Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Chwasty w ogrodzie - odchwaszczanie

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w ogrodzie - odchwaszczanie

quosek 22:35, 13 maj 2013

Dołączył: 14 sie 2011
Posty: 31
Dziękuję. Kiedy powinnam sprawdzić odczyn gleby? Przed nawiezieniem ziemi czy po? Odczekać jakiś czas? Kompletnie zielona jestem.
____________________
Gardenarium 23:15, 13 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz to nic nie sprawdzaj, nawieź ziemi, zrób niwelację terenu, spadki, ukształtuj rabaty.

Jak będziesz sadzić rosliny wtedy zbadaj glebę, ale w dołki sypiesz ziemię zgodnie z wymaganaimi roślin i zyzną więc tym pH aż tak się nie przejmuj. Nie sadź w byle co, ani w to co nawieziesz na działkę. Rób własny kompost jak masz gdzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
quosek 23:35, 13 maj 2013

Dołączył: 14 sie 2011
Posty: 31
Jeszcze raz dzięki. Kompostownik założyłam dwa lata temu. Z jednej komory już można pobierać, w drugiej dżdżowniczki się uwijają aż miło. Pozdrawiam, Ewa
____________________
Gardenarium 23:58, 13 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rób go jak najwięcej, będzie dobre podłoże za darmo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Piotrek 21:02, 24 maj 2013

Dołączył: 24 maj 2013
Posty: 3
Witam
Wraz z ogrodem odziedziczyłem min. bardzo ekspansywną roślinkę, której nie mogę wytępić. Nie pomaga nawet roundup. Czy ktoś może wie co to jest i jak z tym walczyć?
____________________
Gardenarium 19:17, 28 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To jest podagrycznik, roślina trudna do wytępienia. Ma podziemne rozłogi, które urwane - odrastają. Ogrodnicy angielscy robią to w ten sposób, ścinają nieco, kładoąkilka warstw mokrych gazet, polewając je wodą, potem na to skoszoną trawę. Ekologicznie i skutecznie.

Jeślinie pomoże to oprysk octem, też ekologicznie. W najgorszym wypadku oprysk herbicydem mocniejszym niz na opakowaniu napisane.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Piotrek 19:52, 28 maj 2013

Dołączył: 24 maj 2013
Posty: 3
Dzięki za identyfikację chwasta.
Pomysł z gazetami ciekawy, ale chyba bedzie trudny w realizacji - musiałbym pół kiosku wykupić , za duży terem opanowany przez tę roslinę. Tym octem to czystym polewać czy jakimś roztworem?
____________________
Sebek 20:49, 28 maj 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Stosujemy bez rozcieńczania
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 20:52, 28 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie podlewać, napisałam "opryskiwać", (oprysk ocetem) tak jak herbicydem, Czystym spróbuj bo to ciężka sprawa. Na kawałku spróbuj, jak nie pójdzie to Roundup Energy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:54, 28 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podlewanie jest konewką a opryskiwanie opryskiwaczem, za drogo by Cie to kosztowało.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies