Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Skrętnik - rozmnażanie skrętnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Skrętnik - rozmnażanie skrętnika

Ewa777 13:13, 28 lis 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
Grażynko, czy takie maluszki po odłączeniu od macierzystego listka trzymasz pod przykryciem?



____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
grazyna_biel 18:34, 28 lis 2014

Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 106
Tak, Ewuniu Takie warunki pod przykryciem bardzo dobrze wpływają na rozwój maluchów.Teraz, w tym trudnym okresie, trzymam w pudle nawet większe egzemplarze
neska 12:45, 04 gru 2014


Dołączył: 02 mar 2014
Posty: 26
Trzeba zapewnić im odpowiednie warunki, a przede wszystkim pamiętać żeby nie przelewać roślin. A to jest moja specjalność. One wolą suchą ziemię niż błotko.
Żal mi roślin które uśmierciłam.
Pozdrawiam wszystkich!
____________________
grazyna_biel 20:51, 11 gru 2014

Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 106
Młode sadzonki trzymane w pudle

malgorzata_k... 08:28, 12 gru 2014

Dołączył: 15 wrz 2013
Posty: 65
Wildze że też podsychają listki ja jakoś nie mogę tego opanować.
____________________
Gardenarium 08:30, 12 gru 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Może wilgotność powietrza radykalnie się zmniejszyła z powodu włączenia ogrzewania? Zamgławiaj
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grazyna_biel 13:14, 12 gru 2014

Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 106
przyczyna może tkwić jeszcze w chorobie grzybowej.
Może użyj Previcur albo Biosept?

Na moim zdjęciu widoczne usychanie listków, to naturalny element przy rozwoju nowych sadzonek.
malgorzata_k... 18:16, 12 gru 2014

Dołączył: 15 wrz 2013
Posty: 65
raczej to nie grzyb bo co jakiś czas odgrzybiam wszystkie roślinki.
____________________
iwonasz 21:14, 12 gru 2014

Dołączył: 19 lis 2014
Posty: 14
Pomocy!!!
Wczoraj wyrzuciłam dwa kawałki listka gniły... a wietrzę całe pudełeczko po kilka godzin dziennie i bardzo delikatnie podlewam - do tego stopnia, że dziś ziemia była aż za bardzo przesuszona... zostały mi 3 małe kawałeczki.. i póki co nie ma śladu najmniejszego, że wyklują się jakieś dzidziusie... a w święta będzie już miesiąc jak podzieliłam listek...
W doniczce "matczynej" mam skrętniczka biedulka z 3 i pół(tak! pojawił się w końcu kolejny listek) listka i żal mi na samą myśl, że miałabym znów poświęcić któryś na podział... bo o te 3 i pół tyle czasu już walczę
Jak Wy to robicie, że tak pięknie je rozmnażacie
Chyba mój bidulek nie zapałał do mnie miłością taką jak ja do niego
grazyna_biel 23:03, 12 gru 2014

Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 106
Trochę trwało zanim znalazłam swój sposób na rozmnażanie skrętników.
Próby pokazywane na filmikach gdzie listki wkładane do podłoża po jakimś czasie dawały piękne przyrosty u mnie zupełnie się nie sprawdzały
Wypraktykowałam metodą prób i błędów następującą metodę:
- listki wkładam do wody z kilkoma kroplami Brunatnego Złota
- gdy pojawią się korzonki, sadzę do lekkiego podłoża i wkładam do pudła z lekko uchylonym wieczkiem

Jeżeli chodzi o Twój problem, Iwonko...to myślę, że niepotrzebnie podlewałaś listki.Należy tylko zamgławiać ich otoczenie.
Zgniły, ponieważ miały za mokro i pewnie przy okazji za zimno
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies