Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w kształcie litery" L"

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w kształcie litery" L"

Katkak 21:19, 11 cze 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Piękny ogród stworzyłaś, aż miło się ogląda. I czyżbym widziała dużego szwajcarskiego psa pasterskiego? Śliczna mordka
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
mynarka 09:06, 12 cze 2014


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223
Dziekuje, miło ze komus sie podoba moj ogród(narazie front)
Dobrze widziałas to jest szwajcar-kochany
____________________
Ogród w kształcie litery L
agam 09:27, 13 cze 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Tu gdzie trzy wiśnie, zostawiłabym jedną na środku, a jedną przesadziła na drugą stronę. Zamiast świerków posadziłabym jednak cisy, wcale tak wolno nie rosną. Będziesz miała eleganckie tło, a to wejście przecież. Pod wiśnią vanilki i trawy bym dała, a na wiosnę krokusy i tulipany .
____________________
Aga i Ogródek Agam
mynarka 18:28, 13 cze 2014


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223
agam miło ze zajrzałas dzieki
dzieki ze zechciałas doradzic w sprawie rabaty z serbami wielkie dzieki.
Proponujesz cisy co....?
Kurcze no nie wiem ja jeszcze mysle zeby posadzic cos po obu stronach bramki wejsciowej ale nie wiem czy to bedzie ok??

____________________
Ogród w kształcie litery L
dominika_rew 16:44, 14 cze 2014


Dołączył: 17 lis 2013
Posty: 1083
agam napisał(a)
Tu gdzie trzy wiśnie, zostawiłabym jedną na środku, a jedną przesadziła na drugą stronę. Zamiast świerków posadziłabym jednak cisy, wcale tak wolno nie rosną. Będziesz miała eleganckie tło, a to wejście przecież. Pod wiśnią vanilki i trawy bym dała, a na wiosnę krokusy i tulipany .


Kiedyś już u Ciebie byłam, później wątek mi uciekł, a tu zaszły takie zmiany na froncie, że szok!
Ja podobnie jak Aga doradzałabym Ci przeniesienie jednej wiśni (ale tej środkowej) na drugą stronę bramy, a furtkę obsadziałabym tak jak już pisałaś umbrami po dwóch stronach. To wszystko podsadziłabym hortkami i trawami, ew. żurawkami. A jako tło jednak też cisy by mi pasowały tymi rabatkami przydomowymi bardzo wysoko poprzeczkę sobie zawiesiłaś! pozdrowienia
____________________
Od ogrodu, do łąki i stawu
Viola 17:31, 14 cze 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
A ja też mam swoją propozycję co do rabat przed Twoim domem. Zabierz jedną wiśnię z prawej strony (tam gdzie jest przewężenie) i posadź ją centralnie na tym trójkąciku serbowym. Zamiast serbów daj tło z cisów (lub tuj). Dobrze by było, żeby zimozielone na obu rabatach były takie same. Ja też jestem za cisami, to że cisy wolno rosną to mit, ja mam wrażenie, że szmaragdy rosną znacznie wolniej od cisów. Trzy wiśnie na tej rabacie to za dużo (jaka jest jej długość?), ładnie Ci się zagęściły i już zaraz będą się stykać.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
mynarka 11:22, 15 cze 2014


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223
Jejku dzieki dziewczyny ze podjełyscie temat mojej rabatki
wielkie dzieki
a ja nadal mysle-bo w sumie te serby sa teraz dosc wysokie i za jakis czas bym je cieła na rowno to moze lepiej by to wygladało
pamietajcie ze mi zalezy aby sie troche zasłonic
ale w sumie jakby posadzic cis jako ekran i dołozyc po obu stronach bramki umbry wiadomo ze zima nie zasłoni ale latem ....
ach.........
____________________
Ogród w kształcie litery L
agam 14:00, 16 cze 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Cisy i umbry to byłby mój faworyt.
Na pewno żywopłot musi być taki sam z obu stron, albo cisy albo tuje. U siebie mam to i to, ale to era przed ogrodowiskowych działań i elegancko nie jest .

Teraz na 100% posadziłabym cisy.
____________________
Aga i Ogródek Agam
Gardenarium 12:49, 17 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U Any akurat ja projektowałam jej ogród

Radzę posadzić albo wypasione cisy (drogo, nawet bardzo, małych nie warto sadzić) albo choiny kanadyjskie do cięcia (te z kolei projektowałam u Syli na kilku fragmentach).

Choiny posadziłam pomiędzy grujecznikami w ogrodzie z lustrem, tylko, że tam nie tnę, bo nie ma potrzeby.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1033-ogrod-z-lustrem?page=256
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mynarka 18:50, 17 cze 2014


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223
wiem Danusiu ze to twoje dzieło dlatego tak pieknie sie to wszystko komponuje...
A ja nadal jestem w kropce-
no bo nawet jesli bym przesadziła na choine kanadyjska to nie wiem czy ona sie bedzie wiecej roznic od serbów..
a dobra musze pomyslec ale juz głowa boli ...
poki co roza zakwitła...

____________________
Ogród w kształcie litery L
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies