Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Siatka przeciw kretom

Pokaż wątki Pokaż posty

Siatka przeciw kretom

Gardenarium 12:46, 14 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Kret przejdzie wierzchem i będzie kopał między siatką a powierzchnią.
Pod żwirek można.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marbrz 14:41, 14 cze 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Mnie na szczęście udało się wygrać walkę z kreatami bez kombinacji z siatkami. Nie ma ich ani u mnie ani u żadnego sąsiada.
AgnieszkaGie 16:52, 14 cze 2015

Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 16
Danusiu, wierzchem czyli po ziemi? Będzie potrafił się wdrapać na te rabaty?
Marbrz, jak udało Ci się pozbyć kretów?
____________________
Gardenarium 18:02, 14 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
"Mój" kret przyszedł po asfalcie i wszedł do ogrodu przez bramę, Zaczął kopac na rabacie na ulicy, potem niemożliwe żeby sforsował 140 cm fundamentu, więc przespacerował się pod bramą i tu było widać poczatki kopania w ogrodzie. A więc kret nie tylko pod ziemią chodzi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AgnieszkaGie 21:27, 15 cze 2015

Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 16
W takim razie muszę jeszcze raz przemyśleć swój plan
____________________
Kiwi1234 12:42, 11 maj 2016

Dołączył: 03 mar 2015
Posty: 5
busker napisał(a)
Witam,
Przeczytałem chyba całe forum o siatce na krety ale nie obiło mi się o oczy, żeby ktoś pisał o siatce pionowej/poprzecznej. Dedykowana dla istniejących już ogrodów. Myk polega na tym, że wkopuje się ją wokół ogrodzenia na głębokość około 0,7 m (krety podobno kopią do 0,5-0,6m) i uniemożliwia wejście do ogrodu. Siatka ma 1 m wys, pozostałe 0,3m daje się nad powierzchnię by kret nie przeszedł górą. Co o tym myślicie??
Podaje przykładowy link

Zawsze mniej pracy niż w przypadku siatki poziomej. Ma ktoś ten specyfik?


Słyszałem o zakładaniu takich siatek, jest to na pewno dobry pomysł, gdy ma już się rośliny w ogrodzie,a problem z kretem się dopiero pojawił... Obawiam się tylko, że taki typ siatek, w porównaniu z plastikowymi to dużo wyższy koszt...ja swoją plastikową zamówiłem na rabatce.pl, dałem ok. 600 zł za 400 mk i położona jest już teraz 3 sezon. Dla przykładu u sąsiada kretowiska są a u mnie nie
anitan 15:20, 11 maj 2016


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
a co, jesli krecik wcześniej się już zadomowił w ogródku? Prze siatkę nie przejdzie już na zewnątrz...
poza tym, jak bardzo zdeterminowany, to może przejść nad siatką, po trawie
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Gardenarium 21:39, 11 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Pójdzie w rabatę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kjarzyna 09:55, 25 lip 2016

Dołączył: 22 lip 2016
Posty: 1
U siebie stosuję siatki na krety i powiem szczerze, że jak najbardziej warto.
mamtu 10:08, 25 lip 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226

Chyba żadnego ogrodnika nie da się przekonać do tego, że kret to sympatyczne i pożyteczne zwierzątko. Zjada on przecież ślimaki, które mogą podjadać zasadzone przez nas warzywa. Siatka na krety jest potrzebna.

No błagam. Kto pisał ten 'artykuł'?
A dalej jest tylko gorzej.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies