Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Ostrzenie narzędzi ogrodniczych - ostrzałki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ostrzenie narzędzi ogrodniczych - ostrzałki

Gabriela 18:09, 21 mar 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Mam problem ze znalezieniem w okolicach Krakowa miejsca, gdzie można porządnie naostrzyć drobniejsze narzędzia, typu sekatory ręczne i dwuręczne do cięcia żywopłotów, gałęzi, motyczki, czy choćby nóż do cięcia kantów Bentleya, który kupiłam w Danusiowym sklepie, itp.
Z kosą do kosiarki nie ma żadnego problemu, w każdym sklepie ogrodniczym taka usługa wykonywana jest od ręki. Ale gdy pytam o sekatory czy nożyce, zwłaszcza te większe, to słyszę że nie da rady. W jednym miejscu pan zaoferował mi zakup nowych nożyc za ponad 100 zł, bo takich to nikt nie ostrzy ( mam narzędzia Fiskarsa) przecież takie narzędzia nie mogą być jednorazowego użytku.
Próbujemy radzić sobie sami, ale takie ostrzenie wystarcza na b, krótko i nie jest satysfakcjonujące.
Jak sobie z tym radzicie?
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gardenarium 18:15, 21 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ostrzymy pilnikiem i marmurkiem tylko i wyłącznie część ze ścięciem, a nóż przeciwległy jest tylko wygładzany. (dotyczy sekatorów i nożyc do trawnika).
Bentleya nie ostrzymy, on się podobno sam ostrzy jak tnie. Nie musi być jak nóż.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ele2001 18:33, 21 mar 2013


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Po rozkręceniu narzedzia czy to jest sekator czy norzyce szpalerowe ostrze na zwykłejszlifierce stołowej na której są dwie tarcze o różnej ziarnistości wygładzam póżniej osełką i marmurkiem, do ostrzenia używam równiez szlifierki prostej moza do nij dokupić osprzęttakie narzedzia u mnie nie stygną w sezonie wiec przechodząć z ogrodu do ogrodu ostrze i dezynfekuje wszystko-a najlepiej kupować narzedzia z porządnej stali nierdzewnej a nie tam jakieś pokryte teflonem lub innym badziewiem
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Gardenarium 18:55, 21 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W zimie robimy przegląd narzędzi, ostrzymy, naprawiamy. Spawamy czasem jak coś jest fajne a już długo służy, żeby wzmocnić

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gabriela 19:07, 21 mar 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Czyli robicie to sami, ale ja mam problem, bo my oboje z małżonkiem nietechniczni i jak czytam o waszym marmurku i szlifierkach, to nie wiem skąd się to bierze.
Narzędzia do cięcia i kopania mam Fiskarsa, więc na pewno nie są byle jakie.
Z tym nożem do kantów Bentleya, to nie jestem pewna, wydaje mi się tępy, podobnie jest z tego typu nożem od Gardeny, bo też mam.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gardenarium 19:11, 21 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tępy ma być, Anglicy tak mają. Kroisz nim darń dociskając stopą energicznym ruchem i tnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Selly 08:54, 22 mar 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Gabriela napisał(a)
Mam problem ze znalezieniem w okolicach Krakowa miejsca, gdzie można porządnie naostrzyć drobniejsze narzędzia, typu sekatory ręczne i dwuręczne do cięcia żywopłotów, gałęzi, motyczki, czy choćby nóż do cięcia kantów Bentleya, który kupiłam w Danusiowym sklepie, itp.
Z kosą do kosiarki nie ma żadnego problemu, w każdym sklepie ogrodniczym taka usługa wykonywana jest od ręki. Ale gdy pytam o sekatory czy nożyce, zwłaszcza te większe, to słyszę że nie da rady. W jednym miejscu pan zaoferował mi zakup nowych nożyc za ponad 100 zł, bo takich to nikt nie ostrzy ( mam narzędzia Fiskarsa) przecież takie narzędzia nie mogą być jednorazowego użytku.
Próbujemy radzić sobie sami, ale takie ostrzenie wystarcza na b, krótko i nie jest satysfakcjonujące.
Jak sobie z tym radzicie?



Ja takie rzeczy zlecam zawsze w Castoramie. Mają tam taki punkt usługowy : dorabianie kluczy, ostrzenie, wycinanie otworów w zlewach , itp. W końcu naczelnym hasłem pracownika Castoramy jest : " Zawsze chętny do pomocy"
Żeby nie jechać ewentualnie na darmo - zadzwoń sobie najpierw do punktu informacyjnego , powiedzą Ci , czy zrobią dla ciebie daną usługę w Krakowie. Dla mnie w Koszalinie zawsze robili to, o co prosiłam.
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Gabriela 11:15, 22 mar 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Dziękuję za zainteresowanie tematem. Niestety, w Krakowie żadna Castorama nie świadczy takich usług, ostrzą noże od kosiarek i inne duże rzeczy, ale nie drobny sprzęt.
Okazało się przed chwilą, że najciemniej jest pod latarnią i już znalazłam blisko mnie takie miejsce. Syn właścicieli niedużego sklepu ogrodniczego, otworzył w zeszłym roku punkt serwisowy. Zadzwoniłam pół godziny temu i zapytałam czy naostrzy mi te wszystkie sekatory i okazało się, że nie ma żadnego problemu.
A tak w ogóle to pomyliłam nóż do kantów z nożycami do kantów Bentleya, które mam i te już na pewno trzeba naostrzyć. Z nożem - prawda, nie ma takiej potrzeby, ja mam nóż Gardeny, kupiony wcześniej i go nie ostrzymy.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gardenarium 12:54, 22 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A, nożyce to owszem, muszą być ostre, bo nie spełnią swego zadania
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:39, 03 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W naszej aktualnej ofercie sklepu, z nowości posiadamy dwa rodzaje ostrzałek do narzędzi

Burgon&Ball ostrzałka do narzędzi tnących


oraz ostrzałka do nożyc do cięcia topiarów

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies