Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

polinka 21:02, 30 cze 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
beta napisał(a)


męcz, męcz...lubię to

Polinko, co do berberysów to wg mnie właśnie najbardziej świecą te nowe przyrosty....kolorem na pewno odbiegają w bardziej wyrazisty pomarańcz niż red pillar...i trzymają pion....

może dziś mi się uda zrobić zdjęcie w pełnym słońcu to zobaczysz....

i tez chciałam pisać, ze byłaby fajna kontynuacja do tego red barona

a powiedz jeszcze czy tam słonecznie?...bo one inaczej się trochę wybarwiają na pełnym słońcu inaczej w cieniu...tzn. w cieniu nie są takie żarowiaste


a co do tras rowerowych w naszej okolicy to jakby co możemy cos polecić


O Betka, muszę zaraz iść do Ciebie

Cieszę się bardzo z tego co piszesz! I kontynuację Barona mam, i strzelisty pokrój, i wyrazisty kolor! Wszystko o czym marzyłam Pozostają zakupy

Słońce na tej rabacie jest od 11 do 17 czyli nie jest to patelnia... Myślisz, że dadzą radę się wybarwić??
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 21:03, 30 cze 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Kuba napisał(a)
ja też myślę że dobrze myślisz
zawilce... hmmm, nie wiem co Paulina na to ale mnie się ten pomysł podoba (już kombinuję przy okazji gdzie sobie wcisnąć)


Ale fajnie!

Nad zawilcami i innymi kwiatkami będziem myśleć w następnym sezonie a raczej zimą
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 21:08, 30 cze 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Tess napisał(a)
Z beberysem będzie pięknie.
Choć ja uwielbiam tez zawilce

Pieknie komponujesz rabaty.


Tessiu, dziękuję
Co spojrzę na moje Silver Sceptre to myślę o Tobie i o Toszce- to Wy namawiałyście mnie na tą trawę i wspólnie porównywałyśmy wybarwienie w słońcu, cieniu, na piasku itd.

Kompozycje na rabatach to WIELKA ZASŁUGA dziewczyn, które przez całą zimę dzielnie radziły i znosiły moje nerwy
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 21:09, 30 cze 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Juzia napisał(a)
Ale czadowo już masz!

Jestem za berberysami

Buziak!


Juziek od Ciebie takiego komplementa usłyszeć to jest mega miłe!

Dobrze, że też jesteś za berberysem
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 21:11, 30 cze 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
nawigatorka napisał(a)
Berberysy będą na pewno super ale mi się podobają tylko zielone rabaty. Zawilce to dobry pomysł-tez posadziłam w tym roku białe zawilce z Ml na tle cisów-jeszcze małe ale kiedyś będzie czad


Wiem, wiem, że fajnie wyglądają ML z zawilcami ale na razie będę się zachwycać u Ciebie
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 21:12, 30 cze 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
MirellaB napisał(a)

No też się zastanawiam, ale raczej rzeczka, fale nie, bo rabata będzie prostokątna, więc chyba proste linie by musiały być. Tylko nie bardzo mam miejsce na takie coś. Tak myślałam, że może 4 rzędy po 3 sztuki? Tylko gdzie je zmieścić.
Rabatę igiełkowa mam na wątku str.156, tylko bez traw, bo ciągle przestawiam, rozstawiam i wariuję

Nooooooo wstaw jakieś inspiracje, bo ja nie umie tego szukać


Mirelka, wskoczę do Ciebie za jakiś czas tylko Betkę jeszcze pomęczę Inspirek też poszukam
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 21:13, 30 cze 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
MirellaB napisał(a)

Ale to chyba duże musiałaś już kupić, bo ja kupowałam w maju i mam 5 źdźbeł


To prawda, sadzonki ładne były. W następnym roku jak będziesz się szykowała na duże zakupy to podam Ci namiar na szkółkę za Wrocławiem z ładnymi trawami
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
malgorzata_s 21:36, 30 cze 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
polinka napisał(a)




Myślę, że te żarówiaste berberysy dodadzą energii tej rabacie a kolorystycznie nawiążą do Red Barona.
Dobrze myślę czy kombinować z czymś innym??








Przepiękna te rabaty!

Cieszę się że dodasz berberys będzie świetnie korespondował z tym red baronem.
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
polinka 21:38, 30 cze 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Jagodaa napisał(a)
Podoba mi sie pomysł z berberysami. Mimo, ze zawilce bardzo mi sie podobają i sama je mam, to w tym momencie jakoś nie przemawiają do mnie w tamtym miejscu.

Ja szczerze mówiąc zastanowiłabym sie nad powtórka Red Barona, jeśli ma być minimalistycznie. Ślicznie u Ciebie wyglada i w ogóle cała ta rabata bardzo mi sie podoba. Wiele godzin myślenia zimowego nie poszło na marne .


Jagoo Ty wiesz, że w pierwotnym zimowym planie był tam Red Baron?!

Tylko, że uparłam się na cisy, które mają być jakimś akcentem zimowym i wiosennym jak wytnę większość traw... po drugiej stronie tej rabaty i przy garażu będą żywopłoty cisowe i tak myślałam, że te cisy stworzą spójną całość...
A teraz ten berberys nie będzie miał żadnego powtórzenia w ogrodzie...chyba, że tylko patrząc się na kolor?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Juzia 21:46, 30 cze 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38576
A może czerwone jeżówki?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies