Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Siatka przeciw kretom

Pokaż wątki Pokaż posty

Siatka przeciw kretom

Liana7 09:01, 07 mar 2013

Dołączył: 05 mar 2013
Posty: 13
Borbetko -dziękuję za uwagi. Czy zdjęta stara darń, któąa bym wykorzystała, tak jak piszesz -na rabaty -nie zachwaści ich? Mój trawnik, przepraszam -pseudotrawnik, jest bardzo zachwaszczony
____________________
Liana7
Borbetka 14:06, 07 mar 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Myślę, że nie zachwaści, bo starą darń odkładasz "do góry nogami". Musisz tylko nasypać na wierzch taką ilość ziemi, żeby darń nie wypuściła znowu. Oczywiście w tym temacie znowu lepsza jest jesień, bo wszystko zdąży przerobić się do wiosny, ale jeśli zrobisz to dobrze teraz, to też może być. Ja w zeszłym roku nasypałam na wierzch za mało ziemi w niektórych miejscach na tę darń odwróconą i na nowo miałam trawę, chwasty nie przebiły się jednak, a rabatki takie wyższe się zrobiły, super. Musiałam ją wyrywać, ale poradziłam jakoś sobie. Nie było tak strasznie. Ja też mam okropny problem z kretami. Z tyłu za płotem mam wielką łąkę, a z jednego długiego boku rów, o którego gmina nie dba wcale. Muszę tam pryskać lub kosić kosą zielsko. Jakbym zwołała wszystkich zielarzy z gminy, to jeszcze by wystarczyło pokrzywy na herbatę z niej . Glebę mam wilgotną, w umiarkowane lato nie muszę podlewać wcale i dżdżownic całe mnóstwo, to kret pokarm ma. Coś za coś niestety.
____________________
borówcowy wizytowka
Gardenarium 16:51, 07 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dobrze radzi Borbetka, ale ja jeszcze dodam, że jak stary trawnik można zostawić, spalisz herbicydem to odczekaj aż nowe chwasty wzejdą i popryskaj ponownie,. Wtedy będzie pewne że nie wzejdą.

Jak z nowym trawnikiem będą się chwasty pojawiać to jednoroczne nie znoszą koszenia i się same wyeliminują, a chwasty wieloletnie po roku usuniesz Bofixem.

Najlepsza jest darń. czyli trawnik z rolki.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:52, 07 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przejrzyj wątek od początku, są zdjęcia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
argo 10:51, 15 mar 2013

Dołączył: 20 lut 2013
Posty: 8
ja na krety miałem takie urządzenie co piszczało, ale później i tak krety wróciły. Niektórzy gorącą wodę tłoczą pod ziemie. Krety podobno spieprzają.
isia33 23:23, 30 maj 2013


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Czy ktoś z Was posiada taką siatkę? Mój kawałek ziemi jesienią i po zimie wygląda jak jedno wielkie kretowisko. Planujemy ją założyć i w związku z tym mam pytanie: ma to sens?
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
hanka_andrus 23:23, 30 maj 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Krety chodzą nie tylko pod ziemią.Nocą przemieszczają się też górą.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Gardenarium 23:23, 30 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308

Siatkę warto założyć, jednak łatwiej, jak się robi od początku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
moni 23:23, 30 maj 2013


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
ja nie stosuję siatki tylko specyfiki dostępne w ogrodowych sklepach jak np; płynny środek na krety firmy Bros bardzo skuteczny bo u mnie kretów ni widu ni słychu( na szczęście).
____________________
Mona
isia33 23:23, 30 maj 2013


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
A u mnie ta siatka sprawdza się, nie ma nieproszonych gości. Mamy ją od maja. Tylko raz zdarzyło się, że jeden krecik przeszedł z zapuszczonej sąsiedniej działki, wszedł od góry, ale nie miał jak się dostać pod ziemię, pokopał trochę tunel i poszedł sobie. Wolę siatkę niż chemię
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies