Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Ślimaki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ślimaki

Matka 15:32, 25 lut 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
A uzbierajcie trochę ślimaczków i może ktoś wstawi przepis w naszej kuchni na potrawkę ze ślimaczków
____________________
U Matki
ewa_sokolowska 14:27, 26 lut 2011


Dołączył: 11 lut 2011
Posty: 29
ale to tylko z winniczków, te mi nie przeszkadzaja - lubie jak sa w ogrodzie, troche moze i zjedza ale niech sobie zyja. kiedys je zbieralam i do skupu wozilam - na francuskie stoly.
walcze z pomrowami, sa dlugie, zarloczne i paskudne. zjadaja wszystko, wszedzie sie wcisna, a lazi ich u mnie caly tlum - nawet do folii sie pchaly i dziury w papryce wygryzaly.
____________________
ewa sokołowska - wiklina - moje hobby
monteverde 18:10, 26 lut 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
dzisiaj kupiłam na te paskudy granulki i na nornice)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
mysza 13:46, 01 mar 2011

Dołączył: 28 sty 2011
Posty: 597
ewa_sokolowska napisał(a)
zobaczymy co bedzie - jak mnie zdenerwuja tak samo jak rok temu to z pewnoscia nie bede zalowac im niebieskich kuleczek.
a czy to mozna stosowac przy warzywach - nie chcialabym zeby mi moja wlasna marchewka zaszkodzila.




Możesz wysypać na pokrywkę np. od wiadra , tylko przycisnąć kamykiem żeby nie odfrunęła razem z zawartością , albo wcisnąć w ziemię pojemnik nie za wysoki .
____________________
Gosia Dwa czerwone dęby
monteverde 22:53, 07 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Rada dziadka ogrodnika:Na ślimaki otręby!!!!! pełzają do nich wytrwale i to znacznie prędzej niż za zwyczaj, zwłaszcza otręby żytnie mają magiczną wręcz siłę przyciągania, trzeba je wyłożyć w kupkach.Wieczorem, o zmierzchu, albo wcześnie rano można zgromadzone przy nich ślimaki zbierać, a potem skazać na banicję z ogrodu, a do tego można po dokładać wywrócone dnem do góry doniczki bez otworu w dnie, podparte z jednej strony patyczkiem, to właśnie takie kryjówki, gdzie ślimaki ściągają przez cały dzień.Największa zaleta tych łowów jest to ,że nie trzeba wcześnie wstawać W połączeniu z otrębami może się okazać skutecznym rozwiązaniem dla tych co nie chcą stosować granulek)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
hanka_andrus 23:09, 07 mar 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Dziś byłam w ogrodzie, zgarniałam zeszłoroczne liście nawiane przez wiatr na rabatki.Zauważyłam mnóstwo małych pustych skorupek po ślimaczkach.Jednak trochę ich przetrzebił mróz,z zaskoczenia.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
monteverde 23:13, 07 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Haneczko to jak nie ślimaki, to mrówki, to mszyce, zawsze coś nam w tych ogrodach paskudzi)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Martek 23:17, 07 mar 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Ślimaki trzeba zjeść na wytrawnej ,eleganckiej ,wiosennej kolacji))
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 23:20, 07 mar 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Bogda napisał(a)
A uzbierajcie trochę ślimaczków i może ktoś wstawi przepis w naszej kuchni na potrawkę ze ślimaczków
Znam przepis miałam robić w zeszły sezonie ,ale tak sobie myślałam czy ja mam sumienie włozyć je żywe do octu ???
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
hanka_andrus 23:20, 07 mar 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
A może my tam jesteśmy intruzami w ich świecie?
We wszystkim musi być równowaga.
Na naszych terenach,jak były pola uprawne,to i sarny miały gdzie paść się i skowronka można było usłyszeć, a teraz ,jak pola ugorem leżą i chwastem i perzem porosły,to sarny po działkach ,przez płoty przeskakują,żeby co zielonego chapnąć,bo w polu suche badyle do czerwca stoją.A skowronki wyniosły się,bo ich natura taka,że gniazda ,dla bezpieczeństwa zakładają w zbożach.A nie w rzepaku,czy kartoflach.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies