Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Świerk Inversa

Pokaż wątki Pokaż posty

Świerk Inversa

Ladyak 14:41, 26 maj 2013

Dołączył: 26 maj 2013
Posty: 4
Kochani.
Kupiłam dom a z nim całe zielone zaplecze i najprawdopodobniej świerk inversa (gałezie spływaja kaskadą na ziemię i płożą się po trawniku)...ładny..ale ciągle odwiedzają go pszczoły, osy i ostanio...szerszenie... czy on jest dla nich aż tak atrakcyjny smakowo?, bo pryznam sie, że z faktem pojawienia się szerszeni dla mnie stracił całą atrakcyjność.. mam małe dziecko które biega po podwórku i w jego sasiedztwie... Co robić?...radykalne cięcie czy jakiś inny sposób?
Anna
Ladyak 14:42, 26 maj 2013

Dołączył: 26 maj 2013
Posty: 4
a oto owy problem!

ZbigniewG 16:57, 26 maj 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
Ania przyczyna odwiedzin pszczół i reszty towarzystwa może być spadź świerkowa okresowo i niezbyt często -dotyczy to i innych drzew, albo zwabiają je mszyce - z tym to już łatwiej sobie poradzić

osy i szerszenie będą przylatywać nawet do drewnianego płotu tak już jest natura
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Ladyak 19:12, 26 maj 2013

Dołączył: 26 maj 2013
Posty: 4
Zbyszku, mam dużo drzew na posesji, ale tylko to drzewo az huczy...inne są omijane... wysłałam zwiadowcę...mszyc nie widział
Borbetka 08:11, 27 maj 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
O, świetny temat! U mnie w tym roku osy kręcą się koło Inversy. W tamtych latach nie było problemu. Też jestem ciekawa, co je wabi. W zeszłym roku miałam dwa gniazda os w thujach, a jabłka zjadają mi co roku. Wieszam takie pułapki z miksturą - cukier, woda i płyn do naczyń. Wpadają tam i już nie wychodzą, szerszenie też były. Ladyak - też się boję tych owadów i nie dziwię Ci się. Zbyszku, ja też na swoim świerku nie widzę mszyc. Może jeszcze ktoś się wypowie.
____________________
borówcowy wizytowka
Ladyak 21:21, 08 lip 2013

Dołączył: 26 maj 2013
Posty: 4
Kochani... od ostanienigo wpisu upłynęło 1,5 miesiaca... w kilku zdaniach powiem jak sobie poradziłam z dylematem...mąż poprostu zaczął polewać świerk wodą, i chyab własnie spłukał wszystko smakowite dla owadów..i po kłopocie... nie widzimy już tam żadnych nieproszonych gości..
Pozdrawiam...
ZbigniewG 06:48, 09 lip 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
Czyli to była słodka spadź
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
mira 22:03, 01 gru 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Dzisiaj u Borbetki wypatrzyłam tego świerka i wpadł mi w oko, jak macie więcej zdjęć to poproszę.
Ja chciałabym mieć, ale musiałabym zatrzymać wysokość na ok 2 metrach - to chyba nie problem?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gardenarium 10:15, 02 gru 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, jest to mozliwe, po prostu prowadzisz go przy patyku do 2 metrów i przestajesz. Świerk zaczyna wyginać się w dół, Będzie malowniczy, jak postać jakaś.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mira 11:14, 02 gru 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Danusiu dziękuję.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies