Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w kształcie litery" L"

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w kształcie litery" L"

nieszka 23:40, 10 maj 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Kamyczki koniecznie zlikwiduj a już napewno tą taśmę która oddziela je od kory
Te dwie rabaty się proszą o coś reprezentacyjnego tylko czy śnieg nie będzie niszczył kul i stożków jak je tam posadzisz? Szkoda by było.
Jak chcesz rozjaśnić rabatę to świetnie się do tego nadają tawuły goldmound. Mają bardzo intensywną zieleń wiosną i jak będzie cięła w ładne kulki to są reprezentacyjne też.
Widziałaś ten ogród?
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1729-lece-w-kulki?page=8
Może tu Cię coś zainspiruje...

____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
mynarka 21:39, 11 maj 2013


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223
zlikwidujezlikwiduje
wiem ze powinno byc cos bardziej okazałego a tawułki bardzo mi sie podobaja moze dac je jako lamowke albo podzielic ta rabate na 3 czesci roznego koloru
jesli chodi o snieg to był posadzony rododendron i niestety musiałam go przesadzic bo troche ucierpał dlatego mam dylemant co i gdzie posadzi?
____________________
Ogród w kształcie litery L
Gardenarium 20:01, 12 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
mynarka napisał(a)





Chodzi o to, że ona sina jest, smutna strasznie i wszystko malutkie Zrób dywan z czegoś żółtego, lawendę zabierz całkiem, posadź może na wzniesieniu lekkim paletę wrzosową. Kulki Danica urosną, ale cyprysik nutkajski to się ogołoci na bank i będzie strasznie smętny, zabierz go stąd.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mynarka 00:22, 13 maj 2013


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223
Danusiu ogromnie sie ciesze ze odwiedziłas moj watek bardzo ci dziekuje
mam pytanie bo nie bardzo rozumiem o co chodzi z wrzosami,mam na tej rabacie usypac takie wzniesienie czy chodzi o to ze ta rabata jest lecisienko pochyła(bardzo leciusienko).kurcze bo nie bardzo to rozumiem
piszesz takze o zółtym dywanie masz na mysli jakis tylko kawałek tej rabatki czy widziałabys ta rosline na całosci
a jesli chodzi o zołty kolor to chodzi o trzmieline,zurawke( to juz odcien bardziej zelonkawy) jest jeszcze zdaje sie tojesc
i twoim zdaniem w ten dywan "wsadzic" kule bukszpanowe?
a jak myslisz zostawic te tuje danica a zamaist tego cyprysika posadzic stozka i jeszcze podsadzic go bordowa zurawka czy jak bys to widziała
kurcze to jest duza rabata i jak dla mnie wyczyn ogromny (no co bede ukrywac jestem poczatkujacym ogrodnikiem) ale mysle ze z pomoca ogrodowiska uda mi sie ja stworzyc
Danus powiedz jeszcze czy ta druga rabata powinna byc "urzadzona "tak samo podobnie bo to mnie jeszcze zastanawia
jeszcze raz dzieki i bede czekac na odpowiedz

____________________
Ogród w kształcie litery L
Joaska 12:57, 13 maj 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Mynarka popatrz na Danusine realizacje na pewno znajdziesz insporacje = gotowca na Twoja rabatę.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Margarete 13:31, 13 maj 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Witaj,
tak jak sie domyslasz Danusia juz kiedys pisąła,że wrzosowisko wygląda lepiej kiedy rabata jest lekko wzniesiona, pochyła. Ona sadzi i wrzosy i wrzośce. Wrzosy kwitna wczesna jesienia a wrzośce teraz, wiec rabata bedzie wyglądac ładnie cały rok. Obie roslinki wyglądaja podobnie choć sa to rózne gatunki, lubia kwasny odczyn gleby jak iglaki, lubia ściólkowanie kora - tez jest kwasna , chyba że kupujesz korę przekompostowaną - wtedy nie jest kwasna. Ale i wrzosy i wrzosce lubia kwasne wiec zwykła kora jest ok. Trzeba tylko kupić po kilka a nawet kilkanascie sztuk z jednego koloru tak żeby te rosliny tworzyły takie plamy barwne.
Lawenda tam sie nie będzie dobrze czuła w ich towarzystwie bo ona nie lubi kwasnej gleby, woli wręcz taką piasczystą, i lubi sucho i słońce. Musisz znależc dla niej inny kącik, może wzdłuz jakiejs alejki, pieknie wygladaj takie kępy jak ny w watku Jurajski ogród. Albo w donicach tez pięknie prezentuje sie lawenda - zobacz tutaj w watku Ogrodowe zacisze na stronie 81.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2858-ogrodowe-zacisze?page=

A co do oddzielenia kory od kamyków to mozna to robic za pomoca ekobordów - tak robi Danusia w swoich realizacjach - ja tez zamierzam sobie tak ie kupic sa w necie po ok 8 zł za 1 m. Fajnie ma podzielone przestrzenie kamyków od kory Sylwia w wątku Po prostu ogród
zobacz http://www.ogrodowisko.pl/watek/887-po-prostu-ogrod?page
Pozdrawiam
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
AlicyaLK 14:00, 13 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Witaj Zaglądnęłam do Ciebie w odwiedziny, zobaczyć co się święci... Ładny masz ogródek... z dużym potencjałem Ja swój też dopiero zakładam i szukam różnych inspiracji, tak więc za dużo nie podpowiem , ale chętnie będę obserwować zmiany u Ciebie

Ja bym widziała coś ładnego kwitnącego na tej rabatce przed domem - ale ja to generalnie lubię kwiaty a zostałam obdarzona cienistym ogrodem

Trzymam kciuki za projekty, a potem za wykonanie i do zobaczenia
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Kondzio 21:35, 13 maj 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
I jak tam zmiany
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
mynarka 22:05, 13 maj 2013


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223
no własnie nijak mam mentlik w głowie totalny
miło ze mnie odwiedziłes
pozdrawiam
____________________
Ogród w kształcie litery L
Kondzio 22:21, 13 maj 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
mynarka napisał(a)
no własnie nijak mam mentlik w głowie totalny
miło ze mnie odwiedziłes
pozdrawiam
Decyduj powoli z głową ale pamiętaj zawsze możesz przesadzić
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies