Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Skrętnik - rozmnażanie skrętnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Skrętnik - rozmnażanie skrętnika

zawitka 13:08, 02 kwi 2017


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14003


chodzi właśnie o tego długiego listka ma korzonki ,czy tak go wsadzić do doniczki , czy można uciąć i z korzeniami do doniczki a listek wyzej podzielić ?????
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
neska 10:23, 12 kwi 2017


Dołączył: 02 mar 2014
Posty: 26
Pewnie już zrobiłaś co trzeba. Pewnie masz już nowe małe roślinki.
____________________
mirkaka 11:02, 19 kwi 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
zawitka napisał(a)


chodzi właśnie o tego długiego listka ma korzonki ,czy tak go wsadzić do doniczki , czy można uciąć i z korzeniami do doniczki a listek wyzej podzielić ?????


W/g mnie możesz uciąć ten listek ale zostaw ok 5cm, resztę możesz spróbować znów pociąć na odcinki i ukorzeniać. Jak już ma korzonki to można wsadzać do ziemi. przykryj może folią na kilka dni dopóki się nie zakorzeni, zawsze w ten sposób ograniczysz parowanie, tylko wietrz codziennie przez kilkanaście min. Ja takie świeżo wsadzone nakrywam plastikowym kubeczkiem jednorazowym i robię w nim dziurki żeby się wietrzyło.

Napiszę Wam też co ostatnio zrobiłam, miałam skrętniki NN kupione w zeszłym roku, bardzo rozrośnięte były w doniczce, na wiosnę rozdzieliłam je na kilka sadzonek, po kilku dniach wszystkie sadzonki zaczęły puszczać pąki kwiatowe.
Wsadzam skrętniki do kompostu i wcale nie podlewam skromnie, tylko dużo uważając tylko żeby na podstawce nie stała woda. Woda stojąca na podstawce jest dla nich zabójcza i ciężka ziemia. Pozawalam im napić się mocno i dopiero jak już nie ciągną wody to ją zlewam.


Oto one, kolor naturalny bardziej bordowy







____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 11:24, 19 kwi 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Mam też takie które kwitły mi w zeszłym roku, rozrosły się bardzo, teraz są przesadzone do kompostu ale nie wytworzyły jeszcze pąków kwiatowych.
Myślę że te poszły w liść a nie w kwiat, będę je zasilać nawozem do kwitnących i zobaczymy, choć gdybym je porozdzielała na pojedyncze sadzonki to może by już kwitły?


____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Ewa777 12:56, 19 kwi 2017


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
Ale masz piękne zielone listki Widać, że zdrowe. Moje tak dobrze nie wydlądają. Ciągle nie mogę zabrać się za przesadzanie. Nie mam kompostu. Wszystko wykorzystałam na kopczyki jesienią. Teraz muszę czekać aż sie zrobi kolejny.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
mirkaka 16:20, 19 kwi 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Ewa777 napisał(a)
Ale masz piękne zielone listki Widać, że zdrowe. Moje tak dobrze nie wydlądają. Ciągle nie mogę zabrać się za przesadzanie. Nie mam kompostu. Wszystko wykorzystałam na kopczyki jesienią. Teraz muszę czekać aż sie zrobi kolejny.


liście są zielone, ale nie ma kwiatów. Możesz je przesadzić do ziemi kwiatowej, ona jest pulchna.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
zawitka 09:17, 20 kwi 2017


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14003
Ja swoje wsadziłam i dziś podleję lekko nawozem .Mirka piękna zieleń w tych nie kwitnących widać ich zdrowie .Moje stoją i czekają mówię że przyzwyczajają się do nowego miejsca .Tylko 2 szt mi wypadły a te przycięte z długich liści już ukorzenionych tez ładnie stoją Pozdrawiam skrętnikowo
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
andzia 02:27, 26 kwi 2017


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 198
Mirka pięknie rosną, nie marudż, na pączki sezon dopiero się rozpoczyna, a im więcej liści tym więcej kwiatów. Będziesz mieć cudny widok jak zakwitną
ela75 08:47, 26 kwi 2017


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 99
mirkaka napisał(a)
Mam też takie które kwitły mi w zeszłym roku, rozrosły się bardzo, teraz są przesadzone do kompostu ale nie wytworzyły jeszcze pąków kwiatowych.
Myślę że te poszły w liść a nie w kwiat, będę je zasilać nawozem do kwitnących i zobaczymy, choć gdybym je porozdzielała na pojedyncze sadzonki to może by już kwitły?




bardzo dobrze że mają tyle liści , jak zakwitną będziesz miała burze kwiatów
____________________
pozdrawiam elka
ela75 08:50, 26 kwi 2017


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 99
Moje skrętniki zaczynają nowy sezon opsypane kwiatami, Harlaekin Lace i Ruda







____________________
pozdrawiam elka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies