Gdzie jesteś » Forum » Nawierzchnie » Grys kamienny na rabacie, klombie

Pokaż wątki Pokaż posty

Grys kamienny na rabacie, klombie

CebuleKwiatowe 17:34, 24 wrz 2014

Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 93
W szkołkach jest to raczej normalna cena, możesz przejść się do kilku i posprawdzać, te różnice naprawdę będą minimalne. Co do grubości to również polecam wziąć "na oko" ciężko powiedzieć jaka dokładnie będzie najbardziej odpowiednia.
____________________
Szeregowy 22:54, 22 paź 2014


Dołączył: 27 wrz 2014
Posty: 20
Mam mały problem z grysem granitowym.
Dobrałem kolorystycznie pod kolor czerwonej kostki granitowej z której zrobiłem obwódkę wokół świerku. Kiedy jednak rozsypałem go wokół drzewa okazało się, że po wyschnięciu bardzo wyblakł i w zasadzie z daleka wygląda jakby był biały.
Czy może to wynikać z faktu, że była to już końcówka z worka?
Ponieważ nie jest tego dużo (ok 50 kg) myślałem, czy go nie zebrać i nie wypłukać, może pozbędę się nalotu?
Miał ktoś taki problem?

____________________
Gardenarium 15:00, 23 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Polej dobrze wodą, pył się wypłucze. każdy kamien suchy jest jaśniejszy, polany wodą odzyskuje wyrazisty kolor.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Szeregowy 20:43, 23 paź 2014


Dołączył: 27 wrz 2014
Posty: 20
Dzięki
Jutro robię płukanie
Przy okazji skorzysta bluszcz, który od Ciebie dostałem
____________________
Ewaa 20:47, 27 kwi 2015


Dołączył: 30 wrz 2014
Posty: 27
Planuję zakupić grys dolomitowy na rabaty bylinowo-trawiaste. Potrzebuję około 4 ton, bo rabaty są dość spore i troszkę zmartwiłam się informacją wyczytaną w jakiejś ogrodniczej gazecie, że grys dolomitowy z czasem się rozpuszcza (jak i grys wapienny). Mając na uwadze,że potrzebuję tego sporo nie chciałabym mieć za kilka lat problemu, ze kamyczki mi wyparują i trzeba będzie zakupić nowe
Pan właściciel punktu z kamieniami do ogrodu zapewnia, ze nic takiego dziać się nie może i, że owszem wypłukuje się taki grys ale na przestrzeni setek lat... nie wiem kto ma rację.
Może ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
____________________
Gardenarium 21:20, 27 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z dolomitu robi się podbudowę pod autostrady, ja mam pod kostkę tłuczeń dolomitowy, dlatego uważam że nie rozpuszcza się. Wapień rozpuszcza, ale dolomit - nie.

Dolomit jest używany do budowy systemów przeciwpowodziowych, gdyby się rozpuszczał nie byłoby o tym mowy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ewaa 22:00, 28 kwi 2015


Dołączył: 30 wrz 2014
Posty: 27
Pani Danusiu wielkie dzięki zamawiam więc tony kamyczków.
____________________
brzydula 14:36, 13 lip 2015

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
jak myślicie czy wybór nawierzchni bodajże marmurowej chodzi mi o kolor "Biała Marina ", to dobry wybór?? ciągle sie wacham a muszę jak najszybciej podjąć decyzje. zaznaczam miejsce zacienione i smutne, myślałam o szarościach a,e boje sie ze będzie za dużo bo cały wjazd jest z kostki szarej
Gardenarium 15:51, 13 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Niedobry, bije po oczach - zielenieje i jedynie do akwarium się nadaje, a może i nie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
glorusek 10:02, 17 sie 2015

Dołączył: 10 kwi 2015
Posty: 19
Witam prosze mi polecic co kupic jaki kamien zeby byl ladny i nie drogi poki co widzialem jakies grysy po 350zl/t ladne sa ale czy nie ma nic tanszego a tez ladnego? Na ile taka tona wystacza m2 pdzykladowo?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies