhch rdzawych liści na rh. Co rośnie za pergolką? I tak sobie myślę, że przydałaby się opaska wokół domu, może jakieś drobne kamyki, raz że tam zawsze sucho pod okapem, po drugie szkoda tego marmolitu i ciągle będzie brudny.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
yolka 18:55, 09 kwi 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
4, Mam jeszcze takie kamienisko z miniaturowymi iglakami (oprócz kosodrzewiny) i roślinami na skalniaki. Dla koloru 3 berberysy. Ale mam wrażenie, że coś muszę tu zmienić
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
yolka 18:57, 09 kwi 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
JoannA napisał(a)
Jaki porządek i ani sladu zimy, u mnie jeszcze hałdy śniegu. Nie wiem czy do soboty to wszystko się rozpuści. Ja nie widzę żadnyhch rdzawych liści na rh. Co rośnie za pergolką? I tak sobie myślę, że przydałaby się opaska wokół domu, może jakieś drobne kamyki, raz że tam zawsze sucho pod okapem, po drugie szkoda tego marmolitu i ciągle będzie brudny.

Za pergolką rośnie wiciokrzew. Opaska będzie i kamyki też o szerokości ok. 50 cm. Zostaje jeszcze do wjazdu około metra , myśle o rabatce
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
JoannA 19:00, 09 kwi 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
To nie wiciokrzew, ten długi rząd zielonych liści, juka ogrodowa? słabo widzę
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
GorAna 19:14, 09 kwi 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 15846
Pozdrawiam wiosennie,
U minie jeszcz w niektórych miejscach leży śnieg
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
yolka 19:14, 09 kwi 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Aaaa. Tak to juka a te małe to kostrzewy. Są tam jeszcze różne cebulki i już nie pamiętam co jeszcze (sadziłam na oślep) Wiciokrzew jast na pergoli
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
yolka 19:15, 09 kwi 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
GorAna napisał(a)
Pozdrawiam wiosennie,
U minie jeszcz w niektórych miejscach leży śnieg

U mnie w ogrodzie już nie, ale w okolicy w zagłębieniach też jeszcze leży
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
JoannA 19:37, 09 kwi 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Yuka ładnie wygląda po zimie. U mnie jak zwykle podmarzła. A z białym obrzeżem liści tragedia, wrażliwa na mrozy mimo okrywania
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
yolka 19:41, 09 kwi 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
JoannA napisał(a)
Yuka ładnie wygląda po zimie. U mnie jak zwykle podmarzła. A z białym obrzeżem liści tragedia, wrażliwa na mrozy mimo okrywania

ja nie okrywam, ale też niektóre listki żółto obrzeżone, myślałam że to grzybowe choróbsko
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
JoannA 19:50, 09 kwi 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Ja mam odm. juki z żółtym obrzeżem, ona wrazliwsza na mrozy.
Żółknięcie liści to objawy przemarznięcia nie choroby, wiosną żółte oberwiesz i będzie OK Twój rh też ma raczej objawy przemarznięcia, podobnie z moim. Tym się nie przejmuj, ja obrywam brązowe liście, ew. wycinam gałązki, ładnie odbija
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies