Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Rozpoznawanie chwastów

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chwastów

hanka_andrus 22:59, 09 maj 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Tę kolczurkę zniszcz, jak nie chcesz mieć kłopotów.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Gardenarium 23:03, 09 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Kasya napisał(a)


kolczurka... a to ciekawe, pierwsze slysze o czyms takim

ale lepiej usunac czy zostawic ?

z ten slonecznik to mooze tez zostawic ?

ja sobie niektore chwasty przesadzilam pod plot i hoduje je pod kontrola, jest tam juz nawloc, wrotycz, bieluń i bodziszek

dzieki Haniu


O kolczurce jest tutaj, jej uprawa jest zagrożona karą. Prawnie zakazana uprawa !!! Nie zastanawiaj się czy usunąć czy zostawić, prawo za Ciebie zdecydowało. Posadź rośliny cenne.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2223-kolczurka-klapowana-echinocystis-lobata
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasya 23:04, 09 maj 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41552
Gardenarium napisał(a)


O kolczurce jest tutaj, jej uprawa jest zagrożona karą. Prawnie zakazana uprawa !!!

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2223-kolczurka-klapowana-echinocystis-lobata


az tak ?
to zniszczę
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Wrzos 00:48, 15 cze 2014


Dołączył: 31 maj 2012
Posty: 128
Czy to są chwasty? Rośnie to na rabatce, na której posiałam po raz pierwszy w życiu werbenę patagońską, onętek i firletkę, ale nie wiem jaką.
Wykluczam, że jest to werbena i onętek, bo widziałam jak wyglądają siewki. Pozostaje firletka, albo chwasty .... proszę o identyfikacje.

tabliczkazna... 22:50, 17 cze 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Choroby wrzosów

Ja sie tylko upewniam, zanim uwarze nie to, co potrzeba. Bo jest co najmniej jedna bardzo podobna roślinka
A wiec - czy to jest na pewno podagrycznik? Tadam
____________________
Marta
Mazan 22:50, 17 cze 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Choroby wrzosów

Liście i kwiaty mówią, że tak. Dodam tylko, że - jak każda roślina - ma nieco odmianny skład poszczególna jej część, i tak liście są najbogatsze jako średnia całej rośliny, same łodygi zawierają najwięcej potasu - niemal tyle co skoncentrowane nawozy potasowe, kwiaty natomiast w środki biobójcze. Można sobie dobierać zaleznie od potrzeb.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Wrzos 00:07, 22 cze 2014


Dołączył: 31 maj 2012
Posty: 128
Kilka dni wegetacji i okazało się, że prezentowane powyżej przeze mnie rośliny to chwaściska.
Przykro mi, że nikt nie odpowiedział choćby jednym słowem, bo to pierwsze tak się rozrosło, że teraz już trudniej było mi je usunąć. Teraz też gdy roślina jest dorosła sama rozpoznałam z atlasu chwastów, że to rdest ptasi. Gdy była mała i miała bardziej wzniesiony pokrój nie byłam pewna.
dajana 00:18, 22 cze 2014


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
No to pięknie Reniu ,zamiast werbeny mamy chwasty .Obie mamy pecha z nasionami .Mam tylko nadzieję że te chwasty nie poszły dalej w ogród i zdążyłaś je opanować.
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Wrzos 00:32, 22 cze 2014


Dołączył: 31 maj 2012
Posty: 128
Dajanko, wydaje mi się, że werbena mi wzeszła. Nie prezentuje tu jej siewek, bo pasują mi do fotografii gdzieś w necie na forach ogrodniczych. Nie udało mi się tylko nigdzie zobaczyć siewek firletki.Trzymałam te chwasty w niepokoju, ze mogę usunąć siewki firletki. Dziś tego rdestu nie mogłam usunąć, juz tak się wzmocnił.
dajana 01:04, 22 cze 2014


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
To nie czekaj,wyrwij go! ja mam jeszcze nasiona firletki. Wiesz jak ona wygląda ?Agusia z Jurajskiego wkleiła swe zdjęcia tam ją zobaczysz na ostatniej stronie .Od niej mam nasionka .
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies