Gdzie jesteś » Forum » Architektura ogrodowa » Łuki, bramki, przejścia

Pokaż wątki Pokaż posty

Łuki, bramki, przejścia

Sebek 12:19, 10 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Joanka 13:48, 20 lis 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
zbigniew_gazda napisał(a)
A co powiecie na taką bramkę ?



____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Eve 14:30, 23 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
Witam serdeczne wszystkich zakręconych pozytywnie ogrodników

To mój pierwszy post tutaj, ale śledzę Was już od miesiąca

Piękne są bramki i łuki, które pokazujecie,, ja też chciałabym coś od siebie dołożyć.

Na łuku z lewej Laguna, z prawej Pirouette




Wejście do drugiej części ogrodu




Małą architekturę w ogrodzie wykonuje mój M

____________________
ogród Ewy
Pszczelarnia 14:43, 23 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Urokliwe.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Joku 19:18, 23 sty 2012


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11944
Jestem ciekawa tej części ogrodu za furtką. Pokażesz?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Gardenarium 20:56, 23 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Pokazuj swój ogród, bardzo prosimy. Wygląda na bardzo romantyczny
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 21:24, 23 sty 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Jak słodko to wygląda, pochwały szczególne mężowi za architektoniczne pomysły
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Sebek 21:33, 23 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ojej - jaki przepiękny ogród masz Eve
Ten mur z klinkieru - bajkowy
W awatarku myślałem, że to pod murem Danusi stoisz, ale trawnik nie ten
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Wieloszka 21:36, 23 sty 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Eve, u Ciebie pięknie jak w ogrodach angielskich! No nie daj się prosić o więcej zdjęć
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Eve 10:42, 24 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
Witajcie kochani Miło czyta się tyle pochwał!
Ogród mamy 10 lat, pierwsze 4 lata to był głównie trawnik i jakieś iglaki, chcieliśmy mieć jak najmniej pracy przy nim. Jakieś 6 lat temu zaczęłam interesować się bardziej ogrodem i powoli stał się moją pasją. Mój M bardzo mnie w tym wspomaga, głównie przy nasadzaniu budowaniu, przesadzaniu.
Mamy już kilka różnych etapów za sobą, ogród bylinowy, elementy ogrodu angielskiego, generalnie ciągłe przesadzanie i szukanie tego co nam się podoba najbardziej.
Po latach odkryliśmy, że najbardziej kochamy ogrody śródziemnomorskie, ogrody formalne i romantyczne, w tym kierunku przerabialiśmy ogród.

Po drodze oczywiście życie i kaprysy pogody zweryfikowały nasze chciejstwa, padł nasz ukochany żywopłot z laurowiśni, hortensje przestawały kwitnąć, jedne róże się przyjmowały, inne te najbardziej kochane umierały, i tak przesadzaliśmy, przesadzaliśmy i przesadzamy do tej pory

Jakieś półtora roku temu zobaczyliśmy ogród Danusi i już wiedzieliśmy, to jest to! Szukaliśmy rozwiązań do zacienionej części ogrodu. Szukałam tego ogrodu w necie, aż natknęłam się na Danusię Zobaczyłam stronę Gardenarium i mój ukochany ogród nie tylko bukszpanowy

Miesiąc temu znalazłam Ogrodowisko, nie wiem jak to możliwe, że wcześniej to przeoczyłam i czytam, czytam, oglądam, polubiłam Was wszystkich cichutko przysiadując na ławkach w Waszych ogrodach i przysłuchując się dyskusjom ogrodniczym.

Wracając do naszego ogrodu, tak jak pisałam wcześniej próbujemy połączyć w nim 3 style co nie jest łatwe, więc ciągle w nim grzebiemy

Nasze ukochane rośliny to róże, bukszpany, różaneczniki, oleandry i inne rośliny śródziemnomorskie, które okupują zimą garaż.

Postaram się wrzucić kilka zdjęć, ale forum z którego przerzucam fotki ogrodu właśnie ma awarię

Acha Sebku, zdjęcie w avatarku robione było we Włoszech, jest to szpaler palm! podsadzanych cudownymi, pachnącymi różami
____________________
ogród Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies