Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Siatka przeciw kretom

Pokaż wątki Pokaż posty

Siatka przeciw kretom

wojek75 18:19, 11 sie 2016

Dołączył: 11 sie 2016
Posty: 2
Założyłem siatkę na krety Strongnet wiosną roku temu i jestem jak na razie bardzo zadowolony. Od zawsze miałem problem z wielkimi kopcami które psuły estetykę ogrodu a co najgorsze niszczyły trawę. Stosowałem wiele różnych metod aby pozbyć się kretów jednak siatka okazała się najskuteczniejsza. Mój odwieczny problem mam nadzieje zniknął na zawsze...
aniia 17:46, 30 wrz 2016

Dołączył: 12 kwi 2016
Posty: 2
Witam!
Ja również zastanawiam sie nad położeniem siatki przeciw kretom na trawniku. Mój problem polega na tym, że trawa ma być z rolki, z gruntu a nie jak Danusia pisała trawa wyhodowana na folii. Czy 2,5 cm bo tyle wysokości ma trawa to nie za płytka na siatkę? Podłoże mam już przygotowane i nawet nie chcę myśleć o zdejmowaniu warstwy 10 cm.
Gardenarium 22:58, 02 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ElzbietaFranka 00:49, 04 paź 2016


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Do ani. Zawsze mozesz polozyc 2.5 cm. Chodzi o to, ze jak polozysz pod taka trawe siatke to musisz sie liczyc z tym, ze korzenie trawy moga wypchac siatke do gory na wierzch. Beda klopoty prze koszeniu i grabieniu nie mowiac o wertykulacji ktorej twoja trawa bedzie potrzebowala a za plytko polozona siatka maszyna ja powyrywa. Wiec sie zastanow ile masz tego trawnika bo jak malo to lepiej zrobic przegrody na brzegach bo kret ryje do pewnej wysokosci gruntu. W kazdym razie ja mam siatke i kret ryje obok siatki.
Jak poszukam zdjecie to wstawie co mi zrobil kret, to jest walka z wiatrakami.
Probowalismy roznych srodkow aby je odstraszyc, sledzie, karbit, jakies swiece dymne, ostatnio kule na mole wiec sie wycofaly poza plot, a tam wzdluz plotu kopcow co nie miara.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gardenarium 23:13, 04 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Położenie trawnika z rolki, jakiej by nie był grubości nie wypchną siatki do góry, wrosną w nią a z czasem filc i narastanie korzeni spowoduje że warstwa stanie się grubsza. Kładłam także cieńszy trawnik. Tylko uważaj z wertykulacją, rób bardzo płytko.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
miodmalina2_ 13:12, 06 paź 2016

Dołączył: 22 wrz 2016
Posty: 1
U nas na działce też rozłożyliśmy siatkę na kreta i po kłopocie, skończyły się wielkie kopce ziemi na podwórku.Najlepiej jest kupić taką większą....2x200 dostępne są w sklepach ogrodniczych.
ElzbietaFranka 00:23, 21 paź 2016


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Robiac skalnik na wszystkich pozostalosciach po budowie i ziemi z oczka, po rozplantowaniu polozylismy siatkę, przeciw kretom i na to lepsza ziemie wapienna z kaminiem. Krety potrafily ppdniesc siatke i zrobic kopce. Kret moze wszystko.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gardenarium 07:51, 21 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na rabacie może tak, ale gdy w siatkę pod trawnikiem wrosną korzenie trawnika, tworzy się skuteczna zapora. W skalniaku takiej zapory nie ma.

Siatkę w trawniku należy kłaść na "zakład" bo w miejscu łączenia może powstać przerwa i kret może ją wykorzystać.

Nadmieniam, że w ogrodach gdzie mamy siatkę, krety na trawniku nie kopią kopców, jedynie na rabatach, gdzie siatki nie ma. Mówię to z własnego doświadczenia.

Mogą wykopać na pograniczu rabaty i trawnika, gdzie opór jest mniejszy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
elgae 14:55, 30 sty 2017

Dołączył: 30 sty 2017
Posty: 2
Witajcie,
Napisałem nowy temat, jednakże nie wiedziałem, że takowy już istnieje. Doczytałem w internecie, że powinno się położyć takową siatkę ok 8 cm pod trawnikiem. Ale przeglądając wasze wpisy to chyba tak być nie musi. Możecie polecić jakieś konkretne siatki ??
Gardenarium 16:07, 30 sty 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Idziesz do hurtowni ogrodniczej i pytasz o siatkę przeciw kretom. I bierzesz najmocniejszą jaką mają. Nie będę linkować tutaj sklepów. I robić reklamy za gratis.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies