Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w kształcie litery" L"

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w kształcie litery" L"

mynarka 08:32, 12 kwi 2013


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223
jest tam kto??
poczatkujaca ogrodowniczka potrzebuje naprawde waszej pomocy co by sen o pieknym ogrodzie sie spełnił
odezwijcie sie
____________________
Ogród w kształcie litery L
mynarka 22:02, 14 kwi 2013


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223
posyłam zdjecie juz wiosenne aktualne
powiedzcie czy ja zdołam sie choc troche zasłonic??
jak pisałam wczesniej myslałam o posadzeniu klonu globossum i dołem cos zimozielonego
moze obwodke z bukszpanu tylko co za nim??
tam tez nie ma duzo miejsca.
____________________
Ogród w kształcie litery L
mynarka 22:17, 14 kwi 2013


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223
na zdjeciach widac wszystkie niedoskonałosci niestety
trawnik tez jest w opłakanym stanie
no coz jesli dzieciaki pozwola, to wszystko sie zrobi
myslałam zeby pod brzoska posadzic rododendrony
____________________
Ogród w kształcie litery L
mynarka 11:25, 15 kwi 2013


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223
dolacze jeszcze zdjecie z naniesionym domem i z liniami działki
plot od frontu(zachodu) ma 70m dlugosci
tam u gory bo ona lekko jest pochyła rosna drzewa owocowe,orzech, wisnie maly warzywnik tam nawet powstal
blizej rosna 2 brzozy(w sumie 4) i czeresnia
narazie działka jest obsadzona tujami szmaragd ale przed nimi w myslałam zeby cos posadzic zeby ta działka nie była taka dluga
____________________
Ogród w kształcie litery L
mynarka 11:31, 15 kwi 2013


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223
powiem szczerze ze marzy mi sie taki ogrod danusiowy ale nie wiem czy on bedzie pasował u mnie do tych brzozek tych drzew owocowych nie wiem mozecie cos doradzic wiem ze wszyscy zapracowani ale...prosze o doradztwo
____________________
Ogród w kształcie litery L
mynarka 22:41, 17 kwi 2013


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223
witam ponownie
danusiu ty polecasz swierki serbskie prawda
powiedz czy na tej rabacie gdzir sa skrzynki pasowaly by te iglaki zamiast tych tui??
one by mnie odgrodzily i to w miare szybko bo wyczytałam ze roczny przyrost to 35cm w zwyz

____________________
Ogród w kształcie litery L
mynarka 08:45, 23 kwi 2013


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223
zdecydowałam ze posadze te swierki mimo wszystko
i chciałabym zebyscie doradzili co posadzic "u stóp":
-myslałam o zurawkach tylko nie wiem czy w jednym kolorze czy kilka
-myslałam rownież o wrzosach
-a pozatym po bokach zostało troche miejsca i nie wiem czy zostawic tak jak jest czy dosadzic symetrycznie jakies rosliny moze trawy?
____________________
Ogród w kształcie litery L
Joaska 13:54, 23 kwi 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Ceść mynarka,
Popatrzyłam trochę na twoją działkę,
nie wiem czy te serby na froncie to dobry pomysł, ale skoro już sa to ok, ja bym je podsadziła żurawkami, są piekne cały rok i kolorowe, a między żurawki wsadziła kilka turzyc, żurawki posadź kolorowymi plamami.
Od domku gospodarczego sąsiada jak najszybciej odgrodź się i ja tam bym widziała szpaler ze świerków serbskich przycinanych w formie żywopłotu.
Żeby coś zaproponować w związku z rabatami i nasadzeniami bakuje mi ogólnego planu samej działki z domem i propozycją daną przez Ciebie gdzie taras, gdzie miejsce odpoczynku, warzywniak, plac zabaw od tego trzeba zacząć.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Keri 21:00, 23 kwi 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Witaj Sylwio ja bym posadziła świerki w równej linii i chyba 5 sztuk by tam weszło, a dopiero przed świerki od strony Twojego domu podsadziła hortensjami, ewentualnie żurawki albo runianka, gdzie niegdzie dałabym trawki. Hmmm czy nie za dużo? jak myślicie? może ktoś jeszcze rzuci jakimś pomysłem? a swoją drogą gdzie kupowałaś te świerki i w jakiej były cenie, jeśli mogę zapytać.
____________________
Agnieszka Zielona przystań
Joaska 08:24, 24 kwi 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Tak sobie myślę że mi te świerki wogóle tu nie pasują, tutaj pasowałby szpaler z cisów cięty do wysokości ogrodzenia a przed nimi jakaś ciekawa kompozycja z bukszpanowymi kulkami i hortensjami w roli głównej, przecięz to jest przedogródek miejsce wizytówka domu.
Może cos w ten deseń

____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies