Gdzie jesteś » Forum » Ważne informacje dla wszystkich » Składanie życzeń świątecznych

Pokaż wątki Pokaż posty

Składanie życzeń świątecznych

Anabell 20:41, 30 mar 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Danusiu! jaka dobra propozycja składanie życzeń w jednym wątku, Krępowałam się sama o tym napisać. Bardzo miłe są życzenia i pamieć o nas.
Wiem z własnego zwiedzania O. jak przeszkadzały życzenia w szybkim czasie obejrzeć poszczególny wątek. Dziękuję i pozdrawiam .
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
przemekg 23:10, 02 kwi 2013


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
Jestem jak najbardziej za propowanymi zmianami, dziesiątki życzeń świątecznych, czy już dziwne dla mnie gratulacje kolejnych setek czy dziesiątek stron, oraz cytowanie cytatów już cytowanych strasznie zaśmieca Ogrodowisko, wątki ogrodowe stają się mniej czytelne i z pewnoscią nie wpływa to na podnoszenie merytorycznego poziomu wątków jak i całego forum. Życzenia sa miłe , ale nie każdy ma czas i możliwości aby być na bieżąco we wszystkich wątkach, uczestnicząc w dyskusji a na spokojnie czytanie wątku od poczatku śledzenie zmian w ogrodzie, staje się bardzo utrudnione przez te ciagi życzeń i cytatów. Nie raz już spotkałem się z sytuacją, że osoby które dopiero trafiły na Ogrodowisko chcąc poszeżyć wiedzę znaleźć inspiracje były poirytowane i zniechecone tą tradycją nie znając jeszcze forumowiczów, takie posty które nie wnosza nic poza uśmiechami i okazywaniem zyczliwości, powodują jedynie to, że wątek staje się nieczytelny i mniej interesujący.
Składanie życzeń w jednym wątku to prawdziwy powiew wiosny na Ogrodowisku.
____________________
U Przemka w ogrodzie
Magda70 12:36, 05 kwi 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Jestem za...i jeśli chodzi o zyczenia i i gratki za setki Popieram.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Basiaw 10:24, 16 kwi 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
goniak napisał(a)
Według mnie największy chaos w wątkach ogrodowych wprowadzają życzenia z okazji którejś tam strony wątku lub liczby postów. Takie życzenia pojawiają się dosyć często i zajmują czasem po kilka stron skutecznie przysłaniając zawartość merytoryczną wątku


Aż mi ulżyło, że nie tylko ja mam takie odczucia.
Właściwie już dawno straciłam jakąkolwiek płynność w czytaniu wątków, bo zbyt dużo w nich, oczywiście bardzo miłych, ale potwornie dużo miejsca zajmujących gratulacji, życzeń czy krótkich przytaknięć.
Wątków z ogrodów Forumowiczów nie jestem w stanie śledzić, dlatego zaglądam i odzywam się w wątkach tematycznych, ale żałuję, że nie śledzę, co się dzieje w innych ogrodach.

Jeszcze rację ma Przemek - cytaty. Czasem ktoś wrzuci kilka zdjęć a potem kilka osób pod rząd chce napisać, że 'jakie ładne to czy tamto' i zupełnie niepotrzebnie ponownie kopiuje te zdjęcia i robią się dziesiątki stron wątku, nie do ogarnięcia
____________________
Nasz mały, zielony świat
Milka 17:15, 16 kwi 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Z opóźnieniem to czytam, ale jestem za tak samo okrągłe setki, można pogratulować przy okazji jakiejś merytorycznej wypowiedzi
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
nebel 10:25, 25 kwi 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Przeczytałam dyskusję i zgadzam się z tym o czym piszecie. Sama mam straszne opory przed 'zasmiecaniem' cudzych wątków. Ale bardzo czesto chcę jakiś po prostu śledzić. Może ktoś z Was podpowie w tym miejscu co wpisywać/zamieszczać.
Wiem, że Ronin pracuje nad rozwiazaniem tego problemu, ale do tego czasu może coś takiego, żeby właściciel wątku zorientował się, że jakis wpis jest po to, żeby śledzić watek.
Pozdrawiam
Ewa
____________________
Ogród Nebel
monteverde 01:31, 28 kwi 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Może i macie rację, że jest dużo zaśmiecania wątków z racji różnych okazji, ale to forum jest inne niż wszystkie jest mogę napisać " rodzinne" i tu odbieramy siebie trochę inaczej niż na innych, inna jest atmosfera tego forum, pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 21:41, 28 gru 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ponieważ sprawa składania życzeń wraca, chciałabym, aby wypowiedzieli się jeszcze forumowicze na ten temat.

W tym roku ponownie mieliśmy wielki przypływ pojedynczych życzeń w wątkach, wklejanych niczym seria z karabinu maszynowego, ja nie nadążałam w każdym razie.

Teksty niektórych życzeń były bardzo religijne, zdjęcia czasem także bardzo religijne, a przecież tak naprawdę nie wiemy, kto jest po drugiej stronie ekranu, a może osoba innej wiary albo ateista? To też trzeba brać pod uwagę.

Potrzebny jest zdrowy rozsądek.

Nie chciałabym tutaj nikogo zniechęcić ani obrazić, ale kochani opamiętajmy się w tym co robimy.

Proponuję jak co roku:

- nie wklejać życzeń w pojedynczych wątkach
- wklejać życzenia w dziale "Rozmowy", gdzie z okazji każdych życzeń tworzę specjalny wątek. Wklejamy życzenia tam tylko raz Wątek jest przyklejony na górze, nietrudno go znaleźć.
http://www.ogrodowisko.pl/forum/30-pogaduszki

- osoby, które chcemy osobiście uhonorować specjalnym życzeniem - wysyłamy im na prywatną wiadomość
- wysilmy się nieco dobierając zdjęcie, aby było przynajmniej ładne i na temat.
- wkleić do regulaminu zakaz wklejania życzeń na wątkach ogrodowych. Na pw można wysyłać ile tylko dusza zpragnie


Nie byłam w stanie powstrzymać wklejania, bo osoby nie odpowiadały na wiadomość. Poddałam się. Mogłam zablokować, ale blokada działa tydzień, więc nie mogłam tego zrobić i pozbawić kogoś możliwości uczestniczenia w Forum.

Sprawa setek na wątkach:

- wprowadzić zakaz składania życzeń w okazji setki

Zalety tego działania

- czytelność forum
- oszczędność czasu, przecież wklejenie 500 życzeń kosztuje niemało czasu. Ja nie jestem w stanie nadążyć nad wklejaniem.
- przyjemny odbiór forum w okresie świąt
- oszczędność miejsca na serwerze
- brak "pustych" postów

Na razie wystąpiłam do admina o możliwość wysłania jednym przyciskiem wiadomości do każdego z tą informacją, ale nie wiem, czy to zrobi.

Taki mam dylemat w związku z prowadzeniem ogrodowiska i stale rosnącym zainteresowaniem, oraz komentarzami, że życzenia są nadużywane, nieprzemyślane, wklejane "z automatu" a nie od "serca".

Życzę nam w związku z tym spokoju,. Oczekuję zrozumienia i dostosowania się do mojej prośby.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 21:59, 28 gru 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Czekałem na Twój krok
I podpisuję sie pod tymi słowami w całej rozciągłości
Miło jest dostać życzenia, ale oglądając je po raz setny w innym wątku nie czuję się zbyt wyróżniony
W każdej święta jest tworzony specjalny wątek i tam złożone życzenia w zupełności mi wystarczą I myślę, że mogę to napisać w imieniu wielu członków forum
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Ensata 22:02, 28 gru 2015


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
Jestem za, wszystkimi kończynami. Nie rozumiem tych gratulacji odnośnie ilości stron. A, jak ktoś pisze merytorycznie i skromnie, to ? Do tego jak człowiek nie dysponuje czasem, to wybija go to z tematu.
Życzenia, doceniam bardzo ogrom pracy, ale...akcja budzi reakcję. Wypada odpisać, a jak jak już zaczynam odpisywać i składać życzenia, to robi się chaos. Oddzielny wątek, dobra idea, mnie osobiście bardzo by ułatwił funkcjonowanie.
____________________
W kolorze blue
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies