Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Tosi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Tosi

ana_art 17:11, 06 maj 2013


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
A gdzie kupowalas cebule? bo ja u siebie też widzę pomieszane kolory... na pomarańczowej rabacie mam i pomarańczowe i fioletowe, na różowej - czerwone, a też kupowalam poprzez net... teraz dumam jak to opanować
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
atena35 17:29, 06 maj 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
ana_art napisał(a)
A gdzie kupowalas cebule? bo ja u siebie też widzę pomieszane kolory... na pomarańczowej rabacie mam i pomarańczowe i fioletowe, na różowej - czerwone, a też kupowalam poprzez net... teraz dumam jak to opanować

Kupowałam przez internet.
Nie zamawiałam mieszanek, ale sama i tak pomieszałam To miały być kompozycje.
Teraz chyba będę znaczyła wstążeczkami, narazie, tym które przekwitły przycinam główki na jednakowej wysokości, a jak wykopię to może się uda rozdzielić, chociaż nawet taki misz-masz mi się podoba.
____________________
Ogród Tosi
Kindzia 09:41, 07 maj 2013


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
atena35 napisał(a)

Kupowałam przez internet.
Nie zamawiałam mieszanek, ale sama i tak pomieszałam To miały być kompozycje.
Teraz chyba będę znaczyła wstążeczkami, narazie, tym które przekwitły przycinam główki na jednakowej wysokości, a jak wykopię to może się uda rozdzielić, chociaż nawet taki misz-masz mi się podoba.

Te cebulki, które u mnie są posadzenie też mam pomieszane...i lubię tak
Na jesieni będę sadzić na innej rabacie, wtedy tylko dwa kolory wsadzę, niech będzie ogrodowiskowo
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
atena35 12:36, 07 maj 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Kindzia napisał(a)

Te cebulki, które u mnie są posadzenie też mam pomieszane...i lubię tak
Na jesieni będę sadzić na innej rabacie, wtedy tylko dwa kolory wsadzę, niech będzie ogrodowiskowo


Skoro ma być ogrodowiskowo to przyłożę się do sortowania
____________________
Ogród Tosi
gierczusia 19:26, 07 maj 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
atena35 napisał(a)


Witam serdecznie
Boję się, że to będzie serial brazylijski bo reżyserka, czyli ja - niedoświadczona.
Niestety, to nie będzie realizacja wykonana przez Danusię.


Eee tam dasz radę ..,,, ta ogrodowiskowa atmosfera pomoże Ci góry przenosić

A tak ogólnie , to przybiegłam się przywitać bo też jestem ze Śląska .. Buziole na powitanie .. Będę zaglądać
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
atena35 08:50, 08 maj 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
gierczusia napisał(a)


Eee tam dasz radę ..,,, ta ogrodowiskowa atmosfera pomoże Ci góry przenosić

A tak ogólnie , to przybiegłam się przywitać bo też jestem ze Śląska .. Buziole na powitanie .. Będę zaglądać


Jedno jest pewne bardzo się postaram dać radę.
Narazie tylko mam kłopoty ogarnąć forum - tyle się dzieje, nie nadążam i mylą mi się osoby, łaaa

____________________
Ogród Tosi
gierczusia 15:56, 08 maj 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Spoko , to normalne .. Ja sobie na początku ściągę napisałam , kto , co ..

A koncepcja z obcinaniem główek na tej samej wysokości w charakterze sortowni to jest super pomysł
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 08:22, 10 maj 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Allloooo .. Wiem... Biegasz po wszystkich wątkach i masz lekki zawrót głowy .. Buziam piątkowo
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
atena35 08:48, 10 maj 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
gierczusia napisał(a)
Allloooo .. Wiem... Biegasz po wszystkich wątkach i masz lekki zawrót głowy .. Buziam piątkowo

Święte słowa
U mnie trwa budowa.
Póki co "typowo" ogrodowo nic wielkiego się nie dzieje.
"Kładzie się" kostka granitowa na podjeździe i wokoło.

Budują się też donice wokoło tarasu, w których będą zaprojektowane przez Danusię nasadzenia.

Wczoraj musiałam zlikwidować część mojej rabaty tulipanowej
Najpierw oczywiście ratowałam co się da, a potem z bólem serca patrzyłam jak po reszcie przejechała koparka - ale przecież trzeba wyrównać teren i wyznaczyć miejsce rabat i trawnika.
____________________
Ogród Tosi
atena35 09:15, 10 maj 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Mam też zagwozdkę.
Na etapie projektowania nie przewidziałam, że podjazd bedzie musiał być wybrukowany do płotu.
W związku z tym w projekcie mam tam piękną rabatę ze stożkami bukszpanowymi, które bardzo mi się podobają.
Na projekcie teraz jest tak:
po lewej od wjazdu kulki - po prawej stożki

Moja korekta, po lewej stożki - po prawej bruk


____________________
Ogród Tosi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies