Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Skrętnik - rozmnażanie skrętnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Skrętnik - rozmnażanie skrętnika

grazyna_biel 18:28, 14 lip 2015

Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 106
Ewa777 napisał(a)


Też to podejrzewam. Będę teraz podlewała samą wodą. Nie umiem znaleźć odpowiedniej odżywki


Poczytaj....
Objawy niedoboru składników pokarmowych

Azot (N) - żółknięcie liści, chloroza, spowolnienie lub zatrzymanie się wzrostu roślin, zmniejszenie rozmiaru blaszki liściowej
Fosfor (P) - wczesne gubienie liści, spowolnienie lub zatrzymanie się wzrostu roślin
Siarka - problemy ze wzrostem,żółkniecie liści
Potas (K) - koncówki i brzegi liści żółkną, w blaszce liściowej pojawiają się dziury
Wapń - częściowo zniekształcone rośliny
Magnez (Mg) - chloroza, gubienie liści, blaknięcie koloru
Żelazo (Fe) - żółknięcie młodych liści, spowolnienie wzrostu,
Miedź (Cu) - nienormalny wzrost,raptowne usychanie, spiralne liście
Mangan (Mn) - żółknięcie liści, możliwe pojawienie się biało-żółtych smug na liściach, możliwe pojawienie się brązowych lub czarnych plam na liściach, odpadanie liści
Cynk (Zn) - żółty kolor pomiedzy unerwieniem liścia, zahamowanie wzrostu, bezkształtne łodygi i liście
Bor (B) - młode liscie wygladają jak pogniecione, spowolnienie wzrostu, zamieranie pędów i stożków wzrostu, możliwe gnicie korzeni, skrócenie międzywęźli, biało-żółte plamy na liściach
Molibden - nasycenie azotanem, żółte plamki pomiędzy unerwieniem liścia
Wanad - zahamowanie wzrostu

Co robić w przypadku stwierdzenia niedoborów ?

Wiele źródeł radzi aby eliminację niedoborów rozpoczynać od podawania makro elementów jako bezpieczniejszych. Po podaniu makro elementów należy obserwować rośliny i ich reakcję. Jeśli objawy niedoborów zaczynają ustępować oznacza to,że nasza diagnoza była słuszna. Jeśli jednak nie - oznacza to, że brakuje mikroelementów i należy je stopniowo uzupełniać. Nie należy zmieniać poziomu mikro i makro elementów w sposób gwałtowny, tzn. nie powinno sie podawać od razu takich dawek aby natychmiast osiągać stężenia docelowe. Dozować nawozy należy stopniowo i obserwować rośliny. Tu przydaje się cierpliwość.
iwonasz 14:37, 10 sie 2015

Dołączył: 19 lis 2014
Posty: 14
ROZPACZ!!!
mój jedyny biedny skrętniczek zaczął ładnie kwitnąć, przybyło mu listków i wogóle ładnie się prezentował...ale... pojechałam na urlop, wczoraj wraciłam a tu.... tragedia zostawiłam wszystkie kwiaty pod opieką ale mój bidulek nie przetrwał próby "innej ręki" i padł.... czy da się go jakoś uratować?? czy wyrzucić?? wygląda tak teraz:



malgorzata_k... 15:26, 10 sie 2015

Dołączył: 15 wrz 2013
Posty: 65
ciachaj liście puki jest jeszcze nie za późno, nalej do miseczki wody i po prostu włóż liścia do wody zobaczysz nabierze wigoru. Co do całej sadzonki radze odstawić w miejsce chłodniejsze jeśli jest przesuszony radzę podlać ale delikatnie jeśli natomiast jest przelany ratuje go tylko przesadzenie w nowe podłoże.
____________________
grazyna_biel 16:13, 10 sie 2015

Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 106
Niedobrze to wygląda
Co bym zrobiła? Zostawiła tylko serce pozbywając się reszty liści.
Przesadzila do nowego podłoża bez podlewania.Spryskała Previcurem albo BioSeptem.
Przykryła plastikowym pojemniczkiem i postawiła w zacisznym miejscu.
Może uratujesz
iwonasz 15:53, 12 sie 2015

Dołączył: 19 lis 2014
Posty: 14
Dziękuję za pomoc!! działam i modle się, żeby się udało
Wela 14:36, 15 sie 2015

Dołączył: 15 sie 2015
Posty: 2
Witam.
Jestem tu nowa.
Mam skretnika gorskiego .Jest zdrowy.Masa lisci.Dostałam od koleżanki kwitnącego a u mnie po 5 miesiącach liście piękne ale kwiatów nie ma.Dlaczego? Mało nawozu?Co żle robię.? Miejsce b. jasne.Podlewam do podstawki.Co się dzieje? Acha i nowe liście ładniejsze od starych ale ciut jasniejsze.Nawóż??/
Wela 15:10, 15 sie 2015

Dołączył: 15 sie 2015
Posty: 2
[img size=640x480]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/93/939950/ori
grazyna_biel 16:52, 15 sie 2015

Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 106
Skrętniki są bardzo wrażliwe na zbyt duże dawki nawozu.
I pewnie o to chodzi, że mają zasolone podłoże.
Należy stosować 1/4 dawki podawanej na opakowaniu
grazyna_biel 22:46, 29 sie 2015

Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 106
Sierpień 2015

malgorzata_k... 20:27, 12 wrz 2015

Dołączył: 15 wrz 2013
Posty: 65


skręciorki








____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies