Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Siatka przeciw kretom

Pokaż wątki Pokaż posty

Siatka przeciw kretom

patrycjusz 09:36, 26 mar 2014

Dołączył: 19 wrz 2012
Posty: 11
Ja nauczony doswiadczeniem, ze chytry traci dwa razy, zdecydowałem odsiać na starcie zbyt tanie, a przez to dla mnie podejrzane siatki. Co prawda z lekkim bólem serca przelewałem pieniadze na konto sklepu , ale teraz nie załuję bo siatka okazała się naprawdę solidna. A przez to ze wybrałem model w żółtym kolorze, łatwo sie ją montowalo.
gemciu83 12:26, 26 mar 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Pomijając fakt siatek i innych rzeczy.
Cena niska i wysoka nie ma nic wspólnego z jakością itp. rzeczami.
Wysokość ceny zależy od a) marży sprzedawcy (w Polsce mam marże rzędu 50 do 100%) oraz b) marketingu.
Ludzie lubią płacić za coś co znają nie koniecznie to musi być dobre, a jedynie musi być znane.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
aleksandra_g 11:26, 03 kwi 2014


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
a jak to jest z nawadnianiem? najpierw system nawadniania potem siatka i dopiero trawa z rolki tak? bo jak już będzie siatka to później problem będzie z rozłożeniem systemu nawadniającego ?!
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
Gardenarium 22:50, 03 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nawadnianie przed siatką.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jrg 08:33, 05 kwi 2014

Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 6
Czy da się "zrolować" istniejacy trawnik, ułożyć siatkę i położyć trawę z powrotem? Są do tego jakieś maszyny? Chodzi o 12 arów trawnika.
Gardenarium 13:43, 06 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Raczej ręcznie tego nie zrobisz, producenci mają specjalne maszyny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
busker 21:35, 09 kwi 2014

Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 1
Witam,
Przeczytałem chyba całe forum o siatce na krety ale nie obiło mi się o oczy, żeby ktoś pisał o siatce pionowej/poprzecznej. Dedykowana dla istniejących już ogrodów. Myk polega na tym, że wkopuje się ją wokół ogrodzenia na głębokość około 0,7 m (krety podobno kopią do 0,5-0,6m) i uniemożliwia wejście do ogrodu. Siatka ma 1 m wys, pozostałe 0,3m daje się nad powierzchnię by kret nie przeszedł górą. Co o tym myślicie??
Podaje przykładowy link

Zawsze mniej pracy niż w przypadku siatki poziomej. Ma ktoś ten specyfik?
____________________
aleksandra_g 22:24, 09 kwi 2014


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
Gardenarium napisał(a)
Nawadnianie przed siatką.

dziękuję za rozwianie wątpliwości
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
anitan 13:55, 09 mar 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
a ja mam pytanie, które co jakiś czas powraca. Jaką siatkę wybrać? Na co zwracać uwagę?
Różnią się ceną, kolorem, gramaturą (jeśli podana), szerokością.
Poradźcie, proszę
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
AgnieszkaGie 00:07, 14 cze 2015

Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 16
Od jakiegoś czasu toczę nierówną walkę z kretami w ogrodzie. Niedawno wpadłam na pomysł, żeby położyć siatkę na całej powierzchni ogrodu i dopiero na niej zrobić podwyższone rabaty na rośliny. Ogród mam malutki, miejski, więc tych rabat nie będzie dużo. Wymyśliłam sobie, że będą otoczone murkiem z betonu o wysokości ok 60 cm. Nie mam zamiaru sadzić w nich dużych drzew bo za mało mam miejsca. Raczej pnącza, krzewy i byliny. Mam tylko wątpliwości czy korzenie krzewów będą miały wystarczająco dużo miejsca, czy ta siatka ich za bardzo nie ograniczy. Czy ktoś już wypróbował u siebie takie rozwiązanie?
I kolejne pytanie. Czy ktoś już próbował kłaść siatkę pod żwirek?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies