Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Chwasty w ogrodzie - odchwaszczanie

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w ogrodzie - odchwaszczanie

Netka 16:25, 04 maj 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Tak myślałam, że tylko roundup tu pomoże. Czyli jeśli przysłonię tuje czymś podczas oprysku, to nie powinno im zaszkodzić tzn. korzeniom ?
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Gardenarium 00:04, 07 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Herbicyd jest pobierany przez części zielone, nie przez korzenie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
quosek 21:29, 08 maj 2013

Dołączył: 14 sie 2011
Posty: 31
Ja też będę odchwaszczać. Do niedawna nawet nie wiedziałam co mnie czeka. Od południowo- zachodniej strony zaatakował nas podbiał /chyba/. W ubiegłym roku próbowałam wyrywać, ale bezskutecznie. Korzenie - długie na metry chyba- urywają się. Jest go coraz więcej. W tym tygodniu próbowałam mikstury z octu i płynu do naczyń. Są efekty, ale nie dam chyba rady każdego chwaściora indywidualnie i precyzyjnie traktować octem. Jeśli przygotuję roztwór w opryskiwaczu i poleję hurtem czy nie zakwaszę sobie gleby?
Czy zlać to wszystko herbicydem przed równaniem terenu i nawiezieniem ziemi? Cała działka -1300m w ubiegłym roku była porośnięta trawą, koniczyną, podbiałem, było też jakieś zielsko sięgające do pasa, bardzo trudne do wyrwania z korzeniem /nie mogę znaleźć nazwy/, wrotycz, oset, mniszek i pewnie wiele innych. Teraz jeszcze wszystko w wersji mini.
W przyszłym tygodniu zaczynamy równać teren i nawozić glebę. Proszę o radę.
____________________
Sebek 22:38, 08 maj 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Skoro i tak będziesz nawozić ziemię to ja zlałbym te chwasty octem. Potem jak nawieziesz ziemię to nie będziesz się musiał przejmować kolejnym odchwaszczaniem.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
quosek 23:01, 08 maj 2013

Dołączył: 14 sie 2011
Posty: 31
Dzięki Sebek. Myślisz, że całą działkę zlać octem? A potem jakieś wapno? Czy wystarczy nawieźć piasek, przemieszać z gliną i na to ziemia ogrodowa?
____________________
Gardenarium 00:16, 09 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie zakwasisz gleby, ale nie lej octu, a octem pryskaj

Żadnego wapna. ocet ulega biodegradacji.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Netka 08:30, 09 maj 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Gardenarium napisał(a)
Herbicyd jest pobierany przez części zielone, nie przez korzenie.

dziękuję Danusiu za odpowiedź
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Sebek 10:30, 09 maj 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
quosek napisał(a)
Dzięki Sebek. Myślisz, że całą działkę zlać octem? A potem jakieś wapno? Czy wystarczy nawieźć piasek, przemieszać z gliną i na to ziemia ogrodowa?


Na pewno tam gdzie są bardzo uciążliwe chwasty. Potem możesz tą ziemię zwapnować - i tak jak piszesz zmieszać piasek z gliną. Jeśli stoi w niektórych miejscach woda to zróbcie kilkanaście odwiertów w ziemi i nasypcie tam żwiru. Na koniec żyzna ziemia. Przy trawniku warto się pomęczyć, bo zakładasz go tylko raz i nigdy więcej. A gorsze jest potem poprawianie, równanie, itd.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
quosek 23:13, 09 maj 2013

Dołączył: 14 sie 2011
Posty: 31
Gardenarium napisał(a)
Nie zakwasisz gleby, ale nie lej octu, a octem pryskaj

Żadnego wapna. ocet ulega biodegradacji.

Danusiu, bardzo dziękuję. Próbę robiłam właśnie opryskując chwasty domowym spryskiwaczem.
W sobotę robię dużą porcję do opryskiwacza z pompką i do boju

Sebek napisał(a)


Na pewno tam gdzie są bardzo uciążliwe chwasty. Potem możesz tą ziemię zwapnować - i tak jak piszesz zmieszać piasek z gliną. Jeśli stoi w niektórych miejscach woda to zróbcie kilkanaście odwiertów w ziemi i nasypcie tam żwiru. Na koniec żyzna ziemia. Przy trawniku warto się pomęczyć, bo zakładasz go tylko raz i nigdy więcej. A gorsze jest potem poprawianie, równanie, itd.

Sebku, również dziękuję za rady.
Dzisiaj na mojej działkowej szkółce zauważyłam coś bardzo dziwnego, ale poszukam miejsca gdzie zadam pytanie co się przytrafiło mojemu iglakowi.
____________________
Gardenarium 00:03, 11 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Wapnowanie wtedy, jeśli odczyn gleby jest nieodpowiedni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies