Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Skrętnik - rozmnażanie skrętnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Skrętnik - rozmnażanie skrętnika

iwonasz 18:10, 18 mar 2015

Dołączył: 19 lis 2014
Posty: 14
U mnie w temacie maluszków klęska i bidulek jakoś na razie tylko dwa listki puszcza nic poza tym...
A jakie okno lepsze dla dorosłych sketniczków?? północne czy południowe?? bo w sumie tylko te dwa mam do wyboru.
Ewa pięknie tam u Ciebie!! prawdziwa wiosna
Ewa777 17:02, 23 mar 2015


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18384
iwonasz napisał(a)
U mnie w temacie maluszków klęska i bidulek jakoś na razie tylko dwa listki puszcza nic poza tym...
A jakie okno lepsze dla dorosłych sketniczków?? północne czy południowe?? bo w sumie tylko te dwa mam do wyboru.
Ewa pięknie tam u Ciebie!! prawdziwa wiosna


U mnie najlepiej rosną na oknach północno-wschodnich. A Twój maluszek może teraz wiosną odbije Zasilasz go nawozem? I jaką masz dla niego ziemię?
One nie lubią przelewania.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
iwonasz 11:05, 24 mar 2015

Dołączył: 19 lis 2014
Posty: 14
Ewa, zasilam a ziemie nie pamiętam jaką mu dawałam:/ o przelewaniu pamiętam i teraz tzn od zimy już podlewam go wręcz zraszaczem tylko delikatnie przy samej ziemi. Puszcza nowe listki teraz więc mam nadzieję, że ruszy
Okno zimą miałam południowe ale może w takim razie przestawię go teraz na północne, żeby słońce go nie spaliło?? tylko czy nie będzie mieć za mało światła??
11:33, 24 mar 2015
Rozweselę trochę wątek

Drako
neska 11:47, 25 mar 2015


Dołączył: 02 mar 2014
Posty: 26
jack_fox piękne masz sadzonki, szczególnie w oko wpadły mi skrętniki, ciekawa jestem jakiego używasz nawozu?
____________________
Ewa777 12:10, 25 mar 2015


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18384
iwonasz napisał(a)
Ewa, zasilam a ziemie nie pamiętam jaką mu dawałam:/ o przelewaniu pamiętam i teraz tzn od zimy już podlewam go wręcz zraszaczem tylko delikatnie przy samej ziemi. Puszcza nowe listki teraz więc mam nadzieję, że ruszy
Okno zimą miałam południowe ale może w takim razie przestawię go teraz na północne, żeby słońce go nie spaliło?? tylko czy nie będzie mieć za mało światła??


Na północnym oknie będzie mu dobrze. Ziemia powinna być lekka, próchnicza
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
13:22, 26 mar 2015
neska napisał(a)
jack_fox piękne masz sadzonki, szczególnie w oko wpadły mi skrętniki, ciekawa jestem jakiego używasz nawozu?


Nie mam nic do ukrycia a więc woda z oczka wodnego i żel do kaktusów /duuuużo bardziej ekonomiczny niż nawóz do kaktusów/ co drugie-trzecie podlewanie tym specyfikiem ot i tyle. Wschodni parapet, nie za duże doniczki, uprawiam w marketowskiej ziemi. Podlewam na ogól w podstawek, na dole doniczki spory drenaż z keramzytu. Ziemia luźna nie ubita.

Ale przede wszystkim nie jestem nadopiekuńczy, bo to przyczyna wielu niepowodzeń.
Gdzieś na forum wisi fota Hototogisu gdzie rozpiętość liści = 60 cm, i dobrze i niedobrze bo zajmuje sporo miejsca ale za to jak wygląda
Edenka 15:03, 27 mar 2015


Dołączył: 05 mar 2012
Posty: 35
Witam

Rok temu zakochałam się w skrętnikach.Zaczęło się od jednego,a teraz mam kilka i właśnie zaczynają kwitnienie

Oto one...

H&M



Lolita



Mamba



Czekam teraz na kwitnienie Wow,Bella,Wawel...

____________________
Przydomowe różyce i inne byliny - to co kocham
grazyna_biel 18:22, 11 kwi 2015

Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 106
Takie widoki zapierają dech w piersiach
grazyna_biel 20:56, 21 kwi 2015

Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 106




Nareszcie...sezon 2015 czas zacząć!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies