Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kraina Czarów w fazie projektów

Pokaż wątki Pokaż posty

Kraina Czarów w fazie projektów

Katarzynka604_ 22:06, 17 maj 2013

Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 136
Alu przepraszam,że taj ucichłam ale syn chory kuchnia super a co doprojektu to w wolnej chwili zerknę
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3168-ogrodkowy-zawrot-glowy?page=7
AlicyaLK 08:55, 19 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Katarzynka604_ napisał(a)
Alu przepraszam,że taj ucichłam ale syn chory kuchnia super a co doprojektu to w wolnej chwili zerknę


Ohh coś nam się dzieciaki na ogrodowisku pochorowały.. mam nadzieję, że już jest lepiej!
Będę grzecznie czekać
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
AlicyaLK 09:06, 19 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Tak, wiem - zniknęłam i na swoje usprawiedliwienie mam tylko to, że porządkowaliśmy ogród, a do projektu właśnie siadam i dziś się pojawi
Pogoda wczoraj dopisała i nadal dopisuje - w Krakowie piękne słońce, tak więc, żeby lepiej się myślało... siedzę na tarasie, piję niedzielną kawę i marzę o tym, że za rok będzie tu pięknie

Do zobaczenia Kochani za chwilę... póki co wrzucam moją kalinkę bo piękne ma kwiaty w tym roku i cieszy mnie niebywale






____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
AlicyaLK 23:07, 19 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
OK, tak więc zaparłam się w sobie i w końcu coś w miarę spójnego powstało Pokazałam już eMowi i mówi, że przyjmuje do wiadomości i nie zgłasza uwag

Założenie jest takie: w lecie ma dominować kolor zielony z białym i tylko punktowo ma się pojawiać kolor różowy. Na jesień ma się natomiast kolorystyka zmieniać, tzn. ma być zieleń i punktowo czerwień.

Kształt nasadzeń raczej się nie zmienił, jedyne, co to wykrystalizował się układ części 1 Hurrraaaa... może się jeszcze zmieni... choć mam nadzieję, że już nie!

Wygląda to w obecnym kształcie następująco:



Idąc częściami to - część 1:

Przy wejściu mają dominować trawy HAKONECHLOA MACRA ALL GOLD oraz KONWALIK NIGER - Ophiopogon Niger. trawy te mają się pojawić po obu stronach wejścia, ale dodatkowo, na wąskim pasku pomiędzy podjazdem a wejściem pojawia się różowy akcent, czyli Powojnik Powojnik 'Ville de Lyon' . Na pnie drzew obok powojnika puszczony będzie bluszcz pospolity.

Po drugiej stronie (1) na tuję puszczę powojnik biały: Clematis Duchess of Edinburgh, na świerk srebrny także bluszcz pospolity + trawy: HAKONECHLOA MACRA ALL GOLD oraz KONWALIK NIGER - Ophiopogon Niger.



Bluszcz pojawi się także, pomiędzy ścieżką oraz na studzience kanalizacyjnej (2) - mam nadzieję, że możliwie szybko ją obrośnie. Na studzience (tu gdzie teraz widać berberys) zostanie też położona duża, płaska donica z różnymi rojnikami, czyli wariacja na temat skalniaka. Bluszcz puszczony będzie też na tuję, która rośnie na rogu chodnika.

Pod drugim świerkiem srebrnym (3) będzie Irga płożąca "Streibs Findling" a w samym rogu siatki Trzmielina oskrzydlona ‘Compactus’. Na pień świerka puszczony będzie winobluszcz pięciolistkowy - czyli pomysł zaczerpnięty od Danusi To na jesień będzie czerwony zakątek

I ostatni kwadrat (4), obsadzony trawami Carex flacca Blue zinger oraz hostami, a w części granicznej pomiędzy częścią 1 i 2 - Hortensja Vanille Fraise.

Na środku mini placyk na nowoczesną rzeźbę lub amforę - w zależności co kiedy i za ile
Tutaj roślinność części 1 w wersji zdjęć:




Oraz lista roślin wraz z kolorystyką na przestrzeni roku:



____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
regli 23:13, 19 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
Matko! Aleś się napracowała Jestem pod wrażeniem
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
AlicyaLK 23:15, 19 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Część 2, to układ płyt taki, jak przedstawiałam już wcześniej:



Przez środek będzie szedł pas trawnika. Za ławeczką pojawi się pas Hortensji Vanille Fraise, a wzdłuż siatki, pomiędzy sosnami Hortensja Anabelle. Pomiędzy płytami pojawi się tawuła japońska oraz rojnik (pewnie coś jeszcze, ale na chwilę obecną mam tyle). Ławeczka ma być prosta, np. http://pinterest.com/pin/133137732706968289/

Pod trzema sosnami - dość długie pasy, wchodzące w trawnik z konwalika niger (zamiast żurawek).
Pod siatką zaraz obok bramy wjazdowej Jaśminowiec Snowbelle, natmiast przy chodniku na rogu trzmielina oskrzydlona, czyli czerwony akcent na jasień.

Roślinność:



____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
AlicyaLK 23:21, 19 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
I na samym końcu, część trzecia, to znów trawy:

HAKONECHLOA MACRA ALL pod brzozami, a pomiędzy nimi dzwonek brzoskwiniolistny, czyli znów białe kwiaty, tym razem wśród białych pni brzozy. Na wiśnię puszczę Clematis Belle of Woking.

Po drugiej stronie piwonie: "Sarah Bernhardt" i na całej długości, przed piwoniami trawami - konwalik niger.
Kalina zostaje w tym miejscu, w którym jest... ponieważ jednak jest bardziej stronna od strony zewnętrznej, planuję puścić na nią powojnik, ten sam co na wiśnię.

Na murku Dereń biały Cornus alba "Elegantissima", czyli biało-zielone liście w lecie, a na jesień i w zimie czerwony akcent. Trawnik przed bramą wjazdowa bez zmian.

Na tarasie również kwiaty białe i jasno różowe, podobnie jak w donicach przy wejściu domu.

Roślinność:





____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
AlicyaLK 23:22, 19 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
regli napisał(a)
Matko! Aleś się napracowała Jestem pod wrażeniem


hahha - zaparłam się kiedyś trzeba skończyć ten okres planowania!!!
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
AlicyaLK 23:26, 19 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Zapomniałam jeszcze dodać, że wśród piwonii również widziałabym jakąś wyższą, nowoczesną rzeźbę.

Chciałam podziękować wszystkim, którzy do tek pory podpowiadali i opiniowali, jak zapewne widać... część pomysłów wykorzystałam Serdecznie dziękuję no i oczywiście czekam na kolejne opinie...
Mam nadzieję, że to się już trzyma całości.... nasadzenia się powtarzają... nie ma wiele gatunków... zachowałam proste linie... uffff

Czekam na Wasze reakcje, a teraz uciekam, bo już na oczy nie widzę, a rano trzeba do pracy wstawać
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
AlicyaLK 23:42, 19 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
A teraz kilka zdjęć z książki dotyczącej barw w ogrodzie Mnie bardzo pomaga Jak będą jacyś chętni na poznanie treści poza ilustracją, to będę mogła zrobić skan i wysłać na email







____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies