Gdzie jesteś » Forum » Architektura ogrodowa » Murki oporowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Murki oporowe

katia2307 08:59, 02 wrz 2013

Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 4
a ktoś się orientuje jaki jest koszt takiego cudeńka?
Sebek 20:43, 04 wrz 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Różnie - zależy to od firmy i od siatki jaką chcesz - ocynkowaną czy powlekaną - zazwyczaj wykonawca wycenia indywidualnie koszty, bo robi się je na zamówienie.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
abiko 12:31, 12 wrz 2013


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Wrócę do tematów gabionów. Plan jest taki, że powstają u mnie murki gabionowe w których chciałabym z racji małej ilości miejsca posadzić rośliny. Na te większe planuję dać moją kolekcję rojników i innych sukulentów, tak aby stworzyć taką zieloną ścianę.
Na tych niższych chciałabym inne roślinki, ale nie bardzo wiem jak je tam umieścić. Kamienie jedno, ale co dalej, daje się na to włókninę, filc.. ziemia musi się jakoś utrzymać i woda też nie stać. Macie jakieś doświadczenia?
A co z zieloną ścianą, czy mech np. wystarczy na same rojniki?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
kachat 11:47, 23 wrz 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Czy da się zrobić w miarę prosto niedoświadczonymi rękoma podobny murek z kamieni polnych..? Ale jako samodzielny murek, nie przysypany ziemią z żadnej strony.



A bardziej taki podobny: Murek

Myślałam, by taki na wysokość do 70cm sobie zrobić, ale przecież to mi się wszystko rozsypie w 5 minut... Są gdzieś może instrukcje, jak murek z takich otoczakowych kamieni zrobić? U nas wszystko z takich jest (podjazd, ścieżka, podmurówka domu i tarasu) i w okolicy też tylko takie, więc jestem na takie "skazana" A z desperacji, jak ratować chaos na różanej rabacie, wymyśliłam taki nierówny murek właśnie...

Chaos różany - narożny murek za różami zniżający się przy końcach wydumałam. Tam gdzie łopata ścieżka jest


____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Sebek 23:54, 18 paź 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Przeoczyłem pytanie Taki murek z otoczaków musiałby być murowany, nie ma innej opcji. Innym rozwiązaniem bez stosowania betonu jest ułożenie bloków kamiennych jeden na drugim, ale z takiego kamienia raczej nie uraczysz ciętych form.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
goniak 09:36, 19 paź 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Kamiennym, ciężkim murem chcesz naprawiać błędy kompozycyjne w nasadzeniach?
To się nie uda
Pomijam już kwestie techniczne tej budowy ale ta rabata jest zbyt mała aby przytłoczyć ją jeszcze murem.
Zwróć uwagę, że na zdjęciach, które pokazałaś widać dużą przestrzeń, dzięki której mur oporowy nie przytłacza a ładnie podkreśla całość założenia.
Na małej powierzchni efekt będzie dokładnie odwrotny, tym bardziej, że jest tam już kamienna ścieżka.
Nie traktuj tej rabaty jako części wyrwanej z kontekstu, spróbuj ją raczej skomponować z całością ogrodu.
____________________
Małgosia mój zielony świat
kachat 09:50, 19 paź 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
goniak napisał(a)
spróbuj ją raczej skomponować z całością ogrodu.

Goniaczku, jak?? Jak??
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
goniak 09:55, 19 paź 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
kachat napisał(a)

Goniaczku, jak?? Jak??

Cała, długa zima przed Tobą, mnóstwo czasu na planowanie, bądź dobrej myśli
Przydałoby się zdjęcie z szerszym planem tego miejsca.
____________________
Małgosia mój zielony świat
kachat 14:29, 19 paź 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Małgosia, to to miejsce - z lewej te róże, na szaro ścieżki (ta esowata idące z góry na dół będzie chyba zmodyfikowana i skrócona; ścieżki nie będą niczym wykladane, to po prostu udeptana ziemia wyznaczona przez rosnące po bokach rośliny)

O tutaj - http://imageshack.com/a/img819/9172/vb5i.jpg
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Dominiqa 17:32, 02 lis 2013


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 89

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Nawierzchnie z odzysku

nie wiem czy to odpowiedni wątek ale mam rabatę z ziołami i chciałabym ją obudować murkiem ze starej cegły. jak sie do tego zabrać fachowo....od A do Z....
____________________
Dominika- Ogród- Niekończąca się opowieść
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies